Jump to content

Проблем с TPS на B4 абт


Marin_M

Recommended Posts

Здравейте,

Колата е Б4 2.0 моно - АБТ. На бензин си дава газ сама - колебае мотора между 600-2000 1/мин, на газ се форсира до 4k. Ходих на диагностика - дава грешка в ТПС. Изчетох всичко за тпс - мерих го - дава вместо 600..3500 охм - 1100..2100 между 1 и 2. Проблемът се появява и изчезва.

Въпросът е дали това значи 100% проблем с тпс-а или има вероятност да е стъпковото моторче и вагком-а да се лъже? Проверих в ЕМК33 цената нов тпс е 230 лв. За сега се чудя дали да го сваля - нали се настройвал фабрично. Настройката е въртене на датчика за постигане на определените съпротивления или има и механична центровка?

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Колата е Б4 2.0 моно - АБТ. На бензин си дава газ сама - колебае мотора между 600-2000 1/мин, на газ се форсира до 4k. Ходих на диагностика - дава грешка в ТПС. Изчетох всичко за тпс - мерих го - дава вместо 600..3500 охм - 1100..2100 между 1 и 2. Проблемът се появява и изчезва.

Въпросът е дали това значи 100% проблем с тпс-а или има вероятност да е стъпковото моторче и вагком-а да се лъже? Проверих в ЕМК33 цената нов тпс е 230 лв. За сега се чудя дали да го сваля - нали се настройвал фабрично. Настройката е въртене на датчика за постигане на определените съпротивления или има и механична центровка?

Благодаря!

[/quote

колега аз имамх същият проблем.

намерих един тпс тук във форума за 20 лв. и работи.Пробвай и ти насляпо да вземеш може и да стане.

В продава се имам много б4 на части.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимай цял дросел с тпс-а като гледай тпс-а да не е свалян -това е генерално решение иначе другото е заигравка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите!

До каква степен е заиграването след сваляне на датчика - стига ли се до скубане на коси и тикове? Някакъв сервиз знаете ли, където може да го свали майстор, на който не му е за първи път, и после да го монтира?

Някакви съвети за части втора употреба, че нещо в купува/продава не намирам?

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами заиграването е до там че няма да е както преди да се прецака , моя лични небеше развален ама един умник го свали да го чисти без да ме пита и от там се почна . Накрая взех цял дросел с тпс който никога не е свалян и си смених моя и колата вече си е наред

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бързай да си купуваш нов ТПС. Свали моното, бележи старателно положението на ТПС-а върху корпуса (и около 4-те болтчета), после развий болтчетата, и отмести плочката така, че да може да се допират пластините по неизносената част от пистите. Отворите на плочката са с такава форма, че принципно позволяват въртене(за настройка на стойностите), но има "мегдан" да мръдне плочката малко без да се върти. Ако си в района на Варна ще ти ударя едно рамо да го направим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 years later...

колега имаш ли път към Пловдив  ако може да ми помогнеш че и аз имам дертове с тоя тпс   ся предполагам че е от него де  щото моята  набира до 2000 2100 +- 100  и от там кат каже че няма да върви и не ще и няма и тва  е  и седи на 2100 2200  и все едно съм  спрял да давам газ   седи така едва едва вдига по 100 оборота     иска да я стъпя до долу и почва да се дави да  абе не е как трябва да е  и почвам да са дразня 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 3.09.2010 г. at 22:28, ice_man написа:

ами заиграването е до там че няма да е както преди да се прецака , моя лични небеше развален ама един умник го свали да го чисти без да ме пита и от там се почна . Накрая взех цял дросел с тпс който никога не е свалян и си смених моя и колата вече си е наред

добре  а по какво да го разбера дали е свалян или не 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Аз преди да продам моето купих един да седи в жабката за всеки случай. Чисто нов китаец е. Ако някой го иска да звънка 0888306927.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...