Jump to content

Двигателно масло от Кауфланд


Recommended Posts

Разликата е че Кауфланд или Карфур имат над хиляда магазина. Те правят поръчка за много голямо количество масло, такова каквото в България продаваме за няколко години.

 Я кажи според теб колко масло продава(поръчва) "КМБ България" ЕООД("Кауфланд") и колко и "Ауто Хелп" или "Ауто Плюс" например.

 

 

Нали не си мислиш, че всички магазини  'Кауфланд" в света си поръчват маслото от едно място :icon_smile:

Редактирано от GLS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 127
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Искам да кажа, че в големите вериги Кастрол-ът е от Мотобул. Значи искаш да кажеш, че официалният вносител на маслото го пазарува от производителя при по-лоши търговски условия от една верига за хранителни стоки. Странно - не мислиш ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И "Аутоплюс" и "Кауфланд" имат почти равен брой магазини в страната - около 50(+/–2).

Ти сам си отговори кой от тях продава повече масло и кой пилешко месо например.Имай в предвид, че "Аутоплюс" зареждат и сервизи на едро.

И "Аутоплюс" и "Кауфланд" си купуват маслото от едно и също място.

Не виждам логика "Мотобул" (например) да дадът по-добра цена на "Кауфланд"

Редактирано от GLS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна, че в Кауфланд не съм виждал 208-литрови варели, нито 60-литрови. Там няма да намериш и скъпите масла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера какво се дърляте. Цената в днешно време не е критерий за качество. Или поне не напълно. Един и същи продукт брандиран с друг етикет си променя цената в пъти. Може да вземете за пример продуктите на Кока-Кола. Една компания която всъщност продава лимонада както хиляди други по света. Себестойността на лимонадата при всички е еднаква (при Кока-Кола е по-ниска защото продава повече) но съответните продукти са няколко пъти по-скъпи. Дори самата кока-Кола не знае какво точно има в бутилките защото идват от различни заводи. Същото е с маслата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве писах Ви, че ще стигнете и до маргарина, ма някоЙ ми делна поста.

 

К'во ги дърляте тея масла от хранителни вериги,

що не си ги пазарувате от битака?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като ти налеят Дерби кола веднага разбираш ,че е менте само по вкуса,същото е и с маслата :)

Всъщност не разбираш че е менте а че е различен продукт. Качеството е същото като на примерно Coca-Cola ZERO. Има и пълни копия на Кока-Кола но не ги продават познай защо. Реално погледнато Кока-Кола също е "менте" защото не отговаря на оригиналната рецепта да се прави със захар. Сега ползват глюкозо-фруктозен сироп защото е по-евтин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално пък на Кока кола Zero, няма и глюкозо фруктозен сироп. Но за сметка на това, има аспартам и той пък е още по евтин. А е много вреден, затова е забранен в доста страни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колко много глупости и пропаганда. факт е че на кауфланд, карфур, марфур и т.н. маслата не се правят от тях. а ги прави голям производител на масла. било то кастрол, шел, тотал и т.н. няма значение и са СЕРТИФИЦИРАНИ ОТ ФВ. демек нищо няма да стане на колите ви и демек най вероятно същото масло което се продава в бутилка кастрол е вътре и в бутилка кауфланд. кастрол и другите компании мога да си позволят да продават с много малка надценка на веригите магазини.

 

как така гсб, примерно тебе питам, в ибей и други магазини в германия на място и по бензиностанции - средната цена на 5л. бутилка масло е 35 евро а в бг е примерно 120 от "официалния" представител?? или искаш да кажеш че радетелите от мотобул, купуват на по високи цени от немците които продават за германия ли? айде стига глупости и лансирай тия мекерета които искат да ти отрежат главата през краката за 1 бутилка масло. стига са го мъчели този народ боклуците. писна ми...

Редактирано от jim1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами хайде, аз ще ви обадя, защото работя за Кауфланд.Миналата година отворихме 1000 дния магазин в Европа.Чичо Шварц на Кауфланд и чичо незнам кой беше са си съседи в Германия.А сега познайте, защо смениха шкодите в Кауфланд с Аудита макар, че са от един концерн?Аз съм си го и написал по горе, щото са комшита и си правят оборот, Кауфланд поръчва коли от тях а работниците от Ауди получават ваучери за покупки.Къде остават паричките всеки може да се сети.Отделно, ще ви обадя, че цените на които идват колите са далеееч под тия от Порше.И още нещо, Кауфланд или Карфур не бутилират от казана, а си идва направо от рафинерия, коя е в момента незнам.Скоро ми беше попаднал един документ за производство на Селения.И кой печели търга?Ми Инса, къде го рафинира?Ми в Анадола в някаква рафинерия.Маслото отговаря ли на зададените качества от Селения-отговаря, алфаджиите плащат ли доволно кинти?Да, плащат.

И знае ли крайния потребител?Едва ли........

И само, много отделно ще ви кажа, че ако знаете на колко дават едрите вносители на масла, на едри ползватели, едва ли ще искате да си го турнете на колата.Както казва един познат, собственик на 5 магазина за авточасти-Искам само масло да продавам, там е истината.

Може да почвате да ме храните.Утре ще се опитам да намеря и тази ценова листа.

Sent from my LT26i using Xparent BlueTapatalk 2

Редактирано от marty979
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако Кауфланд продават по 100 тона масло за една година рзделена на 1000 магазина се получават по 100 л. на магазин. Как мислите дали за една година Кауфланд продава само 20 туби по 5 л. масло в един магазин. Вероятно количеството е доста по-голямо. Сложете ги между 300 и 500 тона. Колко вносители в България продават такова количество масло?

Редактирано от НаскоТ4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то маслото е като батериите. Идват на 5 стинки и се продават по левче. Ако ги пуснеш по 20 стинки (само с 400% надценка) клиента ще си помисли че са менте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно е така, когато искам да си купя хляб отивам в Кауфланд а не в Технополис, а когато искам прахосмукачка обратното.

Sent from my LT26i using Xparent BlueTapatalk 2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако Кауфланд продават по 100 тона масло за една година рзделена на 1000 магазина се получават по 100 л. на магазин. Как мислите дали за една година Кауфланд продава само 20 туби по 5 л. масло в един магазин. Вероятно количеството е доста по-голямо. Сложете ги между 300 и 500 тона. Колко вносители в България продават такова количество масло?

 По-нагоре писах."Кауфланд България" купува маслото от БЪЛГАРСКИЯТ представител - в случая "Мотобул".

"Мотобул" грам не го интересува колко магазини на "Кауфланд" има по света.Защото не ги зарежда.

За "Мотобул" "Аутопюс" е много по-голям клиент от "Кауфланд България" и е логично да им даде по-добра цена.

 

  Иначе сигурно си близо - магазините на "Кауфланд" в България продават 5-6 туби на месец, а магазините на "Аутоплюс" пак по толкова, но варели :icon_smile:

 

  П.П. Не разбрах защо сравняваш продажбите на 1000 магазина  "Кауфланд" ПО СВЕТА с продажбите на БЪЛГАСКИ вносител или верига.

Редактирано от GLS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, хайде да не се изказваш неподготвен откъде взима маслото Кауфланд.Мотобул няма нищо общо с това масло.

Sent from my LT26i using Xparent BlueTapatalk 2

Редактирано от marty979
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Говорех за "Кастрол" по принцип...

А кой е по-подготвен да не спорим, за да не излезе, че някой е шеф на другия... ;)

Редактирано от GLS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята туба от кауфланд пише,че ей този е производителя на маслото: http://poweroil.de/ Като им звънях на кауфланд,да питам за това масло ми казаха същото.Ако попрочетете малко в сайта им на тези,ще излезе,че рафинерията дето прави базови масла за Арал и БП,прави и тези за кауфланд.И двете рафинерии,които правят базови масла за Арал,БП,СРС,Митан,Пауъроил и за бая други са собственост на един химически консорциум,Хансен и Розентал гмбх,а преди 10-15 години са били собственост на БП.Тъй че,момци,нищо чудно маслата на арал,бп,кастрол и кауфланд да излязат братчеди,развииш ли.  :zustimm:

Само да добавя,че преди няколко години,кауфланд продаваше точно това масло,на poweroil,а нямаше собствена марка,като сега.

Редактирано от batiaro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената в днешно време не е критерий за качество.

 

Това определено е така. Попадал съм на скъпи боклуци, ама доста скъпи, но никога не съм попадал на нещо дето е тънкана и е супер далавера. Може аз да нямам късмет де... 

 

Като българче и аз имам нЕколко удара, тънко на баси далаверата. Винаги обаче ми е излизало супер далаверата + нормалната цена. Но както казах може и аз да съм карък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А,бе става маслото за разни старички фордчета, опелчета-дето са по непретенциозни. Това е мнение на колега от работа, който наскоро си купи за астрата некъв Кастрол.  В случая всеки стопанин сам си решава дали да сипе масло от верига, или да си купи от друго място. Повечето сме сиромаси и все гледаме къде е най евтино. А за качеството на малко хора им пука. Аз лично никога не съм си купувал такова масло, и не мога да изкажа конкретни впечатления. Иначе съм карал и със евтини и със скъпи масла, разлика почти не усещам. Може би се усеща със течение на времето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, в Кауфланд има далавера. Да си земете хот-дог. Бива, хляба е пресен, кренвирШа не води до нЕкви разстройства. Но за масло, ще ме прощавате. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...