Jump to content

Recommended Posts

Честно казано преди месец уж ъпгрейднах от Iphone 7 на Iphone 8 с нажеджата и изгледаните клипове,че 8-цата на тъмно снима малко по-добре като осветеност и бля бля ама не виждам особена разлика ... знам ли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

19 minutes ago, Moonland said:

 

Дисплеят не спада ли към хардуера? Той заедно с камерата са двете най-големи и напълно заслужаващи си предимства на Х пред 8 или 8+. В допълнение компактния размер при на практика еднакъв (-5%) по площ дисплей с + и в по-малка степен фейсАйДи-то, което обаче също се усеща на практика като плюс.

 

Spunky ме разбра за хардуера, но явно само той :)

Човек, кажи ми по какъв начин се измерва ''производителност'' на дисплей?! Как ще го ''натовариш'' да смята задачи и ще му пуснеш един синтетичен тест да кажем? 

Навремето един професор в университета казваше: Ако мога да разбия моето знание на толкова малки парчета, че да можете вие начинаещите да разберете, за какво ви говоря значи съм си свършил работата. 

Следвайки горното да конкретизирам - хардуер = ''мозъкът'' на телефона CPU/GPU. А, без спор А11-та е впечатляващ :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

18 hours ago, Spunky said:

 

Предимствата ще ги видиш при ползване, когато апове и сайтове не ти искат парола и нищо не се изисква от теб. Много по-удобно и приятно от тъч ид е. Отделно, имай предвид, че с времето фейсид става по-добро и точно. 

Ами за момента имам 2-3 аппа, които преди работеха с фингър принт, а сега би трябвало да минат на фейс ИД - единият работи от време на време, а на другият трябва да въвеждам код.

Само 1 работи ОК.

Това разбира се е проблем на аповете, а не на телефона.

1 hour ago, dimitrov788 said:

Може ли някой, ползващ Х space grey да сподели дали рамката се драска лесно? Четох, че при silver версията е така, но там няма PVD покритие.

За 10тина дни нищо му няма - не ползвам протектори.

1 minute ago, MAPTO7007 said:

Честно казано преди месец уж ъпгрейднах от Iphone 7 на Iphone 8 с нажеджата и изгледаните клипове,че 8-цата на тъмно снима малко по-добре като осветеност и бля бля ама не виждам особена разлика ... знам ли.

Тия дни гледах клип сниман в кофти осветена кръчма на един приятел - честн оказано не повярвах, че е сниман с телефон - качеството беше топ!

Аз правих няколко снимки с телефона в заведения - също нямам забележки.

7цата прави чувствително по-гадни снимки.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, redalex написа:

Аз правих няколко снимки с телефона в заведения - също нямам забележки.

7цата прави чувствително по-гадни снимки.

 

 

Е значи аз си внушавам,че няма разлика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз оставам с впечатлението, че Алекс говори за разлика между 8 и Х където е нормално да има такава. Според мен между 7 и 8 не би трябвало да има какъвто и да е WOW ефект, тоест по-скоро не си внушаваш ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа - доста хора имат нулеви или доста лимитирани познания как се снима и изобщо как се снима с телефон - та често това е причината.

Наскоро разкривах тайната на някого (със самснунг) с цъкането по екрана, за да фокусира в дадена точка на снимката.

Много хора не знаят как да регулират осветеността ...

 

 

Говоря, че Х прави много по-добри снимки от 7. 8цата не знам какви снимки прави, защото не съм виждал такива :)

Но до колкото разбирам 10ката и 8+ са с еднакви камери, но с различен отвор на блендата, а дали 7 и 8 са с еднакви камери - нямам идея :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, Thor said:

 

Имам свободно време и ще се опитам да го обясня:

 

Време имаш, но не познания и опит. И не, не е само отворената бленда разликата, имаш и стабилизация ма дългата камера и разликата в по-тъмни ситуации, особено на портрет е меко казано смазваща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Spunky ме разбра за хардуера, но явно само той [emoji4]

Човек, кажи ми по какъв начин се измерва ''производителност'' на дисплей?! Как ще го ''натовариш'' да смята задачи и ще му пуснеш един синтетичен тест да кажем? 

Навремето един професор в университета казваше: Ако мога да разбия моето знание на толкова малки парчета, че да можете вие начинаещите да разберете, за какво ви говоря значи съм си свършил работата. 

Следвайки горното да конкретизирам - хардуер = ''мозъкът'' на телефона CPU/GPU. А, без спор А11-та е впечатляващ [emoji4] 

А ти какви “задачи” смяташ с телефона за да те интересува конкретно това? Криптовалути ли копаеш с GPU-то или 3D игри цъкаш... или софтуер компилираш?

Х на практика (не на синтетични тестове) върви незначително по-“мазно” от дори 6S. За мен. Утре обаче няма да е така. В други ден още по-малко.

Ползите спрямо който и да е друг айфон са дисплея (тип, размер спрямо шаси) и камерата, като особено с първото се “сблъскваш” несъизмеримо по-често от CPU/GPU-то (макар че нещата разбира се са свързани) и в този смисъл това е (за мен) огромно предимство пред 8+, пък ти го наричай софтуер, щом не е хардуер... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, Spunky said:

 

Време имаш, но не познания и опит. И не, не е само отворената бленда разликата, имаш и стабилизация ма дългата камера и разликата в по-тъмни ситуации, особено на портрет е меко казано смазваща.

 

Spunky, изобщо направи ли си труда да осмислиш какво съм писал в очевидно неуспешен опит да обясня разликите при 8+ и Х или просто обичаш да трупаш мнения? Да, за предимствата при определени светлинни условия говоря.

Наистина опитах да го обясня максимално елементарно, но едно си баба знае едно си бае - по-добро, смазващо, мазно и т.н. приказки за лека нощ. Как точно измерваш "смазващо"? Посочи ми единица мярка в  International System of Units (SI) за "смазаващо"?

Мога и по-сложно да го обясня, но ще трябва да ползвам съответно някои по-сложни термини и имена - кванти, вълни, полета, потоци, принципи, константи, функции, Хайзенберг, Дьо Бройл, Шрьодингер и т.н. Накратко има и по-сложно обяснение, но ...... материята не е за всеки.

Съжалявам, че ще ти разбия детските мечти, но си доста далеч от точно тази техническа тема - мобилни комуникации. Kупувайки си всеки нов iPhone си мислиш, че си станал експерт и са ти ясни нещата, но ..... просто не е така. Само с ползване не става. Трябва си учене и практика, за да постигнеш определено ниво на познание и разбиране на тази материя. А, тя не е лека. Мога да те уверя в това.

Кажи колко устройства за мобилна комуникация проектира? Как се сертифицират? На какви изисквания трябва да отговарят? Колко? Николко! Кръгла нула!

Какво те затрудни - елементарното интегрално смятане, диференциалните уравнения от първи ред или някоя неопределеност ти докара временно възпаление на лицевия нерв?

Не разбра нищо от това, което написах, нали?! :hilezh:

Спокойно, момче, повечето wannabe не разбраха. :hilezh: 

За твой късмет има хора като мен. Все ще измислим нещо за да улесним живота на wannabe-та. ;) Simple as that.

 

Всъщност, я ме ''светни'' как един технически неграмотен като теб (нищо лично) прави извод, че някой няма познания и опит по дадена техническа тема без да го познава? Как точно стигна до това прозрение? Да не би да ти говорят гласове, а? Или пък гледаш в някаква кристална сфера? :hilezh:

 

ОК! Спирам да се шегувам, че стана късно. Приятелски съвет за лека нощ (нещо, което често повтарям на синовете си) - три пъти помисли преди да кажеш/напишеш нещо.

 

Без лоши чувства! :bia:

 

Moonland, на ден (и то не всеки ден, и ако съм в настроение :hilezh:) ще обръщам внимание само на един wannabe в темата. Така, че гориш. Съжалявам! Ползвай си ''мазният'' телефон и бъди щастлив (ако перефразирам приказката за блажените невежи :hilezh:).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде, Гризли 2 :hilezh: Кво е това избиване на комплекси от чички, не знам... И ти ли на руски можеш да проектираш телефон? :hilezh: Идея си нямаш с какво се занимавам, до каква информация имам достъп и кои са ми клиенти ;) 

 

Разбрах всичко, което се опита да кажеш, както и причината да го казваш(кисело грозде? стиснат?) и продължаваш да не си прав

 

Технически, Х превъзхожда 8+ по всеки един показател, освен общия SOC и зареждането. Говориме за: материал на корпуса, по-голяма батерия, въпреки значително по-малкия размер, заради новата L-образна батерия и stacked logci board, по-добри и силни говорители, камери, особено "телефото" и предната, фейс ид, ОЛЕД екран с истински HDR

 

Ако в "ежеднивните си задачи", гледаш филми, снимаш, слушаш музика, четеш статии(камерата на фейсид ти следи очите и ако гледаш в екрана не го гаси), ползваш 10ина апа и сайта, където не трябва нито да вкарваш парола, нито да аутентикираш с пръст, ползваш батерията:hilezh: и НЕ носиш чанта, то няма как "при изпълнението на ежедневните задачи няма абсолютно никаква разлика на практика".

 

Та технически правилно е да се каже, че Х, дори при ежедневни задачи е по-доброто устройство. И нали знаеш, technically correct is the best type of correct ;) 

 

Това, което ти се опита да кажеш, но не ти се получи, ще е валидно сравнение с който и да е актуален среден до висок клас модел от последните няколко години, без значение от марката и системата. 

 

Единственото, което стана ясно от поста ти, е че не знаеш как се сравняват две снимки и да, има технически показатели, по които могат лесно да се сравнят(в случая noise, spatial resolution и dynamic range), което потвърждава моята теория, че си незапознат, нищо че имаш време :hilezh:

 

В картинки от интернетя:

 

8+

img-e1328.jpg

 

X

 

img-e0532.jpg

 

X ляво 8+ дясно

 

hair-iphonexvs8-2.jpg

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама от кога снимки в интернет имат фактическа стойност?

Само питам, какво ти гарантира, че снимките не са едни и същи, с последваща обработка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

снимките са от ревю и сравнение между двата модела. 

Ето и мои снимки със 7+ и Х, като разликите между 7+ и 8+ са пренебрежими:

 

39329483872_5d9f183544_k.jpg24494929267_b14321ace2_k.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам от фотография, с окото на лайк, и гледащ през монитор на лаптоп...

Горната снимка ми е много софт цветове, като че ли това е от потиснат шум в  картината(или снимката е по-правилно).

Втората е обратното цветовате са реални, но шума  е засилен до степен, че избиват цветните пиксели в областта на фокуса.

Ако е телевизор или дисплей, знам как да си го настроя ползвайки еталони снимки и файлове, ама с фотото как се действа..:nixweiss:

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

софт-ността идва от сложеното изкуствено боке от портрет режима. Гледай около джойстика. За съжаление съм ги изтрил снимките без портрет ефекта и тия ги взех от съобщение дет съм пращал на Wizi. Разликата в цветните температури идва главно от картината на телевизора, но това не се коментира в случая и реално са еднакви.

 

Разликите в шума идват от много високото ИСО при 7+(максималното 1250) и 640 при Х. Причината Х да ползва по-ниско е от една страна половин стоп разлика в блендата, от друга стабилизацията и е снимал на 1/33 скорост, сравнено с 1/60 за 7+

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, Spunky said:

Айде, Гризли 2 :hilezh: Кво е това избиване на комплекси от чички, не знам... И ти ли на руски можеш да проектираш телефон? :hilezh: Идея си нямаш с какво се занимавам, до каква информация имам достъп и кои са ми клиенти ;) 

 

 

Ех, лудо младо, каква каша ти е в главата не е истина - Гризли 2, комплекси, чички, руски телефони :gruebel: . За капак "Знаеш ли кой съм аз?". Класически off-topic с "размиване" на темата без да отговор на поне на един от елементарните въпроси.  Общо взето пропусна само Путин и глобалното затопляне да изредиш, докато се въртиш като бит Тим:hilezh: 

А, снимките и изброяването на технически характеристики завършват картинката на advanced wannabe-то. Браво! Това са много сериозни аргументи! You are the hero! :flehan:

 

Сега сериозно отново да попитам как точно стигна до извода, че нямам познания и опит по дадената техническа тема без да се познаваме? Как?

Можеш да тролиш и пропагандираш колкото си искаш колко велики са Apple. Гледам, че даже си имаш и някакви фенове. ОК! Не пречи! Но, ...... направи грешката да ме характеризираш и спорът стана персонален. А, за да спориш точно с мен на тема мобилни и сателитни комуникации ти трябват поне едно 20 години здраво учене и практика. Просто това ми е една от магистратурите. Предполагам сега осъзнаваш къде "настъпи" мотиката;) 

 

Както и да е ..... на всеки се случва да прави грешки. А, както знаем разумните хора се учат от грешките си, нали?! :) 

 

Последен съвет - не бъди чак такъв завършен Apple-апологет и запомни, че мобилните комуникации не водят началото си отпреди 10 години с първото поколение на iPhone.

 

Наистина, ако не друго поне си забавен. Бих те черпил бира или там каквото пиеш за ентусиазма и самочувствието, с които се хвърляш в спора. Малко ти куцат еристиката и реториката, но и това се учи. :)

 

Лека!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че той спунки е самия Тим Кук, ти не знаеш ли??  Къде си тръгнал да се мериш с него...

Пише тук през иновативния "епъл транслейт" , нещо като гугъл транслейт, ама "по-добро" и платено, ще го видим догодина в новия айфон :hilezh:

Редактирано от Audi_FeN_1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, някаква идея защо няма Dark Sky Weather в родния аппстор? На много места е посочван като най- добрия апп за прогноза на времето.

 

Иначе ето я официалната позиция на апъл относно забавянето на хардуера:

Цитат

Apple says in its letter that batteries are “consumable components,” and is offering anyone with an iPhone 6 or later a battery replacement for $29 starting in late January through December 2018 — a discount of $50 from the usual replacement cost. Apple’s also promising to add features to iOS that provide more information about the battery health in early 2018, so that users are aware of when their batteries are no longer capable of supporting maximum phone performance. 

 

 Да видим в БГ колко ще чарджат, че тук според прочетено в нет-а към 300 лева искат в криейтив за смяна на батерия.

Редактирано от _koko_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 hours ago, Audi_FeN_1 said:

Къде си тръгнал да се мериш с него...

И няма нито една небарана снимка, от тези,които пуска . Всичките са му обработвани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нещо не разбирам - Спънки говори с данни за камерите и прилага сравнителен материал, а отсреща му се дават съвети какъв да бъде и какъв не...?!? Дайте да се придържаме към фактите да го ева...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

13 hours ago, Thor said:

Сега сериозно отново да попитам как точно стигна до извода, че нямам познания и опит по дадената техническа тема без да се познаваме? Как?

 

от твърденията ти по-горе. Личи, че или не си ползвал 7/8+ или Х и нямаш идея, каква е разликата в камерите или просто не си снимал. Между другото, колкото и да се обясняваш за къв си разбирач на тема "мобилни и сателитни комуникации", това няма нищо общо с коментираните качества на два апълски! модела("не бъди чак такъв завършен Apple-апологет" в тая тема? WTF?) и все още, продължаваш да не си прав ;) Всъщност, тая ти компетенция, няма почти нищо общо, с това което се коментира тук, освен разликите в модемите. 

 

Та всъщност, на мен ми е забавно да ти гледам твоите загадъчни намеци в стил "знаш кой съм аз?"(ти почна пръв :hilezh:) Но пак не си прав :) За бира винаги съм за :bia:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 hours ago, Spunky said:

Та всъщност, на мен ми е забавно да ти гледам твоите загадъчни намеци в стил "знаш кой съм аз?"(ти почна пръв :hilezh:

 

"Posted Thursday at 11:42 PM · Report post

Айде, Гризли 2 :hilezh: Кво е това избиване на комплекси от чички, не знам... И ти ли на руски можеш да проектираш телефон? :hilezh: Идея си нямаш с какво се занимавам, до каква информация имам достъп и кои са ми клиенти ;) "

 

Чети, човече! Чети! Твой пост съм цитирал.

Пак си наредил един куп nonsense и продължаваш да се въртиш като пиле в калчища. 

 

С какво ли се занимаваш, че толкова се опитваш да парадираш с това?! Като те гледам как матросовски се хвърляш да браниш всяка грешка на Apple бих казал, че е нещо близо до тях. Дори да е така ..... so fucking what?! 

Давай! Впечатли плебеите с какво толкова се за занимаваш, до каква информация имаш достъп и кои са ти клиенти? Дай поне един адекватен отговор! За предпочитане на лично, че само разводняваме тема.

 

Последно - вече ми е безинтересно, така че със здраве!

 

П.П. Извинявам се за off-topic-a!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимките на джойстика от предната страница са най-малкото под различен ъгъл. Ама то цялата му работа е фейк, та едни снимки ли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...