Jump to content

Recommended Posts

Имам под ръка един телефон, който е купуван нов от Мтел(купувача не съм аз, а мой близък). В момента стои неизползваем със заключен ICloud. Той пък при проверка е със clean status. IMEI e 355356082388007. Има ли какво да се направи за да се ползва отново, или става само за резервни части?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има обяви за по 200+лв в които се твърди че го отключват ма дали стааа, еВа ли му майката, засилвай го за части и не си трови живота. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

NOW: iOS 11.2.2 Sec.Update - изплашиха се от публикациите за хакерски атаки и ме уж всеки 4-ти телефон бил хакнат :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От снощи подписват стари версии - който иска да връща. Имайте предвид, че бакъп на нова не става за предишни iOS.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добри новини, явно не могат да се справят с многото бъгове на 11ката. Коя е последната версия 10, която работи стабилно? И как става връщането?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последната (май 10.3.3 беше) си бачкаше ОК, по спомен.

Но ако мислиш да я слагаш на Х, няма да стане. :)

Иначе теглиш софта някъде на компа, отваряш itunes и закачаш телефона. От менюто, което ще ти излезе и съответните опции, избираш restore, като държиш "shift" клавиша. Ще ти изкара прозорец да браузваш до файла, който си изтеглил. Посочваш го и това е.

Редактирано от dimitrov788
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пичове на жената на 8-цата нещо се ебава imessage

след като го пусна под imessage си стои надписа “Waiting for activation” и нищо, може да праща съобщения но като изпращач се показва единствено apple id-то, мога да и върна съобщение но само на него (ако изпращам директно на номера и си е обикновен СМС), номера е в сиво и не мога да го избера, върнах картата на старата и 6-ца, пак същото 1:1, изтрих network settings, сменях пароли на apple ID, рестартирах, нищо не помага, картата е на Mtel, днес дори я накарах да я смени, никва промяна и с новата.

 

 

Редактирано от zlobil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствените пъти когато ми се е налагало да правя Reset + Set as new, губейки важни неща от iCloud/iTunes бекъп, е било поради проблеми с iMessage <_< Предлагам ти като краен резервен вариант да направиш това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти сигурно е проблем с Мтел и техните глупави настройки за айфон...

Играх го тоя филм септември миналата година.

 

Ще пробвам да видя от къде се триеха тия настройки...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мтел нямат общо с тази услуга, мен ако питате. Всичко се допитва до сървърите на Епъл.

 

Пробвал си Rest -> Erase all settings and content -> Set as new iPhone и след това само да въведеш Apple ID за да ти дойдат контактите дали няма да проработи? :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влез в general/about и виж на кериър какви сетинги ти дава..

Ако е различно от Мtel BG ххх - това е проблемът.

 

В стария ми тел някога е слагана теленорска карта и съответно imsg на мтел не вървяха, а само нормални смси...

Мтел ги чаках 2 дена да пратят някакви настройки, които като дойдоха не можех да ви вкарам защото ми казваше, че вече имало други. Накрая през някакво супер зафичено място успях да стигна до теленорските и да ги изтрия и всичко тръгна.

Не става с ресет на нетуърк сетингите - правих го 5 пъти.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвал съм всичко възможно:

 

restore-set as new

reset network settings

сменях пароли на icloud 

 

настройките са ми на Мтел, телефонът е заключен към Мтел, 6цата също, тоест не са ползвани с други карти от които да си дръпнат настройките, не е сменян и номера, номера е въведен в icloud и в инфото на телефона, общо взето май ми се изчерпаха вариантите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не и двете карти не работят нито на 8цата, нито на 6цата т.е. картите си работят но imessage/facetime е достъпен единствено през apple id мейла

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...