Jump to content

Recommended Posts

недей така ве .

Защо от видеото снимките (нали знаеш докато снимаш видео може и снимки да правиш

излизат на цял екран ,а само на снимка не излиза .

Това да видиме как ще го обясниш

защото видеото се снима в 16:9 - демек нейтив съотношението на екрана. Също резолюцията на тази снимка ти е 2МП, а не 8.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

недей така ве .

Защо от видеото снимките (нали знаеш докато снимаш видео може и снимки да правиш

излизат на цял екран ,а само на снимка не излиза .

Това да видиме как ще го обясниш

16:9 е видео, а не фото стандарт. Повечето апарати от нисък и среден клас не снимат в него. По принцип, фотоапаратите снимат 3:2, което е дигиталния еквивалент на 35мм филм. В крайна сметка, матрицата би кропвала каквото снимаш, ако искаш да е в 16:9 формат. А това можеш да си направиш и сам ;) Предполагам, че ще има ако вече няма приложения, които го правят автоматично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де ,защо на ревюто на 5 тицата ,показваха снимки на цял екран ,а те всъщност не са ???

Телефона е много хубав,лек ,модерен ,приятен .

Фен съм на ейпъл но общо взето те малко заблудиха клиентие .

На ревюто показваха сними на цял екран ,а като го купиш чак тогава виждаш че не са !!!!

Не ме интересува 4 на 3 16 на 9 или е.а ли му ма.ката .Искам да ми прави кеф

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де ,защо на ревюто на 5 тицата ,показваха снимки на цял екран ,а те всъщност не са ???

Телефона е много хубав,лек ,модерен ,приятен .

Фен съм на ейпъл но общо взето те малко заблудиха клиентие .

На ревюто показваха сними на цял екран ,а като го купиш чак тогава виждаш че не са !!!!

Не ме интересува 4 на 3 16 на 9 или е.а ли му ма.ката .Искам да ми прави кеф

Къде е проблема да си кропнеш снимката? Ти за какво снимаш, за да запаметиш даден момент, или да си сложиш нещо на wallpaper на телефона? Ако е второто е нормално да има нужда от кропване. Най-елементарния начин е да си увеличиш както искаш снимката и home+lock бутоните и правиш скрийншот :) После си го слагаш на wallpaper и си ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми е пределно ясно за което говориш.

Но не това искам или бих очаквал .

Правиш 10 снимки - искам тези 10 снимки като си ги въртя на екрана да ми излизат на цял екран

Именно така както показаха на презентацията на телефона .

А не да се окаже после че не било точно така

Ефтин трик

Махай го и зимай пак 4с. Това не се издържа :hilezh:/>

Гледай сега ,майтапа ти е крайно повърхностен .

Телефона много ме кефи ,доста повече от 4с ,а пък и съм свикнал да вървя само нагоре ,а не назад .

Но имам чувството че този път ейпъл заведе в заблуждение хората .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Епъл ни дресираха да искаме нещо ново от тях, без реално да имаме нужда от него. Аз карам още с 4-ката. Перфектно изработен телефон, без една драскотина, работи чудесно, върши ми всичко, каквото ми трябва. Няма Сири. Въпреки перфектния ми английски пак не бих го ползвал. Не за друго, ами цял ден седя в офиса пред лаптопа, след работа в колата и на някъде. Къде да си говоря със Сири-то :) Не ми е в начина на живот. Лошото е, че се изчерпаха откъм идеи. iOS-а не предлага вече нищо ново от 3 major releases. В 6цата какво има? Панорамни снимки. Извинявай, ама апликации за 0.99 го правят от години. На 4ката ми :) Имаше една добра статия, че няма "killer feature". Еми няма, направиха перфектния дисплей, перфектния touch experience, другото от един момент нататък вече много, много смисъл няма, кво 100 мегапикселови снимки да прави, 100 терабайта памет да има, пак си е плейърче с фотоапаратче :) Лошото е, че не знам вече какво могат да измислят, защото и конкуренцията не прави нищо.

Аз лично съм супер доволен от това, че си синквам някоко Apple устройства и това ми улеснява работата много. Предполагам, че това ще е следващото нещо, към което ще тръгнат - телевизор, лаптоп, телефон, кола, хладилник - да ти е на apple и да работи в синхрон заедно. Вече стана ясно, че ще видим Сири в следващите поколения коли, където наистина би имало смисъл от тоя асистент, за да не отклоняваш очи от пътя. Иначе в тоя телефон какво да наблъскат повече? Кафе машина ли, по-скоро подобрение на "екосистемата" бих искал да видя, и повече разнотипни устройства, а не само настолни, лаптопи, таблети и телефони.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледай сега ,майтапа ти е крайно повърхностен .

грам не е майтап. Искаш по-голям дисплей, на който да гледаш филми без черни ленти, преглъщаш черните ленти докато скролваш снимките. Никакъв проблем не е бил за апъл да го направят да кропва снимките, както всички предишни айфони правеха(защото пак дисплея беше с различно съотношение), но от 4:3 до 16:9 ще изгубиш много голяма част от снимката. Стига мрънка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

грам не е майтап. Искаш по-голям дисплей, на който да гледаш филми без черни ленти, преглъщаш черните ленти докато скролваш снимките. Никакъв проблем не е бил за апъл да го направят да кропва снимките, както всички предишни айфони правеха(защото пак дисплея беше с различно съотношение), но от 4:3 до 16:9 ще изгубиш много голяма част от снимката. Стига мрънка.

Той говореше за друго. На реклама показват, че може, а реално не може. Това е некоректно и подвеждащо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фен съм на ейпъл но общо взето те малко заблудиха клиентие .

Заеби :( А знаеш ли колко заблуден се чувствам всеки път в McDonalds когато си поръчвам бургер, а те ми сервират подметка нямаща нищо общо с демо версията на таблото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто трябва най-накрая да сложат различни резолюции на снимане в опциите на камерата и проблема е решен. Така се решава и другия проблем(по-голям)- всички снимки да са ти по 2.5-3мб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече стана ясно, че ще видим Сири в следващите поколения коли, където наистина би имало смисъл от тоя асистент, за да не отклоняваш очи от пътя.

То Сирито и сега работи с фабричната уредба на колата през блутута . Чуваш и командваш мацката през микрофона и колоните на колата и може да я попиташ дали ще вали в София утре. Интересното е и че Вайбъра също работи така - ако ти звъннат излиза на ММИ екрана, но се показва различно от това да говориш през GSM връзката - почва да отброява някакви секунди като за започнат разговор, но не ти изписва кой те търси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То Сирито и сега работи с фабричната уредба на колата през блутута . Чуваш и командваш мацката през микрофона и колоните на колата и може да я попиташ дали ще вали в София утре. Интересното е и че Вайбъра също работи така - ако ти звъннат излиза на ММИ екрана, но се показва различно от това да говориш през GSM връзката - почва да отброява някакви секунди като за започнат разговор, но не ти изписва кой те търси.

Все пак минава през телефона. Те искат да го вкарат в колата, да си пускаш чистачките, фаровете, да те предупреждава като минеш определена скорост, и тн и тн. най-вече да е свързано с новата им система за навигация, която работи и с гугъл, локал сърча и тн.

Редактирано от N1995
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най накрая се сдобих и аз с 32гб-та черна 5-ца днеска.

Общо взето след 2-3 часа тестове единственото което мога да кажа е че си заслужава всеки похарчен лев.

Телефона е зверски , тествам го тука с 4-ката ми , общо взето я размазва по всякви параграфи за бързина :stupid:/> , незнам какво "старо" видяха толкова всички но на мен телефона определно ми харесва супер много , изработката му признавам че първият път като го разгледах не ми направи чак такова впечатление но след обстоен преглед бих казал че няма аналог на пазара , всеки "конкурент" ще изглежда като сглобен от лего до него. :hilezh:/> В момента много трудно се боря с мисълта да пробвам да го надраскам с ключ..... :lol:

Всичко което е можело да се направи по-добре е направено по-добре , камерата снима несравнимо по-добре при по слаба светлина , панорам моуд-а и той е много добре направен , не е имало такова приложение до сега което да "наслагва" снимките толкова добре , дори притесненията за мапсовете им отпаднаха , не намирам за сега разлика с гугъл мапс-а около вкъщи..... слушалките в комплекта и те са ъпгрейднати , общо взето незнам как ще изглежда сравнен с 4С но сравнен с 4-ката ми определено предлага много по-айляшки експериънс :flehan:/> :flehan:/>

В глобул днес го продаваха свободно , кво записване бълнуваха тия овчи глави по офисите така и не можах да разбера :steinigung:/>

Редактирано от zlobil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз днес също си взех черна 5ца 32гб. от Глобул. Не съм капарирал нищо, просто прозвъних всички техни магазини докато накрая открих. По-горе е описано доста подробно какви са плюсовете на телефончето, аз също съм с много положително мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,моля малко пояснения за този страхотен телефон понеже след дълги години ползване на iPod Touch накрая се реших и на телефон...интересува ме коя е добра програма за правене на ringtone защото разбирам че май не може цяло парче mp3 да се сложи за ringtone.И втория ми въпрос е филмите DivX конвертирате ли ги в mp4 както правех досега или има и по-лесен и бърз начин?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ringtones - всяка програма, която може да реже MP3ки и iTunes си ги правиш ;) За другото, може просто да си купиш програмка за плейване. Препоръчвам тази, http://www.macworld.com/article/1164842/avplayer_for_iphone_and_ipad.html купил съм си я и работи прекрасно. Няма смисъл да си губиш времето да конвертираш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

другият вариант за рингтонове без айтюнс е

джейл --> сидия --> unlimtones , сваля ги директно на телефона без айтюнс , за филми има хиляди плеъри и е въпрос на предпочитание.

пс : 5-цата е уникална с всеки изминал час ми харесва повече и повече.....определено скок-а от 4-ка е голям

Редактирано от zlobil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...