Jump to content

4F -- MMI update


Sag

Recommended Posts

Сигурен ли си че дисковете работят?

Случвало ми се е някое ДВД просто да не чете диска. Може и да е леко надран.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 101
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз го имам същият проблем. Доколкото четах, някои колеги са взели почиставщ диск и са го сложили на първо място в changer-а и след това са минали всичките дискове, само през първият вход, без да ги нареждат втори, трети и т.н., ами като свърши инсталацията на диск 1, махат и слагат 2 и т.н. Мисля да упражня и аз този вариянт, не ми остава време да взема дискове и да запиша, за да тествам. Ще гледам в най-скоро време да го направя и ще кажа, какво се е получило.

Редактирано от Doncho Indzhov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто слагаш почистващият диск да го завърти малко в ченджъра на мястото на първият диск. После си нареждаш дисковете за ъпдейта. Горе съм го описал, както го е написал колегата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смятам направо да отворя чейджъра и внимателно да почистя оптиката, с почистващите дискове навремето съм пробвал и ефекта не беше голям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@mili 75, мисля че темите бяха относно оптиката за DVD навигацията в багажника и доколкото си спомням, оптиката за DVD и CD е различна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@mili 75, мм интересно. Казваш, че ако сложа оптиката за DVD-то на  CD-то, пак ще тръгне? Да не си блъскам главата с почиставащи дискове, или нещо не те разбрах. :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, надали ще стане. Исках да кажа да се направи същата операция както при ДВД-то. Сваляш си СД-то и го даваш на ремонт, пък те да преценят дали да сменят оптиката или може да се мине с почистване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@pe6koo, заповядай колега: https://kynchev.com/mechanics.html. Модела мисля, че беше: SF-HD4.

Редактирано от Doncho Indzhov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте колеги! Имам проблем.. Закупих си Audi A6 4F 2011г. 3.0TDi, но не знам с коя мултимедия е а гледам че има няколко модела :nixweiss: Нямам никаква навигация изобщо, имам 2 слота за SD карти в жабката но въпроса ми е как да разбера модела и как да се сдобия със въпросната навигация ? Има ли откъде да я изтегля и да си я сложа ? Благодаря предварително! :blush

Изпратено от моят SGH-M919 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2011 вече трябва да е с 3G. Ето ги картите: https://a6retrofit.com/blog/2016/04/26/audi-mmi-3g-high-2016-map/?lang=BG + описание как да ги запишеш, благодаря на колегата от форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ви благодаря !!! Ще пробвам, някой записвал ли е до сега и доволен ли е ? Ще ми трябва 32гб сд карта нали ? Още един път благодаря ти колега!

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Оптиката почистих и дисковете тръгнаха... Ъпдейтнах част от модулите с изключение на MMI HI. Дава ми тази грешка:viber image.jpg

 

Някой с идея от какво може да е? Пробвах няколко пъти с няколко различни диска, все едно и също.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъпдейтнах радио модула, усилвателя, телефона и още нещо си... По описания начин в тубата, с трите диска, само че ММИ неиска да се ъпдейтне. По големия проблем е че от две седмици музиката ми постоянно забива и подозирам Bluetooth-a за това. Появи ми се и голяма консумация на ток - 2А при покой и за един ден капва акумолатора... Тази кола започва изключително много да ме изнервя и накрая ще се разделя с нея. От два месеца немога да намеря дори човек който да каже това и това смени, или поне на кой да я закарам да я оправи! Нито мога да разчитам на нея нито в случаите в които запали да слушам нормално музика или да си пусна навигацията. Рестарта го бия на всеки две минути. Ще си карам старата А4 Б5 1.8т и повече нищо по-ново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто направи ъпдейта както трябва и всичко ще си дойде на мястото. Ако не можеш сам потърси @congo. При мен след ъпдейт се включи Component Protection-a (CP) и се наложи да ходя в Порше да го отключат. Самия ъпдейт на ММИ иначе оправя много неща, включително и повишената консумация. На мен ми отне почти 2 часа, но ъпдейтвах от много ниска версия, мисля 500. Докато ъпдейтваш двигателя трябва да е запален и да не се натиска никакъв бутон в колата.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...