Jump to content

Тефлонова скара


Recommended Posts

Днес бях до нашия технополис в Люлин но там го нямаше тоз модел от 109 лева на Тефал. Сега в сайта им пише, че го имало в младост и в сердика. Искам да те попитам този модел с открит нагревател ли е от долу или е вграден в тефлоновата плоча. Гледах един на Тефал който беше 160 лева и кусор и ми хареса. Нагревателят му беше от долу под плочата от тези тръбните и пак беше 2200 вата което си е добре вече за да се справи с някоя по голямка и тлъстичка пържолка. Тези тръбните нагреватели отдават голяма мощнист и нагряват плочата докато според мене тез които са вградени в плочата са по-тънки и слаби. Плочата беше проектирана така, че отворите за стичане на мазнината да не са над нагревателя тоест като капе мазнина в тавичката няма как да омаже нагревателя и да опуши помещението. Аз със сътарата контактна скара под аспиратора почти смогваше но му разказвах играта на филтрите и за едно печене и бяха за миене пък и около печката ставаше мазало. За в момента се огледах в този модел на тефал от 109 лева. Ще отида в други ден да го погледна на яве. Дано да е с открит нагревател под плочата като този който гледах днес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това имах предвид, с открит нагревател е отделно от тефлоновата плоча така че спокойно можеш да я измиеш в мивката или съдомиялна.Наистина отворите са сметнати така че мазнина върху нагревателя не капе и не цапа филтрите на абсорбатора.Не си кривя душата, ако живеех в къща само барбекю или контактна скара , но с тези апартаменти :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2-3 годинки купих такава AEG.Пълна скръб,в мазето ми е, мога да ти я подаря.Всяка Събота пека мръвки и си ползвам българската 1600W-ва.

Може би е добра за риба,не съм пробвал,но за кифтенца,вратни и пилешки пържолки,шишове и т.н. си трябва цвърчене. :hilezh:

Редактирано от Tani
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то две убавини нема. И аз преди постоянно пекох с контактната под абсорбатора ама всичко кат се опуши и бащата се ядоса и я свали в мазето. Жена ми всеки път ме гледаше на криво, че трябва да чисти. Поради тази причина гледам да е като тефала с открити и силни нагреватели под плочата, а не вградени в нея. А и на тез китайските било то АЕГ или каквито и да е терморегулатора и е на кабела, което мисля, че е много нерентабилно поне като се пребира скарата кабела все се сваля и подмята и чук тук, чук там и накрая нема регулатор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ходих до Технополис-Младост и за мое съжаление този модел на Тефал както обикновенно го нямаше. "Консултантите" до и не можаха да си спомнят какво е представлявал. След 15 минутно ходене по складове, ровичкане по компютри и звънене на телефони ми казаха, че е имало една бройка ама била дадена за ремонт :stupid: Егати и рекламата. Е така и така бях отишъл и се ядосах и си взех Ронсъна. Да Ви кажа останах очарован. Надмина очакванията ми. Верно съвсем малко по-бавно пече от контактна скара но си станаха супер. Ето и документазия :mukkies:

p1040011.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕЕее луда тиква си ти.Нали ти казах,мойта е по хубава и щях да ти я подаря.Ще ме извиняваш,но изглеждат "сухи".Днес като ги намятам ще штракам и ще постна. :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откривам кулинарен дуел.

Мерси Тани за предложението за подарък ама все пак си е скъпичък електроуред и реших, че ще ми дойде в повечко като подарък.

Пък и жените нали си ги знаеш - все новичко искат да и е. Ама кой ми казва, че тефлона се чистил лесно май таз не я е чистил. Бая търкане си пада с гъбата после и пак си остават едни чернички. Иначе от страна на пържолките нямам забележка. Можеби всичко идва от оператора на устройството. Предполагам си има някаква цака за печене, но ще трябва време да се схване. Чакам снимки. То имаше една тема с кулинарните изяви на Иво Динков ама къде изчезна???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е така правя винаги. Даже и с малко олио ги мажа. Съвсем леко ги начуквам и ги натривам с мазнинка, сол и черно пиперче. Макар, че тез бяха от онези маринованите, но в Европата при нас нямаше избор. Другият път ще си взема от работата вратленце поне е по-мазничко и ще си го направя кат хората. Жената ме дрънчи за скумрия на скара а аз пък кво ми стана и викам лягай на скарата. Как не ме утрепа не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахахахха,при нас на Руски Паметник има страшно магазинче за такива неща,на гърба на Министерството на Земеделието,всичко е прясно и вкусно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е аз работя във Фантастико ама вчера бях почивка. Иначе си взимам супер месо от там. Влизам си в хладилната стая и каквото ми хареса го отнасям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е аз работя във Фантастико ама вчера бях почивка. Иначе си взимам супер месо от там. Влизам си в хладилната стая и каквото ми хареса го отнасям.

Връзкар...за тва сме на тва деридже :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ти какво мислиш, че на витрината е нещо по-различно от това в камерата ли? Просто на витрината е по-натрупано и докато си избера трябва да я преровя цялата а колегите се сърдят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...