Jump to content

DTC- 00561 Код за грешка


audifen4

Recommended Posts

Здравейте, колеги

някой може ли да ми каже как да отстраня причината за тази грешка - 00561 която ми излиза като се закачи колата на VAG-COM софтуера? Досега трима "майстори" не можаха да кажат нищо смислено... Таблиците с кодове, които намирам не казват нищо повече от софтуера, а именно - каква е грешката. Интересува ме дали някой знае как да отстраня първопричината.

Предварително благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз всъщност си купих кабел и CD със софтуер, защото така и не намерих някой който да реши проблема. Накрая - нали знаеш, викаш неволята и се оправяш сам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,на мойта кола ми дава същата грешка, до тук все още не съм решил проблема, разглобих и всичко около колекторите, свалих ги и тях никаде нищо, дюзите ги гледах също са добре.при мен проблема се появи след като ми сложиха газов инжекцион и се изразява в придърпване при рязко подаване на газ и никакъв вървеж.При теб как е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъп Чук ходи да ти настроят газовата. В някой от режимите на мотора имаш недостиг на гориво. Бензиновия комп не може да се справи с регулацията и за това записва грешката. Проблема ти е 100% в настройката на газовата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то хубаво ще я направят настройката на газта, обаче проблема го има на бензин, на газ подобно нещо няма или ако има, е едвам доловимо,също така сутринта или ако не е палена дълго колата върти стартера поне 4-5сек докато запали.Проблема е в работата на бензин,вероятно породен от слагането на газовия инжекцион,тъй като сутринта преди да я започнат колата си вървеше нормално,а след като беше готова... резултатът е този, но каде и какво точно и как ще се оправи за сега не съм намерил отговор.Единственото което знам е че ми изписва тази грешка, и че проблема не е в въздушния филтър,дебитомер,ламбда,колектори,вакумите около колекторите,блоу офф,турбо, до тук не съм проверил да видя бензиновата помпа понеже отворих капачето на резервоара и се отказах кат видях как е навряна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,на мойта кола ми дава същата грешка, до тук все още не съм решил проблема, разглобих и всичко около колекторите, свалих ги и тях никаде нищо, дюзите ги гледах също са добре.при мен проблема се появи след като ми сложиха газов инжекцион и се изразява в придърпване при рязко подаване на газ и никакъв вървеж.При теб как е ?

Аз съм на бензин, но като дам по-рязко газ, колата се "замисля" на големите обороти (между 4 и 5 000), което е много дразнещо.

Въпросът е, че не съм убеден дали проблема не е в самия компютър - защото технически, трима човека досега не можаха да намерят проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...