Jump to content

Recommended Posts

Преди 1 час, Spunky написа:


 

естествено, че не може да се прави сравнение, телефонските камери са смазващо по-добри от каквито и да е други камери, понеже е в теб постоянно.


 

 

Тази глупост трябва да се запише, за да остане в историята.
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също заставам зад мнението на Спънки. Най-добрата камера е тази която е в теб в момента!

С пример от днесff40b56ca17e4efb0885a314ae03aab5.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен с това, че ей тва джобното примерно прави по-лоши снимки от телефоната камера

http://www.sony.bg/electronics/kiber-shot-kompaktni-fotoaparati/dsc-rx100m3
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 9/21/2016 at 4:54 PM, netizen said:

Отклю§ването се оправя от General > Accessibility > Home Button > Rest Finger to Open

 

Евала човек! :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде стига глупости. Какви джобове трябва да имаш, че да го мъкнеш това постоянно. Съмнявам се да има и 0.1% от населението, които да носят камери в себе си постоянно. И да, това Сони ще снима по-добре от всеки телефон, но ако ще се носи камера, аз бих взел безогледалка с твърда ленса, която ще е много по-удобна за боравене.

 

1 hour ago, Fitil4o said:

В смисъл , толкова много зърнеста и с шум ли? :hilezh:

 

Не знаеш нито какво гледаш, нито какво виждаш ;) та ми се довери, няма друг телефон, който да дава подобни резултати. А лумиа 950 примерно е с доста посредствена камера, но и да беше с най-добрата евър, нямаше да има значение, заради куцата ОС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 hours ago, Spunky said:

ето снимка от снощи, която никой друг телефон не може да направи в момента

 

 

Би ли ни просветил, така като имащ се за най-вещ, какво точно специално има в тази снимка, освен лошия фокус и безкрайния шум, видим дори без никакво увеличение (само погледни на хоризонта пълен със снеговалеж.)? Питам сериозно. Какво точно я отличава от тази, правена от мен с 5S, освен, че в твоята има видимо повече шум, по-измити цветове и липса на котраст? Разясни моля те, може и с простички думи, ако ти липсват понятията. (Но ако ще ми кажеш и на мен, че не знам какво да гледам и т.н., ще си прав разбира се отново... Наистина се занимавам с фотография едва от около 15 години, още съм на азбуката)

zskaa.jpg

 

2 hours ago, Spunky said:

Айде стига глупости. Какви джобове трябва да имаш, че да го мъкнеш това постоянно.

... пита човекът със 7 Plus :respekt:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 9/22/2016 at 6:28 PM, SinisteR said:

При чиста 5-ца това нещо липсва.

 

Тази опция е само за моделите с Touch ID при което отключването при iOS 10 работи малко по-различно и искаш да си върнеш старото.

 

 

Според мен камерите на съвременните телефони са близки като технически параметри, но по скромно мнение и наблюдение единствено Епъл хвърля безумен рисърч в софтуера, който обработва снимките вътре в самия телефон на момента. В противен случай снимките биха били абсолютно посредствени и "измити" - нещо което далеч не безпокои други вендори. Отделно това, че категорично отказват да залитат към безброй мегапикселите е единствено и само положително нещо, но за съжаление не за всеки потребител.

 

И да допълня: и аз категорично съм на мнение, че най-хубавата камера е тази, която е на разположение с теб! :) 

 

п.с.

не се ли усещате колко безсмислено е да сравнявате снимки правени с които и да е телефони или аз ще се окажа единствен? :unsure: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напротив! +1!

Няма смисъл да се сравняват - все са от телефон и това личи!

Съгласен съм и за софтуера. Но разбира се физиката си остава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Физика има комай единствено в Sony Xperia Z-нещо-си (от това, което е останало на пазара) дето е с размерите на евтина сапунерка. Всичко останало не заслужава коментар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

26 minutes ago, Audilina said:

 Разясни моля те, може и с простички думи, ако ти липсват понятията.

 

С прости думи, снимката която пуснах е 40 минути след залез, с 56мм ленсата, от ръка, 1/15 и f2.8, без стабилизация. За да направиш подобна снимка с друг телефон, трябва да кропнеш снимката на 50% и ще се получи едно л@йно омазано ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 


 

преди 39 минути, Audilina написа:

... пита човекът със 7 Plus :respekt:


 

Суха статистика
Sony RX 100III РАЗМЕРИ (ШXВXД) 101,6x58,1x38,3мм ТЕГЛО 263 г


 

7+


Dimensions
158.2 x 77.9 x 7.3 mm
Weight 188 g
Редактирано от alexvan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мене пък камерата на смартфона ме кефи че могат да ѝ се разширяват способностите. Ето един пример:

 

http://techno-stream.net/flir-s-thermal-camera-for-ios-android-gets-smaller-cheaper/

 

wpid-flir-4.jpg

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, Wizi написа:

 

Тази опция е само за моделите с Touch ID при което отключването при iOS 10 работи малко по-различно и искаш да си върнеш старото.

Мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, Spunky said:

 

С прости думи, снимката която пуснах е 40 минути след залез, с 56мм ленсата, от ръка, 1/15 и f2.8, без стабилизация. За да направиш подобна снимка с друг телефон, трябва да кропнеш снимката на 50% и ще се получи едно л@йно омазано ;)

 

Поне обяснява нещата:

f2.8 - за това е извън фокус. Кой прави пейзажни снимки на f2.8!?

1/15 - твърде бавно, но неизбежно предвид обстоятелстава.... от там обаче и шума видим и без кроп. 

Да. С друг телефон трябва да кропнеш. Е и? Що за повод за гордост, като снимката е иначе абсолютно посредствена?

 

Все се въртят нещата около това, че и най-хубавата цаца не е сьомга...

Сравнение с уред правен единствено и само с цел да прави снимки е абсурдно. А че е практично да има човек щракалка в джоба - спор няма. Същото важи и за фенрчето. Това не го прави обаче добър фенер. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нужда... темата се поизчерпа... хубаво е, че се появиха още хора от нищо-неразбиращите, с трезвен поглед над нещата ;)

 

:arrow: Иначе iOS 10.0.2 е вече на линия. go-go-go!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, защо продължавате да пишете глупости, след като идея си нямате за какво говорите. Била извън фокус, понеже била f2.8 :hilezh: Смени ти блендата на телефонска камера :hilezh: 

 

Супер смешно е отстрани да ви гледам какви идиотски сравнения правите някои. 

 

Ще пиша бавно, че да ме разберете.

- нищо не може да бие единствената камера, която е в теб в момента. Варианта е има снимка или няма снимка.

- камерата не прави снимката хубава и не е оправдание

- телефонските камери стават все по-добри, понеже сензорите стават по-добри, ленсите стават по-добри и остри, автофокуса става по-бърз и софтуеъра прави всичко това да работи, въпреки физиката и въпреки че телефоните стават все по-тънки. Заради физиката, никога няма да има масов и успешен телефон с камера, като на 1020(която вече не е нищо особено)

- на светло всички снимат добре

- нощни снимки, като тези които качих от онези дни и днес със 7цата, няма как да станат с друг телефон, понеже няма  друг с такава дължина. Не са идеални, но са съвсем ок, предвид условията и физическите характеристики. Дългата ленса е f2.8 и няма стабилизация, докато широката е f1.8 и има. Пак физика и пак компромиси. За това и апълския камера апп не ползва дългата на тъмно, а кропва и омазва с широката, но резултатите са отврат, както и на всяка друга телефонска камера. За това ползвам друг апп за снимки и обработвам raw-а директно на телефона в лайтрум. Файла има още потенциал, но лайтрума не се справя отлично с конвертирането в jpeg, но въпреки това, сравнението е ден и нощ спрямо останалите телефони, като за мен важното сравнение е със старите айфони. Другите телефони ги следя, пробвам, но поради ред други причини, няма да ги използвам. Не си правя подобни опити с широката камера, понеже тя е като на всеки друг телефон и резултатите ще са сходни, особено ако се сравняват raw файлове. Сток аповете на всички омазват страшно с шимподтискане и аз лично предпочитам повече шум, отколкото мазаници.

- с тия малки сензори, шум има дори при исо 20 на светло. Това важи за всички малки сензори. Пак физика. Ключа от бараката е как софтуъра или човека, ще се справи с тоя шум и до колко ще е проблем. Ето един пример на исо20 с всичката светлина на света. Въпреки шума, има много детайл и съм предоволен с резултата:

 

29882892435_8cb59195b8_o_d.jpg

 

 

ПП: сравненията на размерите на телефона с фотоапарат ще ги оставя без коментар, понеже I can't even :hilezh:

7 minutes ago, Moonland said:

Няма нужда... темата се поизчерпа... хубаво е, че се появиха още хора от нищо-неразбиращите, с трезвен поглед над нещата ;)

 

Хахаха :hilezh: появи се ти с женски ник :hilezh: темата се изчерпа още преди ти да почнеш да правиш някакви неадекватни сравнения и коментари. Харесва ми как си даваш оценки на себе си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Spunky

Все по-уверена ставам, че проблемът е, че си прекарал твърде дълго на място, което те учи да мислиш в една много малка кутийка...:

"най-дбрата камера в джоба"

"най-добрата камера с f2.8"

"най-добрата камера в телефон с 56мм"

и т.н.

 

Погледни за момент извън кутията за да видиш, че всички тези неща не правят една камера добра като цяло! Правят я добра, в една много, много тясна категория и при много, много конкретни условия, но това не е повод за гордост на фона на иначе посредственото и представяне в по-голям мащаб! В същия стил вероятно си горд и с това, че имаш и най-добрия телефон без аудио жак на света и най-добрата кола с твоя регистрационен номер! 

 

Опитай се да погледнеш извън кутията и спри да определяш околните, в т.ч. и мен - те не са ти виновни. 

 

Въпрос на една малко по-смислена тема:

Не намирам начин да "извикам" неща правени с допълнителните апликации към imessage.

 

С пример е по-лесно - "Do with me" приложението, което ти позволява да направиш To-do списък с някого. Хубаво - правиш, пращаш. Как след 10 дена да го намеря тоя списък бързо и лесно, без да скролвам назад в кореспонденцията...? Беше логично да остава някъде под ръка иначе каква полза... :huh:

Редактирано от Audilina
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Audilina дай някаква добра снимка с най-добрата ти камера, да го видим тоя опит или като другия ти ник, само ще тролстваш?

5 hours ago, NIKO said:

Audilina, а Вие с каква техника започнахте преди "15" години?

 

Да, ако може също дай снимка и с 15 годишната техника

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...