Jump to content

Нулиране на инспекция- на таблото има In1 / In2?


Wizi

Recommended Posts

Това е сигнализация за нужда от инспекция, която предварително е била зададена като интервал от километри или време (защото в дебелите книги пише, че масло се сменя или на хх хиляди километра или след една календарна година) в паметта на таблото. Има вероятност когато сте си сменяли маслото при бай Гошо на долната улица срещу 5лв услугата той да не е имал нужната апаратура (и най-вероятно знания) за да зададе на ново нужните параметри на този интервал и за това в момента ти сигнализира In1 (примерно). Нормално In1 се наглася на 10 или 15 хиляди километра "според зависи". Принципно In2 се задава за 30'000км когато човек трябва да погледне и други неща по колата, дори в сервизните книжки е отбелязано "Голяма инспекция" всеки път на този интервал. Тя включва общ преглед на състоянието на автомобила от това дали имаш достатъчно течност в чистачките до дали ти работи парното/климатика.

In1 или In2 не сигнализират за смяна на ремъци.

Изчистването на този интервал и задаването му на нови стойности става най-често чрез компютър и VAG-COM, а до колкото ми е известно и чрез чисто натискане на разни бутони по таблото, но ще помоля по-светнатите да напишат след мен как това става и за кои модели Ауди се отнася.

Упътване чрез VAG-COM

Темата е широко обсъждана във Форума. Потърсете за ключови думи "инспекция", "Inspection", "Сервизен интервал", "нулиране".

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

.... а до колкото ми е известно и чрез чисто натискане на разни бутони по таблото, но ще помоля по-светнатите да напишат след мен как това става и за кои модели Ауди се отнася.

.....

При изключено запалване задържаш бутона за нулиране на километража.

Вклваш на контакт без да палиш двигателя и тогава отпусни бутона. На дисплея се появява един от сервизните интервали.

Завърта се копчето за сверяване на часовника до желания сервизен интервал в посока на дясно. На дисплея ще се изобрази "service - - - - "

Изключваш от контакт и вече сервизната инспекция е занулена.

Редактирано от kapitango
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
  • 4 months later...

здравейте колеги аз имам VAG-COM и с него не мога да изчиста инспекцията за маслото някой ако знае къде да се влезне да каже не стажа и бутоните както е писал колегата по горе колата е А 6 96 година 2.5 ТДИ благодаря ви предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Ако може да попитам отново? горепосочените указания за нулиране на данните за сервизно обслужване, важат ли за Ауди А6 4F? Или общо казано за Ауди А6, произведено след 2004г.?

Ако някой знае на А6 4F, нулирането как се извършва? задължително с Ваг Ком ли?

Предварително Ви благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

На моята кола (АЕЛ '96) така не става по този начин. Но открих инфо:

Pre-1998 models ... or if Channel 02 is not available.

[select]

[17 - Instruments]

[Adaptation - 10]

Enter the correct channel from the list below in "Channel Number"

[Read]

The "Stored Value" is the current value for that channel.

Enter the "New" value of from the list below.

[Test]

[save]

Channel 05 should be the distance until the next Oil Service.

It is in thousands of kilometers. Let's say you want the Oil

Service light to come on in 5000 miles. That would be 8000 km.

Put the value 8 into channel 05. The "standard value" used by the US

dealers would be 12 (7500 miles).

Channel 06 should be the distance until the next In-1 Service.

Same units as above. Standard value would be 24 (15,000 miles).

Channel 07 should be the time until the next In-1. In-1 lights

up based on time or distance, whichever comes first. This is in

10's of days. Standard value would be 36 for 360 days.

Channel 08 would be time until the next In-2. In-2 is based

strictly on time. Standard value is 72 for 720 days (about

two years).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

При мен стана зануляване без да искам. Ауди А6 3.0 ТДИ С6. Доката се радвах на Ваг Кома и фаровете са светели, акумулатура падна на 10%. После забелязах случайно че сервизния интервал е скочил на 20хил.км и 2 години в дни. Този Ваг Ком е случайност като в руски филм, изчистих грешките на пактроник асистента и както не работеха 4 даттчика после тръгнаха и взе да отчита , после пак всичко изчезна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Отивате в един сервиз и за 15 лева ви правят диагностика и лулиране на всичко.това е брадчеди.карам а6 2003 163 коня.но в сливен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

здравейте колеги, на моето ауди а6 2.5ТДИ 2000г ми излезе днес на таблото като дам на скорост ''Service in 2000km'', нямам такива ин1 ин2. Маслото е сменeно преди 1000км. Има ли от какво да се притеснявам дефакто, или просто не е занулена?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...