Jump to content

Червена удивителна - спирачна система


bachev

Recommended Posts

Здравейте,

Прегледах всичко по търсачката - но намерих само противоречиви отзиви на моят проблем.

КОГАТО КОЛАТА СТАБИЛНО СЕ РАЗКЛАТИ (а това случва често по София), светва 3 пъти с пищене любимата ми червена удивителна с две накладчици от страни.

Да поясня - НЕ МЕ ИНТЕРЕСУВА СЛУЧАЯ, в който като се запали колата тая лампа свети - това е акумулатор и нямам проблеми с него - моля не коментирайте този вариант.

Интересува ме само случая, в който като друсна и почне да мига онова "животно".

Имам износени предни накладки, които така или иначе ще трябва да сменя - но тогава защо идиота свети само като се раздруса => не е от това.

Хидравличното масълце е малко (вие и хидравликата в ниските обороти, по същата причина предполагам, като няма проблем с тежестта на волана), някъде във форума прочетох, че тая лампа била също и за хидравличната течност, така че има логика като се разклати - датчика да пищи.

СПИРАЧНА течност си имам.

Дайте сега акъл вие - от какво аджеба мига и свири, червения дявол?

Поздрави,

Бачев

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен при по остър завой също също светваше тази лампа. Смених накладките, предни и задни и изчезна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е ,щом са износени накладките, да е по-ниско нивото на спирачната течност и при клатенето да задейства поплавъка за нивото на спирачна течност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен колегата по-горе е прав....с износването на накладките и дисковете, буталцата излизат все повече навън, а нивото на течност спада. В нормално хоризонтално положение на колата течността в казанчето може да изглежда над минимума, но при сътресения/люлеене и спиране да спада и да се задейства предупреждението. След като имаш накладки за смяна, просто ги смени и ако тогава продължи да е същото положение ще мислиш други варианти. Имам предвид, че това е интервенция/инвестиция, която тъй или иначе ще направиш, а може и да ти реши проблема.

Редактирано от Neotrace
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Долей спирачна течност-трябва да на нивото на максимума!!! За износени накладки е жълта лампата и често свети и при чисто нови накладки-това от опит го знам,фалшиви сигнали :lol: Сервото на спирачките ако работи с масло от хидравликата /тази схема е при петаците/,при ниско налягане в хидроусилвателя също светва червената удивителна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен го правеше преди време и се оказа замърсен куплунг на датчика за накладките. Първо от ляво се появи после и от дясно. Оправя се като навиеш пълен ляв/ десен вадиш буксата ( при изгасен мотор и контакт) и промиваш с контактен спрей монтираш и си ти. Все пак си провери нивото на спирачна течност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А според мене когато друсне жичката от накладните, която вече се заголила за да дава контакт при износени накладки прави моментен контакт /маса/ с диска и ти светва индикация за износени спирачки. Нормално без натиснат педал накладката може и да не е в контакт с диска. Когато натиснеш педала със сигурност трябва да ти светне индикацията - накладките са за смяна!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигнализацията сработва при отворена верига.

:respekt:

Редактирано от cvetan83
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А според мене когато друсне жичката от накладните, която вече се заголила за да дава контакт при износени накладки прави моментен контакт /маса/ с диска и ти светва индикация за износени спирачки. Нормално без натиснат педал накладката може и да не е в контакт с диска. Когато натиснеш педала със сигурност трябва да ти светне индикацията - накладките са за смяна!

[/quote

Колега, далеч си от истината! Веригата за накладки е затворена в нормално положение, т.е. при износена накладка спира проводимостта във въпросната и веригата се разкъсва и светва сигнализация. Сигнализацията за накладки е жълта и символа е малко поразличен от този дето е писал колегата. Сигнала с червена удивителна е за нивото на спирачна течност. Както са споменали преди мен, с износването на накладките нивото й намалява, просто защото отива повече по притискателните цилиндърчета. Нека си долее малко колегата и ще си реши проблема. А визуалната проверка на дебелината на накладките също не е излишна!

Редактирано от Ivanu6ka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно прави сте за спирачната течност!!!

Долях - проблема изчезна, след това и накладките смених, така че съвсем няма да има проблем. Сега ме чакат и задни накладки + предни спирачни маркучи и да се кара спокоино. Само дето много харчи майка и да изхарча аз. Трябва да ида на диагностика - 16-18 л./100 км градско газ е идитски много. Иначе извънградско и смесено 10-12 което е приемливо ама в града е ламя!

Друго, което искам да попитам та да използвам направо темата е:

спирачни маркучи смяна - двата предни - колко пари е работата?

Иначе ги купих за 8 лв. бройката.

Редактирано от bachev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам точно проблема, който dimibike описа. Сложих чисто нови накладки и оттогава жълтата лампа за износени такива не спира да ми се вре в лицето. Някой има ли идея защо така и как да се оправи?

Още нещо, забелязах, че предните накладки хващат само половината диск. Нормално ли е и ще се оправи ли като се поизтъркат?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам точно проблема, който dimibike описа. Сложих чисто нови накладки и оттогава жълтата лампа за износени такива не спира да ми се вре в лицето. Някой има ли идея защо така и как да се оправи?

Още нещо, забелязах, че предните накладки хващат само половината диск. Нормално ли е и ще се оправи ли като се поизтъркат?

Aми провери дали са ти закачили куплунзите на накладките-да не са ги забравили?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да ти свети сигнална лампа за накладки, значи няма контакт. Т.е или си сложил накладки без датчици, или не си ги включил хубаво или някъде си скъсал проводник (щом като преди това си бил ок). Провери хубаво от къде идва проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....

Още нещо, забелязах, че предните накладки хващат само половината диск. Нормално ли е и ще се оправи ли като се поизтъркат?

Ще се оправи, но е време да мислиш за смяна на предни дискове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за съветите.

Някой може ли да каже читав сервиз за спирачки, на който да имам доверие. Цяла седмица обикалям от тоя на оня и само простотии ми говорят и вършат. Особено след коментара на Shubert се замислих, че идея си нямам къде да си закарам колата. Струва ми се сложна работа за тея дето ми сменяха накладките :rolleyes:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми искам някой да ми ги погледне като хората и да ми обясни като човек кво трябва да им се прави. Примерно дискове трябва ли да сменям. Спирачната течност не е сменяна от 5 години трябва ли да мисля и за нея. Тая лампа дето свети някой може ли да я спре. Общо взето за спирачките май е това. Иначе съм в Лозенец, ама няма никакво значение къде ще си закарам колата стига да знам, че ще ми свършат хубава работа.

Мерси за отзивчивостта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спирачната течност се сменя на 2 години максимум, щото гълта влага и после работата става неприятна :flipoff:

На нашата 200-ца от 15г не сме и сменяли спирачната течност и няма никакви проблеми със спирачките-така че не търсете под вола теле ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Накладки, дискове, помпи се сменят при нужда. А спирачната течност на 2 г :)! То и маслото може само да си доливате и така до милион км, ма не е здравословно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Ве4е го направих но няма ефект,червената лампа си премигва постоянно-преди 2 дена поне сутрин не светеше а след обяд на прибиране от работа ми премигваше не знам какво да си мисля-който може да помогне да помага иначе съм решил да разглобя таблото и да махна крушката да не ме дразни поне а то ще си покаже какво е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...