Jump to content

Recommended Posts

Now: iOS 12

 

- Едно от нещата което ме дразни е новият часовник и датата както на отключен така и на заключен екран.

 

Иначе осезаемо по-плавно и бързо работят приложенията и клавиатурата,поне на Iphone 8

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1:1 с преди е часовникът. :nixweiss:

 

Относно бързината - наистина има подобрение както в Х-а (който и преди си беше супер бърз) така и в 6S.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли представа каква би била разликата, ако сменя региона на телефона, за да ми стане активно приложението Wallet? Защото сега като е на България тази услуга не е достъпна, но например ако го сменя на Швеция или Италия или друга страна ще мога да си добавям дебитни и кредитни карти вътре и така да се разплащам... :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отночно часовника,преди беше само час,сега е 9:52 ч. тва (ч.) ми бърка в очите,същото е и с датата на заключен екран,вече не е изписана цяла ами вт,.... еди какво си ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали обърнахте внимание на новата декларация. В нея пише, че плащаш но не за да си купиш нещо, а да ти дадат правото да го използваш, докато съществува. Нагло, нагло. В тази връзка дадох отказ и не съм ъпдейтвал. Имам изчезнали от покупките две игри за iOS, две за MacOS, един албум от iTunes. Филмите засега са си намясто. И това не е прецедент. Усещате ли тънката връзка? Писал съм им. Отговориха да се свържа с издателя, защото бил решил да премахне съдържанието. Направих го. Те пък ми отговориха да се свържа с Епъл, защото магазина бил техен ;) и т.н. Следващата ми стъпка е да се свържа с Европейската комисия за защита на потребителя, та затова отказах новите условия. Да не ми кажат после - съгласил си се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, MAPTO7007 said:

Отночно часовника,преди беше само час,сега е 9:52 ч. тва (ч.) ми бърка в очите,същото е и с датата на заключен екран,вече не е изписана цяла ами вт,.... еди какво си ...

Сменяш си менюто на английски и нямаш такива ядове. Затова при мен всичко изглежда както преди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, hidalgo said:

Относно бързината - наистина има подобрение както в Х-а (който и преди си беше супер бърз) така и в 6S.

+1, сега се работи много по-приятно. Като цяло, това е първия готин ъпдейт от почти година насам ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да ъпдейтна дори приложение ми дава декларацията, която не съм приел и няма да го направя засега, поради по-горе посочените причини. Нямам намерение да си плащам и събирам колекции, които после да ми изчезват. Пример - албумът, който изчезна в момента ми го предлага Mastered for iTunes. Нагляци. Бесен съм. Добре, че си пазя всички фактури. Сравних старата и новата декларация и разликите са осезаеми. Не носят гаранции за повторно изтегляне или премахнато съдържание. И къде остава цялото говорене за авторски права, пиратство и т.н. Купеното си е купено и няма връзка с месечните абонаменти. Нарастващата некоректност към клиента и несъобразяването с неговите права след плащането става като епидемия сред големите. Диктуват условия както им е угодно и ако се съгласяваме сляпо, то това няма да е в наша полза сега и занапред. Търсете и си отстоявайте правата, защото ще стават все по-нагли! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, че производителят на една стока диктува правилата за ползването и. Не се сещам пример, в който да е различно.

 

А като не ти харесват правилата - не ги приемаш, ползваш друга марка или изобщо спираш да ползваш телефон ...и си свиркаш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бъркаш ползване на стока с право на собственост. По твоята логика всяко нещо, което си купил могат да дойдат да си го вземат ;):) 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм чел детайлно условията и не мога да отговоря.

 

Ако ти се занимава - пусни текст/снимка, за да видя за какво става дума. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, redalex написа:

Не съм чел детайлно условията и не мога да отговоря.

 

Ако ти се занимава - пусни текст/снимка, за да видя за какво става дума. 

Довечера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Графа “Б. ПОЛЗВАНЕ НА НАШИТЕ УСЛУГИ
ПЛАЩАНИЯ, ДАНЪЦИ И ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ НА ПЛАЩАНИЯ”

Можете да придобиете Съдържание чрез нашите Услуги безплатно или срещу заплащане, като и в двата случая това се нарича „Транзакция”. При всяка Транзакция Вие придобивате единствено лицензия да ползвате Съдържанието.

 

Графа “ПОВТОРНО СВАЛЯНЕ”

Дадено Съдържание може да не бъде достъпно за Повторно сваляне, ако това Съдържание вече не се предлага чрез нашите Услуги.

 

Графа “ЛИЦЕНЗИОНЕН ДОГОВОР С КРАЕН ПОТРЕБИТЕЛ ЗА ЛИЦЕНЗИРАНИ ПРИЛОЖЕНИЯ”
Вие не купувате, а получавате лицензия за Приложения, които са на разположение в App Store.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че плащам за нищо. Поне така излиза след като ми изчезват покупките и те не носят отговорност. Как по ясно да го напиша? Преди с iTunes правех бакъп на app, но премахнаха тази възможност. Споменавам го, защото в същата тази декларация пише, че аз трябва да си правя резервно копие. С музиката ок, имам. Но е неприятно да не я виждам в библиотеката си, след като съм я закупил. В старата декларация пише, че закупувам а те пазят и винаги мога да я изтегля. В новата се казва, че отменя всички предишни. Сменят модела на абонамент и не им пука. Днес ми спряха и Епъл мюзик, защото не съм приел общата декларация. Утре ги погвам. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Maranello написа:

.........Утре ги погвам. 

С респект очакваме победата ти над съгрешилия монополист!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Maranello написа:

Че плащам за нищо. Поне така излиза след като ми изчезват покупките и те не носят отговорност. Как по ясно да го напиша? Преди с iTunes правех бакъп на app, но премахнаха тази възможност. Споменавам го, защото в същата тази декларация пише, че аз трябва да си правя резервно копие. С музиката ок, имам. Но е неприятно да не я виждам в библиотеката си, след като съм я закупил. В старата декларация пише, че закупувам а те пазят и винаги мога да я изтегля. В новата се казва, че отменя всички предишни. Сменят модела на абонамент и не им пука. Днес ми спряха и Епъл мюзик, защото не съм приел общата декларация. Утре ги погвам. 

На 12.09.2018 г. at 22:14, МММ1 написа:

iPhone XR не чух да се споменава за стерео звук.. Има ли ?

Е ти явно си единсвения който си купува музика от itunes :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

30 minutes ago, Maranello said:

Че плащам за нищо. Поне така излиза след като ми изчезват покупките и те не носят отговорност. Как по ясно да го напиша? Преди с iTunes правех бакъп на app, но премахнаха тази възможност. Споменавам го, защото в същата тази декларация пише, че аз трябва да си правя резервно копие. С музиката ок, имам. Но е неприятно да не я виждам в библиотеката си, след като съм я закупил. В старата декларация пише, че закупувам а те пазят и винаги мога да я изтегля. В новата се казва, че отменя всички предишни. Сменят модела на абонамент и не им пука. Днес ми спряха и Епъл мюзик, защото не съм приел общата декларация. Утре ги погвам. 

Кое точно ти е изчезнало...и защо? Сигурен ли си, че вината не е твоя?

 

За апповете и съдържанието - според мен се има предвид, че утре ако някой разработваш апп за апстор не го държи в съответната кондиция или нарушава някакво правило, Епъл спокойно могат да решат да го махнат от стора...и съответно ще изчезне от твоя телефон също. Когато ти плащаш - получаваш лиценз за този апп/софтуер.

Така или иначе доста софтуер мина на абонамент, а не просто да го купиш - явно и апстор следва тази тенденция.

 

Продължавам да не виждам драмата...а това, че са ти спрели музиката - бих казал, че е нормално.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Покупките не са скрити, а премахнати. Вече имам кореспонденция донякъде и с двете страни - Епъл и издател, които си прехвърлят вината. Имам основание да си потърся правата на потребител, което и ще направя не на местно ниво. Това, че сменят модела си не означава, че трябва да изгубя права върху вече закупено съдържание. Така се компрометира смисълът на цифровите покупки и библиотека. А това, че някой по-горе не вижда смисъл да си търсиш правата иронизирайки “подгонването” на големите си е негово виждане. Познавам хора, които проявяват подобно “реалистично” схващане, а в същото време изкарват душата на касиерката от Кауфланд за 20 ст. :) Мисля, че с това приключих темата ми за този принципен проблем. Благодаря на всички отзовали се с конструктивни и не такива отговори. Лека вечер и здраве! 

Редактирано от Maranello
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според айстайл, xs айфон, 512 гб ще струва 3129 лв. Миналата година по това време казах, че 2250 лв. са много пари за телефон, ама това вече ми идва прекалено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 9/19/2018 at 9:29 PM, redalex said:

 

 

В новите общи условия подменят правото на собственост с право на ползване и ти не виждаш проблем?

Отгоре на всичко си завършил право :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...