Jump to content

Recommended Posts

Абе, някакви проблеми със снимане на тъмно с Х имате ли?

Тоя телефон снима потресаващо зле. През деня е ОК.

Да! И през деня не е нещо впечатляващо, но на тъмно е трагедия. Подозирам, че съм “късметлия” с дефектна бройка ..... отново.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@redalex я кажи твоя добре ли снима нощно? Че на спънки аз лично вяра нямам, за него щом е ябъл е най-най :hilezh:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм списвал в тая тема, но да питам - някой имал ли е проблем с incoming calls? Случва се избираемо, на 1-2 от 10 обаждания примерно - телефонът звъни, но екрана остава черен. При натискане на кръглия бутон екранът светва, но без да покаже кой се обажда. Реално трябва да затворя с двойно натискане на бутона за отключване / заключване, за да видя кой ми е звънял и да върна обаждане. И при стария iOS и сега, проблемът си остана. 

Телефонът е SE, купуван нов преди 2 години.

Благодарско!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видео и статични нощни снимки става супер. Не мисля, че съм виждал по-добро качество от друго устройство с подобни размери.

Ако обектът е движещ се - мисля, че не се справя особено добре.

 

Но не съм снимал кой знае колко при тъмница и не мога да кажа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на тъмно 10ката не снима добре - снимкките са с много шум и често "блърнати". Видеото е много тъмно (доста по-тъмно от снимката) и се губят детайли. S8цата по-добре се справяше на тъмно. Ето два примера:

 

IMG_1680.JPG

IMG_1719.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12 minutes ago, lachoni said:

Не съм списвал в тая тема, но да питам - някой имал ли е проблем с incoming calls? Случва се избираемо, на 1-2 от 10 обаждания примерно - телефонът звъни, но екрана остава черен. При натискане на кръглия бутон екранът светва, но без да покаже кой се обажда. Реално трябва да затворя с двойно натискане на бутона за отключване / заключване, за да видя кой ми е звънял и да върна обаждане. И при стария iOS и сега, проблемът си остана. 

Телефонът е SE, купуван нов преди 2 години.

Благодарско!

пробвай да му пуснеш прахосмукачка - може в сензора за светлина да е влязъл прах. 

Редактирано от HannoSLM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много зависи какво наричате тъмно.

На Хано снимката едната е с фарове, което не е тъмно, а другата е в движение и дори не е на фокус - и пак не е на тъмно.

В дискотека има ламби секви, а и движение - гаранция снимките ше са шит, освен ако не си със светкавица и не снимаш нещо от 1-2 метра.

Ето тая е на полутъмно, ама фокусът е на светлата част - тоест на небето и всичко друго е мрак.

89d9843b37dcc23e304a8fc27687418d.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от redalex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@redalex

нито едната не е в движение - На Ал. Невски това е най-малко размазаната от 3 снимки. И точно това, което съм снимал е тъмно. И в двете снимки има много дефекти, но явно са извън скромните ти познания ;) В снимката, която си качил, се вижда пълна липса на HDR (и при мен с айфона са такива), много бледи цветове и липса на острота. В темата за снимките съм качил една подобна снимана с галакси С8+ и много леко фотошопната (с фотошоп експрес за да изпъкне контраста между залеза и синия цвят на небето). Сравни я с твойта за да видиш огромната разлика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бате, това е единствената снимка, която имам в телефона в що годе нощна среда... правих я преди седмица в Дания докато плащах паркинга в 6:30 сутринта, беше -8 градуса и последното, за което съм мислил е да правя перфектна снимка, за да ти се доказвам :) Иначе казано снимката е - point and shoot ...

 

Втората ти снимка (пред Александър Невски) е очевидно НЕ фокусирана - размазан е и кръста и номера на колата и линиите на паветата...абе снимката е ужасна - нямам идея с какво е снимана, ама със сигурност нечии ръце са трепнали.

 

И понеже хич не ми води поредния безумен разговор - никого не убеждавам в нищо и нищо не сравнявам... просто показвам снимка, която имам и казвам мнение, което се базира на опита ми с този телефон и с предните айфони....

 

Редактирано от redalex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

35 minutes ago, sweep said:

Щраках в една дискотека и бях поразен от ужасните снимки, за 2.3к съм меко казано разочарован.

миналата събота снимах в кръчма в банско с абсолютно същия резИлтат - размазани снимки с шум. А там осветлението си беше сравнително добре - все пак хората се хранеха и не се усещаше да е тъмно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

последните няколко дни се опитвам да щракна малкия докато си играе на снега ..... ебати трагедията , не е възможно да снима толкова зле тоя 7+ някой ъпдейт ли го е сбозил кво е , не знам/.....ама това е най скапания телефон евър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цял свят обяви камерата ако не за най-добрата, то поне за номер 2 (след Pixel 2 xl), ама БГ капацитетите бързо бързо разкриха колко е зле всъщност. :hilezh: Това ревюта, примери, директни сравнения....нямат никаква тежест пред булгар експертите :flehan:

 

А сравненията по-горе са леко комични/безумни ;)

 

И малко по темата - разбира се, че имат шум снимките, правени на много тъмно. Същите са и от другите топ телефони. С тези сензорчета - толкова.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето изглежда не осъзнавате лимитациите на такъв сензор...

Някои видимо имат проблем с треперещи ръце

Всичко това долу е баш както сток камера аппа го е родил:

4c0caede87f6e0e289cd5bf46ba6137f.jpg

624754f346f99cd7e7f2d1d9952a3817.jpg

8b8bcc643ce0de88106f2126a2ce3f31.jpg

982e74812b5e2380b9c25a4a50c16c80.jpg

c3d5b999d868b7dd87a934d09fcdb5c9.jpg

11a2d9e38c583cd239fe920749a0b8d6.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 hours ago, theuser said:

Цял свят обяви камерата ако не за най-добрата, то поне за номер 2 (след Pixel 2 xl), ама БГ капацитетите бързо бързо разкриха колко е зле всъщност. :hilezh: Това ревюта, примери, директни сравнения....нямат никаква тежест пред булгар експертите :flehan:

 

А сравненията по-горе са леко комични/безумни ;)

 

И малко по темата - разбира се, че имат шум снимките, правени на много тъмно. Същите са и от другите топ телефони. С тези сензорчета - толкова.

 

 

 

Какво ме греят ревютата, след като бъркам в джоба и снимките са зле?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 hours ago, theuser said:

Цял свят обяви камерата ако не за най-добрата, то поне за номер 2 (след Pixel 2 xl), ама БГ капацитетите бързо бързо разкриха колко е зле всъщност. :hilezh: Това ревюта, примери, директни сравнения....нямат никаква тежест пред булгар експертите :flehan:

 

А сравненията по-горе са леко комични/безумни ;)

 

И малко по темата - разбира се, че имат шум снимките, правени на много тъмно. Същите са и от другите топ телефони. С тези сензорчета - толкова.

 

 

 

Поредният апологет. :flehan:

Къде ги видя тези сравнения?! Колегата пита конкретен въпрос и тези с Х-ве споделят. Едни нямат проблеми, други имат. Въпрос на късмет. Какво точно не стана ясно?!

Никой не очаква някакви шедьоври от камерите на телефона (освен може би Кен Рокуел :hilezh:), но да е по-зле от доста по-старите си предшественици ..... очевидно има някакъв дефект.

 

Предполагам, че нещо в първите не е доизпипано, защото от 6 Х-а в офиса (първа партида) само един се оказа безпроблемен. Всичко друго се смени поради един или друг дефект (един например изобщо не "запали" :blink:). Моят го включвам в дефектните, защото освен снимките и видеото е ужас (независимо от резолюцията и формата клипчетата са все едно снимани през дъно на бутилка).

 

 

 

 

 

 

Редактирано от Thor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@HannoSLM Пусни същата снимка от галактическия С8.

@Thor Сравняваш снимка пейзаж в пълен мрак с доста по-добре осветена от хотел или каквото е там  :nixweiss:

Редактирано от theuser
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 hours ago, HannoSLM said:

:nixweiss:

E2F64F5D-8660-469F-A685-6B4BB21716F9.jpeg

 

Би ли споделил какво искаш да кажеш с тази снимка?

С какво е снимана?

Харесва ли ти? Не ти ли харесва?!

 

Изобщо каква беше идеята на този пост?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

44 minutes ago, redalex said:

 

Би ли споделил какво искаш да кажеш с тази снимка?

С какво е снимана?

Харесва ли ти? Не ти ли харесва?!

 

Изобщо каква беше идеята на този пост?

 

Снимката е ужасна, снимана е вчера с хикса.

 

са разгледах и по-стари снимки и не са чак толкова зле. Възможно ли е ъпдейтите да са прецакали нещо камерата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...