Jump to content

Recommended Posts

За 2 дни на използване най-вече ми се натрапват следните неща.

1. Няма хубава и нормална не пищяща мелодия за алармата, която започва слабо и мелодично, не изписва след колко време ще се активира алармата, но най-дразнещото е, колко е малък бутона за отлагане. Не стига, че ми писне в мозъка рано сутрин, но се налага и да се флашна рано сутрин, за да мога да натисна това малко бутонче, за да отложа алармата за още 10мин. На стария телефон, който е андроид, snooze бутонът е половин екран, натисках го без да си отварям очите и си има работни дни, и уикенди, като глася алармата и забравям за цялата седмица.
 

2. По блутуут не може да се изпраща нищо, само за ios системи е.

 

3. Wifi не се изключва от падащото меню, а само дискънектва от свързаната мрежа.

 

4. Графиките където се гледа колко време си на екран и колко време е минало от последното зареждане изобщо не е вярна.
Ако следната графика е вярна за 45 мин. екран да ми е взело 20% батерия, и само 2 мин. изключен екран от 6 сутринта, когато го взех...
Прикачвам снимка по-надолу в поста.

 

5. Не съм търсил за момента дали има модификации за клавиатурата, но трябва да натискам отделен бутон, че да търся препинателните знаци и числата.

 

6. Дори в zedge, където аз съм качвал мои си правени рингтонове, не ми ги показва, както е на андроида,

Приложението е орязано мислех, че от там лесно ще си сменя рингтона, ама курец и за всяка картинка иска някакви точки. Въпреки, че оригиналния уолпейпър си е добър и за сега няма да го сменям.  Голяма галимация е смяната на рингтонове през компютъра.

 

Иначе добър дисплей, добра камера, добър дизайн, ноджът не го забелязвам, върви гладко и мазно ios, хубав звук имат говорителите, FaceID работи перфектно.

 

107098329_282337612874943_7819250384324586172_n.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

SE2-то държи колкото SE-то когато беше ново. Със зор може да изкара два дни и една нощ, по-често 24 часа.

Ако някои човърка с часове всеки ден, със сигурност няма да е доволен.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ма и цената е друга.:hilezh:

Тъкмо се бях засилил за 11 pro и излезе, че по някаква причина е с най-малката батерия от цялата серия.:gruebel: Ще се чакат тазгодишните явно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като абсолютна стойност - да, но държи повече от 11. 

Инак 11 ми е най-ергономичен .. или поне за моята ръка най-добре пасва. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Xs около 4 часа екран и... Омира. Тва е.
Телефона е на 1 месец, съветват за фабрични настройки и да видя дали ще се оправи. Тия дни ще пробвам, че ся не ми се занимава.

Редактирано от Diido0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Днес забелязах, че 3/4 от снимките ми не се виждат-с iphone SE2. Имам активиран icloud 50GB, като съм заел 16ГБ със снимки.

Четох тук-там какво може да е и спазих каквото пише, но без ефект. Актуализирах ios-a, заредих до край батерията, имам WiFi, но снимки няма. Влизах и излизах в профила си, но няма. В същото време се вижда, че имам 16Гб снимки, от други устройства се виждат, както и като вляза в icloud.com.

Защо не могат да се появят на телефона, не стана ясно.

Друго интересно нещо е, че и преди и след актуализацията, просто нямам в менюто на icloud бутона със снимките, започва с контакти и т.н. но иконата на галерията я няма.

В търсачката като напиша fotos излиза като първа опция fotos-ID de Apple-iCloud, но като натисна и влезе в iCloud-а няма бутон снимки, както би трябвало да има, без значение дали е активиран или не icloud-a

 

Някой има ли идея по въпроса?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След два дни четене няма напредък.
Едно и също се пише да се направи, всичко е направено, но ефект няма.

Все още липсва опцията в менюто setting>account name>iCloud>Photos.

Въпреки това се виждат част от снимките, има и много стари, но про старите 80% липсват.
Според мен нещо не може да се синхронизират, но след като няма опция включи/изключи няма как да се направи.

Вчера поне ги свалих на лаптопа от иклауда, продължават да се виждат на другите устройства без проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма някакви особено впечатляващи неща, че да се казват. Някои от спецификациите още не се знаят. Само се знае, че всичките им модели назад до XR/XS вече ще се продават без зарядно у-во. На мен ми минА мерака за тея пръчки вече. Общо взето, нищо революционно за поредна година, та интереса се поизгуби.:nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смятам липсата на зарядно за обидна. Дизайна... въпреки, че е копи от 4-ката се е получил приемлив. Поне не е 1:1 с Х, който е на 3 години.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми не е обидно според мен, всеки има по 5-6 зарядни вкъщи.
Поне дават преходник за да може да си използваш от всеки телефон, хаха.
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига бе човек, ще ми дават фаст чардж 5 години след останалите производители. Ще го плащам 999$ и ще си купувам зарядното отделно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Това със зарядните сигурно ще стане масова практика. Миналия месец взех един гармин на приятелката и в кутията имаше само кабел. Моя го купувах преди близо 3 години в комплект със зарядно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говори се, че сега, след като Епъл налагат това, Самсунг ще се възползват от създалата се практика и също на свой ред ще приключат с добавките като зарядни и слушалки. Напълно го очаквам.

 

И докато "големите" се борят какво да режат и какви жалки подобия на бързо зареждане да използват, китайците почнаха все повече модели да обявяват със 120W бързо зареждане. Все по-интересно ще става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С това бързо зареждане,несъмнено и батерията ще си заминава все по-бързо и по-бързо като здраве (факт).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 16.10.2020 г. at 17:06, netizen написа:

 

Не.

А тая простотия кога ще престане ...

699 долара -1250-1300 лева

800 евро,вероятно 1600 лева+

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кога, кога... никога. Масовия потребител е кух и каквото му кажат, това е за него правилната цена.

Виваком ми се обаждаха да преподписвам, с увещанието, че 11 про макс 64 гиги бил 3600 ле'а, ма щото съм дългогодишен абонат и бил съм плащал навреме всичко, щели да ми го пуснат на 2600 със смарт Л+ за да спестя 1000 лева. В същото време телефона върви за под 3200лв без план при тях пак, а на всеки нов клиент офертата със смарт Л+ е същата. Помолих най-учтиво каката, която се обади да си измие очите, да провери цените и пак да ми се обади с цена, която е наистина за лоялен клиент. И още чакам...трети месец.

Има ли смисъл да говорим, че тоя телефон се намира от солидни продавачи за малко над 1000 паунда в момента, което е около 2200лв?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...