Jump to content

Имам някакъв проблем с охлаждането


vasilbonev

Recommended Posts

Здравейте колеги , вчера в града колата ми "повърна" около литър антифриз през капачката на разширителния съд. Температурата показваше 90. Вентилаторите не са бяха включилии. Днес след малко по агресивно градско каране (бързах много) - същата случка. Температурата не се е вдигала над 90. - даже никога не съм я виждал над тази стойност. Просто паля зима/лято - 10-15 мин. и плавно си стига 90. И ни нагоре ни надолу. Но тези дни какво и става незнам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега провери следните неща.

1.Когато колата е загряла на 90г. виж дали радиатора е загрят.

2.Ако не е провери термостата дали отваря ще има разлика в топлината на маркуча.

3.Ако и тук всичко е 6 отиваш на повредени датчици.

Щях да забравя ако по горните 3 точки точки няма проблем смени капачката на разширителя.

Ако си долял 1л. ме смнява, че колата прегрява обикновенно изхвърля към 3,4 когато прегрее.От там си мисля, че проблема може да е в капачката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, днес след 3 часа изследване на охладителната система на Ауди, установих следното:

НЕ включват вентилаторите на радиатора! Нито на 1-ва, нито на 2-ра степен.

След помощни схеми проверих всичко по веригата. Проблемите се оказват основно 3.

1. към релетата (1,2 степен, намират се в моторното където е буксата за диагностика) не идваше напрежение. По схема се захранват след 60 А бушон (който никъде не открих къде се намира).

2. резистора за степените не работи и е наврян някъде под ляв фар/казанче за чистачките ... няма намиране без сериозно разглобяване.

3. Термометъра на таблото не показва никога повече от 90. До 90 работи перфектно след това се закотвя и не мърда. Още не съм решил проблема с него. Ще го тествам с променливо съпротивление за реакция. Ако се държи както трябва ще сменя датчика.

Сега временно съм направил захранване на релетата от друго подходящо място. Датчика на радиатора (проверен - работи) който командва 2-те релета съм го направил да прави байпас на на по високата температура и да включва вентилаторите на по ниската температурна стойност но на 2-ра степен за по сигурно.

За сега се държи системата отлично. Като имам време ще оправям дреболиите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...