Jump to content

Двигателно масло от Кауфланд


Recommended Posts

Колеги,вчера бях в "Кауфланд" и понеже ми предстои смяна на маслото в двигателя погледнах какво предлага магазина.

Направи ми впечатление,че има масло с марката на магазина на много примамливи цени.Не пише къде е направено или от кого,но с баркод започващ с 430.Цената на 15в40 беше около 30лв.,10в40 около 40лв.,а5в40 около 55лв.,като последните две бяха с норма 505 00 и 505 00,502 00.

Въпроса ми е: някой ползвал ли е такова масло и какви са впечатленията от него?Ако знае нещо повече:къде е произведено,от коя фирма,впечатления от колеги ,познати или нещо друго свързано с въпросното масло да даде някаква информация.Ще бъде от полза за всички.

Не си спомням литрите колко бяха,но ми се върти нещо като пет литра на туба.

Редактирано от kolu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 127
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Колеги,вчера бях в "Кауфланд" и понеже ми предстои смяна на маслото в двигателя погледнах какво предлага магазина.

Направи ми впечатление,че има масло с марката на магазина на много примамливи цени.Не пише къде е направено или от кого,но с баркод започващ с 430.Цената на 15в40 беше около 30лв.,10в40 около 40лв.,а5в40 около 55лв.,като последните две бяха с норма 505 00 и 505 00,502 00.

Въпроса ми е: някой ползвал ли е такова масло и какви са впечатленията от него?Ако знае нещо повече:къде е произведено,от коя фирма,впечатления от колеги ,познати или нещо друго свързано с въпросното масло да даде някаква информация.Ще бъде от полза за всички.

Не си спомням литрите колко бяха,но ми се върти нещо като пет литра на туба.

Питай Коко и Владо за масло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам за какви масла си говорим, обаче освен на моето Б4 , съм забелязал на поне още 4-5 такива, че от вътрешната страна на капаците, долу в ляво имат стикери на масла AGIP.....Дали в Италия сервизите масово са го ползвали преди време :)

Между другото скоро гледах филм за завода на ЛАМБОРДЖИНИ и там и сипват AGIP масло излизайки чисто нови. Имате ли отзиви за тази марка?

Лично аз направих вече 4 смени на масла по тази кола. Три пъти с ТОТАЛ 10-40, наливно и е перфектно....не го харчи и си работи прилично. Пробвах и с МОТУЛ, същата работа, но по-скъпо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята А4(също от Италия) на пластмасата на двигателя също има лепнат стикер на AGIP, на който подробно е обяснено какъв вискозитет, какви стандарти... и това за всичко: двигател, скорости, спирачки... След работа ще снимам и ще пусна снимка.

Иначе до маслото аз лично не бих рискувал с това от кауфланд, не ми вдъхва доверие...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо ли не се знае за това масло.

Като предложение е примамливо,но като не знаеш нищо да рискуваш за 15-20лв,някак не си струва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колего, това масло е някакъв бъркоч. <_<

Ще ти дам за пример цените на едни доброкачествени масла, но малко известни - английските Comma и холандските Kroon Oil.

С добра отстъпка 5 литрова туба 5W-40 e 55-60 лв., а 15W-40 - 35-38 лв. Отчитай, че вносителите на тези масла не работят с големи надценки, което при Кауфланд е невъзможно!

Още един пример: ЕLF 15W-40 с 20 % отстъпка от Ауто+ е около 50 лв за 4+1 литра в туби защото нямат 5 литрова разфасовка. Маслото е произведено в Румъния. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

единственото което знам че това масло се бутилира от кауфланд , но от къде се взима нямам си и на идея . когато сменях моето масло мислих да си взема такова но се отказах защото никои нищо не можа да ми каже за него .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

единственото което знам че това масло се бутилира от кауфланд , но от къде се взима нямам си и на идея . когато сменях моето масло мислих да си взема такова но се отказах защото никои нищо не можа да ми каже за него .

Аз съм пред този проблем и не ми се налива какво да е.Заинтригува ме германския баркод и ниската цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колего, това масло е някакъв бъркоч. :steinigung:

Ще ти дам за пример цените на едни доброкачествени масла, но малко известни - английските Comma и холандските Kroon Oil.

С добра отстъпка 5 литрова туба 5W-40 e 55-60 лв., а 15W-40 - 35-38 лв. Отчитай, че вносителите на тези масла не работят с големи надценки, което при Кауфланд е невъзможно!

Още един пример: ЕLF 15W-40 с 20 % отстъпка от Ауто+ е около 50 лв за 4+1 литра в туби защото нямат 5 литрова разфасовка. Маслото е произведено в Румъния. :wacko:

в бг цените са луди, в германия маслото 10в40 е по две евро литъра а ние в бг щото сме баровци и за това цените ни са баровски.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като си купите маслото не забравяйте да си купите и от новите гуми БИЛЛА :steinigung: и накладки Фантастико.

:puke: Добро попадение!

Замислете се (макар и странично от същността на темата) нещо, произведено за Метро, Билла, Кауфланд или Фантастико и носещо логото на съответната верига, какво качество е имало?

Масло - с растителна мазнина.

Сирене - със сухо мляко.

Колбаси - рога, копита, опашки, уши, косми, нокти и други подправки, завоалирани нежно под названието ингридиенти+ соя! :wacko:

Тоалетна хартия Фантастико - предпочитам вестниците в тоалетната в Районния съд в Трън.

Газирани напитки Кауфланд или Фантастико - бутилката се смазва в мига на отваряне.

Прочее...

Сега, явно е, че това е произведено не от самата търговска верига, а от някакво дружество, носещо определена търговска марка, но нали се сещате, че и Феродо правят накладки и накладки!?

Масло от подобни източници, което между другото в голяма степен, но не категорично, засяга и наливните масла, не бих си взел!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно подкрепям RaDi_b4 !

Въпреки, че преди години бях доволна от Кастрола в Метро, но опитът и на мен ми показва - масло да се купува само от гарантиран вносител и само премиум марки.

А и погледнато от тук, че се спестяват едни 20 лева, които разделени на 8000 км правят "оскъпяване" от 0.0025 стотинки на километър. Твърде нищожни, човек да се замисли да си рискува мотора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

аз си взимам от германия,само там кастрола е 5л,тук са по 4л тубите,помислете дали са истински :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз си взимам от германия,само там кастрола е 5л,тук са по 4л тубите,помислете дали са истински

УжасТ Кастрол в официалния си сайт предлагат МЕНТЕТА 4 литрови разхасовки ц.ц.ц.ц

http://www.castrol.com/castrol/productdeta...ntentId=7027037

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

УжасТ Кастрол в официалния си сайт предлагат МЕНТЕТА 4 литрови разхасовки ц.ц.ц.ц

http://www.castrol.com/castrol/productdeta...ntentId=7027037

аз от него сам доволен,поздрави ;)

аз от него сам доволен,поздрави :)

ето го моето :)http://www.castrol.com/castrol/productdeta...ntentId=7027221

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че тук се предлагат 4, а не 5 литрови туби е търговски трик.

Нещо подобно е, когато в кръчмите нарочно Ви пробутват бира от 0.33 л и казват, че нямат 0.5 литрови бутилки защото малката е на цената на голямата и по-този начин "стимулират" потреблението! ;)

Относно цените интересното е, че есента бях в офиса на kokonai и ми показа Castrol с одобрение 504.00-507.00 в петлитрова туба, която беше закупена от хипермаркет в Германия за около 40 евра. Говорим за масло с гарантиран произход. :)

Редактирано от KOKO 100 C4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На този линк има малко информация за 4 от по-големите марки,къде се произвеждат.автомасло.Склонен съм да вярвам...донякъде. :)

Редактирано от batiaro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че тук се предлагат 4, а не 5 литрови туби е търговски трик.

Нещо подобно е, когато в кръчмите нарочно Ви пробутват бира от 0.33 л и казват, че нямат 0.5 литрови бутилки защото малката е на цената на голямата и по-този начин "стимулират" потреблението! :)

Относно цените интересното е, че есента бях в офиса на kokonai и ми показа Castrol с одобрение 504.00-507.00 в петлитрова туба, която беше закупена от хипермаркет в Германия за около 40 евра. Говорим за масло с гарантиран произход. :)

моето е за 19евро,10в40 кастрол,5л от германия :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Аз карам с масло 15w/40 Clasic на Кауфланд.Перфектна работа на мотора.Преди него съм карал с Ravenol наливно и повдигачите се чуваха при палене сутрин.Колата е доста стара Ауди б4 1992 бензин 2.0е.когато измина още 5000 километра ще пиша как е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...