Jump to content

Почистване на стъпково моторче на Ауди Б4 Авант 1.6


radosstin

Recommended Posts

Здравейте колеги, колата започна пак да ми прави номера - както си вървеше нормално и изведнъж започна да губи обороти, което се изразява предимно при каране на бензин. Когато колата е на газ пак придърпва но не толкова както при каране на бензин. Значи газовата е направена да пали на бензин и като се форсира на 2000 оборота - преминава на газ. Сега като запаля на бензин и не може да форсирам до 2000 оборота за да мина на газ - постоянно се дави, придърпва и се чуват детонации, иначи колата си пали без проблем. Колеги, които разбират повече от мен ме посъветваха да изчистя стъпковият мотор, из форума има съвети как става това, но никъде не пишат как точно се сваля от колата и се разглобява. Може ли някой да обясни подробно как става номера за да го изчистя и дано да се оправи полозението. Колата ни е Б4 Авант 1.6 ADA. Предварително благодаря на отзовалите се. :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стъпковото е в кутията на филтъра. Като свалиш кутията провери двата маркуча дето излизат от стъпковото дали са здрави.

А как точно се сваля тая кутия и не може ли да се извади моторчето без да се вади кутията?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как ще го извадиш без да отваряш кутията като моторчето е в нея? В кутията влиза един маркуч и излиза още един. Това са 2-та края на моторчето. За почистването използвай спрей за почистване на карбуратори и инжекциони.

Пръскаш в единия маркуч, после в другия и така. Например:

017822827-big.jpg

017822828.jpg

Редактирано от Marcus Aurelius
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...

Година по късно :gruebel: и къде е тоя стъпков мотор на АДА и за какво служи и как да се промие? Нека пропуснем момента за използването на търсачката за милион темите и това колко съм прост та питам и че ще го счупя ако тръгна да го промивам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

В кутията на въздушния филтър. Цилиндрично тяло с букса в единия край, и два маркуча закачени на него.

Колко го псувах, неговата ма.а и пак не успях да открия как се вади !!! Може ли някой да помогне - гледам едни гуми едни работи....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...