Jump to content

Recommended Posts

21 hours ago, TiL said:

 Просто съм изключил за въпросния апп и чак като ми блокира апп стора и се разрових нещата станаха ясни.

 

Колко пА да си се разровил :hilezh:

 

 

 

 

пс :

Ако четете инструкциите преди да натиснете “Yes/Install” ше ви е бая по-лесно определено. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е... тогава инсталирах и деинсталирах един куп апове докато си намеря “моя” и явно в галимацията съм пропуснал условията на въпросния апп. Живи и здрави да сме ;) Утре отивам до банката за да си платя аппа, че ме дразни тая забрана за ъпдейт на приложенията...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета и момичета, продавам 6S plus 16 gb, space gray - купуван от Айстайл май месец 2017та. Има гаранция до май 2018та.

Мисля, че за 600 лева съм склонен да се разделя с него - има всички съпътстващи аксесоари + силиконов калъф Пуро и залепен скрийн протектор - трябва да видя някъде по чекмеджетата дали нямах още такива протектори за екрана.

Телът няма нито една точка или следа от употреба.

 

АКо някой има интерес - да свирка.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реалността при Епъл е друга <_< Трябваше да станем 2016та за да забравим за телефони с подобен обем :wall: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки това си взех с 64гб , 7-цата беше 128 и седеше със 100 свободни. Откакто файловата система се смени и формата на картинки/видео - нещата се промениха драстично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

13 hours ago, Wizi said:

Реалността при Епъл е друга <_< Трябваше да станем 2016та за да забравим за телефони с подобен обем :wall: 

На всеки му според нуждите.

Даже имам свободни 3 ГБ, които така или иначе не ми трябват :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е така.

Не примемам логиката на някои, че всеки следващ телефон трябва да е с повече памет, защото това е тенденцията - човек винаги да се нуждае от повече. Да - това е тенденцията, но не в рамките на 2-3 поколения телефони. А човек работи срещу себе си ако си позволява да натрупа 100GB хаос от снимки и музика с тенденция да станат 200. Има си други устройства за архив. Мое виждане.

Но 16GB все пак би ми било малко. Сега погледнах и само аповете са ми грубо толкова.

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И поне половината от тях не си отварял от половин година ;)

 

Аз се чудя как да си сваля 100те гб снимки от макбука, така че да не ми заемат място.

Дайте акъл и предложения - тайм капсула, клауд или що?

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не е критерия обаче. Има такива, които отварям веднъж в годината, но когато ми потрябват трябва да са там!

Не е много куул да искам да си отворя мембършип картата за нещо, когато ми потрябва и да съм изтрил апа и регистрацията, примерно... нищо, че ми трябва веднъж или 2 пъти в годината. С това искам просто да кажа, че честотата на ползване не е правилния критерий за апове.

Реално съм доста съзнателен да не трупам ненужни апове, и вероятно ще намеря 10-на, които да мога да махна без да страдам от това, но това няма да намали общия обем осезателно.

Не знам как се събираш на 16GB. Никакви снимки, никаква музика, ограничен брой апове? Би ми било интересно ако решиш да споделиш горе бар-а покзаващ разпределението на паметта от iPhone-Storage менюто.

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

758db0d7c0696ca4abeab316d9acb202.jpg

cc817893fcb1327a9d72a4dc0361511a.jpg

 

 

Снимките вчера или онзи ден ги източих, че нещо ми трябваше на компа.

Бяха около 1 гб

 

Песни не си качвам защото или слушам музика в колата от мемори карта или ако ползвам телефона е онлайн музика.

Даже ти ядни си свалих 1-2 игри на телефона, че нещо ме фана съклет и ми се прииска да поцъкам...и така и не поцъках :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от redalex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.с. Трябва да се самокоригирам и да призная лека заблуда:

сега като погледнах 2 от аповете ми с общ размер малко под 8GB реално съдържат в себе си user data (музика, снимки).

T.e. реалния обем на апове при мен е по-скоро около 6-7 GB.

 

Но все пак...

Снимки (Разчиствам ги!) - 23GB

Музика (не е много) - 4,5 GB

...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, файловата система драстично подобри нещата

Да, iCloud върши чудесна работа да си съхранява всичко по-старо и неизползвано като по този начин ти освободи пространство

Но въпреки това дори и през 2016та да се предлага на пазара телефон с 16GB памет е чисто и просто обидно. Особено когато не говорим за Нокиа с фенерче <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де вие плащате ли си за допълнително пространство в icloud? Нещо цените не ми се нравят на мен... дали защото си имам място за телефона не знам ама тея ми се струват баси измекярите. Пък и отделно имам облак към теленор, който е 100гб но може да се качват само снимки и видео.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, плащам си EUR 1 за 50 GB. Потресен съм от сумата, трудно спя нощем, измекярска им работа :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2лв 50гб 

6лв 200гб

19лв 2тб

 

6х12лв =  72 кинта за година да можеш да си хостваш снимките... Да не говорим че като ми се хостнат снимките и видеата, като направя някой бекъп и тея 200гб ще се запълнят за няма и година. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12 minutes ago, TiL said:

2лв 50гб 

6лв 200гб

19лв 2тб

 

6х12лв =  72 кинта за година да можеш да си хостваш снимките... Да не говорим че като ми се хостнат снимките и видеата, като направя някой бекъп и тея 200гб ще се запълнят за няма и година. 

<_<

 

Щях да ти пиша, ма да чукна на дърво се спрях. Приеми просто че (отново) сме се преебали и това е. Много по-лесно ще е и на двама ни. Пардон - на всички ни!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ве все тая... всеки сам си решава какво да прави, на мен ми се виждат множко тея парички за хистване на снимки и видео.

 

Ся платих си шибания апп, защото не ми се занимава... но не намирам опция как да се откажа от ново евентуално подновяване и таксуване... Някой ще удари ли едно рамо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаше идея как точно е интегриран iCloud с iOS и от скоро с Mac OS щеше всеки месец с усмивка на лице да даваш тези пари! :)

 

Има безкрайно много алтернативни предложения, безплатни дори. Нито едно от тях няма допирна точка при горната комбинация, а работи отделно. Това е.

 

п.с.

при 200GB нагоре можеш да ги споделяш в семейството за други iOS/Mac OS дивайси, сметката започва да има допълнителен смисъл.

On 12/11/2017 at 11:30 AM, Wizi said:

Settings -> iTunes & App Stores -> цъкаш най-горе на името си "Apple ID: email@addres.com" -> View Apple ID -> Purchase History

 

Всичко е там!

 

Само че не Purchase history, ами Subscriptions. Ако имаш какъвто и да е активен абонамент ще можеш да си го прекъснеш от там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ясно, че ще е интегриран добре, но ми се свидят тея пари за облак след като ми трябва да си кача само снимките и видеото... нито иска  да го споделям в семейството, нито да го тъпча от няколко устройства... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...