Jump to content

Recommended Posts

Супер грешно, отново!

 

Всеки телефон постига определено време (SOT), което можеш да видиш на доста ревюта и тестове. Накратко - всеки телефон се знае точно колко ще изкара. 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма значение как си ползваш телефона. SOT-а винаги е близък с +-10% разлика макс. Ако телефона прави 5 часа SOT винаги ще прави толкова. Това, че някой може да ги изразходи до обяд, а друг за 3 дена е относителното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е доста невярно :)  Ако телефонът стои основно в стенд бай режим с по някой разговор от време на време, колко точно сот ще направи, преди да му падне батерията ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, значи няма смисъл да се правят сравнения на батериите между различните телефони ....  даже и за колите може да спрат да пишат колко е разхода на гориво, щото няма значение дали си с V12 или 1.1 екобууст, разхода изцяло зависи от шофера и начина на ползване :flehan:

 

:steinigung::steinigung::steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, Groober said:

Няма значение как си ползваш телефона. SOT-а винаги е близък с +-10% разлика макс. Ако телефона прави 5 часа SOT винаги ще прави толкова. Това, че някой може да ги изразходи до обяд, а друг за 3 дена е относителното.

1565609603_1.jpg

чртвъртата си изразходва батерията на  телефона до обяд

😂

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пфффф, сравненията с това, кой как си ползвал телефона ...

Добре ве, мислители, за чеп ли ви е телефон, ако го държите на стенд бай?

Groober ви го е написал по възможно най-лекият начин за възприемане, който да не затормозява сгъстеният въздух в главите ви, ама вие пак си бъркате в носовете безпредметно и се чудите "аджеба, тва ядеше ли се, или просто беше модерно"?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не помня точно къде вече, че откакто направиха телефоните да изкарват повече от ден, не го гледам това, но си имаше класация, в която тестваха, толкова часа нет, после видео, музика, разговори и така сглобяваха една картинка , която беше доста адекватна по отношение издържливоста. SOT е приблизително също добър показател, макар, че няма как да е толкова конкретен, ако аз си ползвам телефона предимно да гледам клипове, а някой друг да браузва...А Това с малките батерии ми звучи малко като, размерът няма значение...Обикновено го казват много закъсали дами и мъже с ниско/малко самочувствие...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пфффф, сравненията с това, кой как си ползвал телефона ...
Добре ве, мислители, за чеп ли ви е телефон, ако го държите на стенд бай?
Groober ви го е написал по възможно най-лекият начин за възприемане, който да не затормозява сгъстеният въздух в главите ви, ама вие пак си бъркате в носовете безпредметно и се чудите "аджеба, тва ядеше ли се, или просто беше модерно"?!?
Искаш да кажеш, че не мога да си ползвам телефона както искам, така ли ? Или може би трябва да ми е непрекъснато пред очите ?

Ако някой си направи труда да погледне тези тестове за СОТ, почти винаги отдолу пише, че резултатите са на база х време разговори, х време браузър, х време клипове и т.н. Така че във всички останали случай времената са различни.

Изпратено от моят Pixel 3 XL с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много зависи кой как си използва телефона.

Понякога в края на деня батерията ми е на 20%, в други случаи е на 60%, battery health-a е 100% в случай, че има значение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има значение Бако.

И да, всеки си ползва телефона по различен начин, както и колата.

Но ако се съди по това, показател трябва да бъде и примерно ако го зареждаш на 50% батерия.

Параметрите описани от производителя се касаят за нормална употреба. Не за издевателства.

С всеки продукт е така. Без значение дали е техника, или не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

истината е, че sot не ме вълнува, макар че дава индикация за издръжливостта на батерията, както и спрямо други модели.
Мен ме вълнува на колко % е в края на деня преди да го боцна на зарядно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 5/19/2020 at 9:29 AM, OvivO said:

истината е, че sot не ме вълнува, макар че дава индикация за издръжливостта на батерията, както и спрямо други модели.
Мен ме вълнува на колко % е в края на деня преди да го боцна на зарядно.

Това е пряко свързано с това, колко издържа батерията, а за да се измери колко издържа батерията, се гледа екранното време (SoT), за което се правят много тестове, на база които лесно може да се прецени дали телефона ще ти издържи до края на деня. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки модел, който е включен в зарядно :) Такова нещо може да се постигне само с китайски апарати с големи батерии по над 5 ампера, слаб хардуер и тъмни и бледи екрани, като ulephone.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам по колко карат вашите, ама и старият ми 6S Plus едва изкарваше един ден в началото, а в края по два часа. И сегашния Xs изкарва до към 15 следобяд, а е на 6 месеца. За сравнение старият ми 6s Plus си кара по над 2 дни при майка ми с пуснат интернет. Така че ползването си зависи адски много.

ПС. Сега си погледнах скрийнтайм-а за последните три седмици е над 8 часа на седмица.

Редактирано от G&G
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно това казвам, че ми е през sot-а колко са го написали и е издържал на тестовете. 

Важно е колко издържа на моето ползване. Не казвам, че няма връзка между двете :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...