Jump to content

Двигателно масло от Кауфланд


Recommended Posts

На моята туба от кауфланд пише,че ей този е производителя на маслото: http://poweroil.de/ Като им звънях на кауфланд,да питам за това масло ми казаха същото.Ако попрочетете малко в сайта им на тези,ще излезе,че рафинерията дето прави базови масла за Арал и БП,прави и тези за кауфланд.И двете рафинерии,които правят базови масла за Арал,БП,СРС,Митан,Пауъроил и за бая други са собственост на един химически консорциум,Хансен и Розентал гмбх,а преди 10-15 години са били собственост на БП.Тъй че,момци,нищо чудно маслата на арал,бп,кастрол и кауфланд да излязат братчеди,развииш ли.  :zustimm:

Само да добавя,че преди няколко години,кауфланд продаваше точно това масло,на poweroil,а нямаше собствена марка,като сега.

добро инфо :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 127
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

аз съм взимал калфландско масло.......не съм доволен.....се пак е важно да има масло в двигатела.....много ми тракаха клапаните от него  независимо  парво палене сутрин  или колко е работила.....ядосах се и го смених още на 3000 км.....но всеки има различен избор и джоб.....при мен беше че баща ми го беше купил без да разбера

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

комшията си взе преди месец такова 10на40 , много доволен на форд сиера 2.0 бензинка 90и някоя си година .. ама пък като се замисля той по принцип си взима наливно по 6лв литъра и все ми го хвали колко тънко излизало. сигурно за двигатели мой набор е невероятен избор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

наливат м10 д от 3 лева литъра у бутилки кауфланд и му турят 100% надценка и ги боли дедовия .то разбирачите дет го купуват нямат лаборатория за анализ ,пък и м10 д не е лошо масло

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти май хабер нямаш какво означава SAE 30,а?

Да ти кажа,SAE 30,е едносезонно масло за малогабаритна селскостопанска техника,тоест-фрези и тракторчета,които косят стадиона у село,ей туй е м10д.Всички фирми имат масло SAE 30,дори и кастрол,ама никой не го ръга в бутилките дето са за автомобили.Не,че не може да се кара колата с него,Ауди и Фауве разрешават да се ползва,но до -5 градуса,щото после,въпроса е,колко ще изкараш. :respekt:

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На полското фиатче му дават по каталог 10W30 масло. Въздушно охлаждане, четиритактово, 2 цилиндъра. 652 куб.см. Две зими карах с такова, на -15 градуса палеше от раз. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Разочарованието от покупката на калпави неща трае в пъти по-дълго от радостта от ниската цена!" - малко оффтопик, ама според мен си заслужава да се помисли по въпроса.

Редактирано от gsb
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10W30 масло.

Значи няма разлика между всесезонно,полусинтетично масло SAE 10w30 и едносезонно минерално SAE30,така ли?Някой по-запознат колега да обясни,ако обича.

 

Колега,gsb,как тогава,да ми обясниш една 5 л. туба кастрол 10в40,в немския ибей струва 20 евро,а туба 5 л. кауфландски боклук 10в40,е 24,99 евро.И защо,най-после някой да каже,в България да плащам по 40 евро за същото,което в Германия е 20.Като спрат всякакви официални,оригинални и всевъзможни кожодери да слагат по 300 процента надценка,тогава и аз ще си сложа на колата кастрол.До тогава ще карам с кауфланда и изобщо няма да ме заболи 3254 косъм,че било боклук според някой дето не го е ползвал,ама жена му говорила с една нейна приятелка и тя и казала,че имала един познат дето.....и т.н. :zustimm:

Редактирано от batiaro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има разбира се. SAE 30 за нищо не става. Може за косачки и главини на каруци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,питането ми не е точно по темата,но искам да ви питам, има ли някаква опасност за двигатела ако сипа камионджийско масло на бензинов двигател .Колата е,Ауди купе с 1.8моторетка DZ.Маслото е 10w40 синтетика.Използва се за камиони евро5,и му дават пробег 150 000 км.Аз мисла да го карам не повече от 10000.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи няма разлика между всесезонно,полусинтетично масло SAE 10w30 и едносезонно минерално SAE30,така ли?Някой по-запознат колега да обясни,ако обича.

 

Колега,gsb,как тогава,да ми обясниш една 5 л. туба кастрол 10в40,в немския ибей струва 20 евро,а туба 5 л. кауфландски боклук 10в40,е 24,99 евро.И защо,най-после някой да каже,в България да плащам по 40 евро за същото,което в Германия е 20.Като спрат всякакви официални,оригинални и всевъзможни кожодери да слагат по 300 процента надценка,тогава и аз ще си сложа на колата кастрол.До тогава ще карам с кауфланда и изобщо няма да ме заболи 3254 косъм,че било боклук според някой дето не го е ползвал,ама жена му говорила с една нейна приятелка и тя и казала,че имала един познат дето.....и т.н. :zustimm:

 

Първо - кой е тоя ИБЕЙ - някакъв официален източник ли е, официален магазин на Бритиш Петролеъм ли е, кой стои зад него - не знаеш, и аз не знам. Всеки може да си продава каквото иска на каквито иска цени - като в нашия Продавалник.

Тънкия момент е, че най-фалшифицираното масло - Кастрол (3 склада за бутилиране на нещо си в туби на Кастрол разбиха само у нас за последните 4-5 години) - си го купуваш на цена като за безименно масло и на всичкото отгоре вярваш, че е 100% гарантирано какво си купуваш. Нямам доверие в такива неща.

 

Доверие си купуваш като плащаш колкото поискат от официалния вносител, плащаш си и знаеш, че е истинско. Не си плащаш и си мислиш, че е истинско. Като заработи мотора като ермомелка (виждал съм доста такива вече), маслото като си загуби свойствата за едни 300 - 1000 км - естествено да е проблема в мотора. Все пак милионници караме.

 

Както и да е - от Кауфланд си купувам почти всичко, но не и маслото. Спира ме безумно ниската цена. Спира ме неизвестността какво си купувам (говоря за маслото "Кауфланд", не за Кастрол от Кауфланд). Карал съм си колите (от Шкода 120 л - 2 бр, 80та, А6-та) с Арал, Опел - оригинално, ЕЛФ - наливно и в туби, ШЕЛ, Комма, Кастрол (само шкодите карах с минерално, аудитата - с полусинтетика, А6 -та последните 2 смени с пълна синтетика). Винаги съм ги купувал от официален представител и никога не съм имал грижи с масло. 2 пъти сгреших с Кастрол на половин цена и щях да сменям повдигачи и кой знае какво още.

 

Когато един голям търговец предлага нещо на промоционална цена е редно и хубаво да се замислите какво иска да постигне с това:

-дали да разкара позалежала стока

-дали да направи подсечка на конкуренцията

-дали да превърти бързо стоки-пари, защото му трябва КЕШ спешно

 

Промоциите винаги са временно явление (до изчерпване на количествата, от дата до дата). Когато нещо е постоянно в промоция - работата става съмнителна.

 

Всеки си има джоб и си прави сметката според него, но да се хвърля така кал по официалните вносители е глупаво - те в много от случаите даже нямат пръст в ценовата политика - такава им се налага директно от производителите, а аз знам поне за 4-5 такива, които ти изсипват ценова листа на дребно за региона и не те питат искаш ли.

 

За мен не е толкова важно дали ще платя за един литър 10 или 20 лв - много по-скъпо ми идва ремонт от 2000 лв минимум на мотора.

А6-та твърдо е над 1 млн км - няма хонинг по цилиндрите, валовете са поизносени. Въпреки това нямам разход на масло (а карам вече 2 смени с пълна синтетика 5W40), тегли както си трябва по баирите натоварена догоре и ми дава един приятен разход от 10-12/100. Но никога не съм пестил от масло, гориво, филтри, ангренажи, окачване и тн. И колата се отблагодарява.

 

Що народ съм виждал - колата ще се разпадне - пари няма за това и онова (за нищо на практика освен бензин/газ/нафта) - е това не е нормално. И тази тема е такава - хам супер евтинко, хем супер истинско.

Редактирано от gsb
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо - кой е тоя ИБЕЙ 

 

Доверие си купуваш като плащаш колкото поискат от официалния вносител, плащаш си и знаеш, че е истинско.

Цъкни в чичко Гугъл и той ще ти каже,кой е тоя. :zustimm:

 

И аз така правя,плащам си на официалния и единствен вносител,колкото иска и карам,без притеснения.За сега 21 годишния милионник не е дал фира,заради маслото. :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да почнат вносителите да продават на нормални цени и хората сами ще отидат при тях

 

Виж сега, знам какво ти е в главата обаче - те продават на нормални цени, а на нас заплатите, че са ни олеле - това е съвсем друг въпрос.

 

Обаче нещо съвсем не се връзва - германецът взима 10 пъти колкото мен, а купува маслото не на 10 пъти по-висока цена, а на 2 пъти по-ниска. Значи или тея от Кастрол искат да ни откажат от тяхното масло с безумна цена, или онова масло е менте и никак няма нищо общо с Кастрол. Затова пък цената му е супер (каквато на теб и на още 80 000 потребители в милионна Германия страшно ви харесва).

 

Още един тънък момент - хич не ми е ясно ако го хванат с масло от Ибей как си обслужва колата в двора/гаража, какво ще му се случи. Ще му излезе май не през носа, а през ..за.

 

Последният нашенец, за който знам, че си беше сменил дисковете и накладките в гаража (в немско) - на TUV му задали разумния и необходим въпрос - къде е документа от сервиза - хън-мън - таковата - айде обратно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи аз трябва да не вярвам на немците от ибей, които са регистрирани данъчно с телефони и десетки хиляди продажби на масло? които купуват директно от най големите доставчици в германия или направо от фабриката, а да вярвам на някакви феланкеший бг дистрибутори, които не се знае от кои завод за източна европа доставят маслото и с какво качество? защото същата е и работата с перилните препарати и много други стоки (когато се отнася за изт. европа) и ще се надявам че бг продавача ще ми даде качествено масло което е с 200% надценка отколкото ми го продава германеца? друг е въпроса че не е изключено ваньо от щанда на аутохелп, да ми даде фалшиво масло из под масата, щото така решил раиш ли, щото тук сме бг и щото аз си мисля че като купувам от аутохелп, купувам оригинално., а той просто си прави ей така една частна практица за да си печели кинти.защото тук сме България!. страната на неограничените възможности!!!

 

gsb пак неуточни ЗАЩО В МАГАЗИНИ!!!! в германия, цената за туба 5 л. масло средно е 35 евро? там няма проверки на тези магазини сигурно? също така някой от лаборатория или официален доставчик на кастрол примерно там, не е купил масло от някой от тези продавачи в ибей да направи  1 проба да види аджеба дали това масло което продават е оригинално?! а да говориш за продажби на фалшиви масла в германия е просто тъпо!!!!! точка по въпроса!!! за последствията няма нужда да говорим!

 

така че ай стига с пропагандата и простотиите. когато решат нашите главорези да продават на нормални цени, ЗАЩОТО ТЕ НЕ КУПУВАТ маслото на по високи цени от немските им колеги които продават за германия!!! това трябва да е ясно и също най вероятно на още по ниски цени, защото ще продават за бг, и да ми докажат къде е направено маслото а не на етикета да пише просто EU и да стрелям в тъмното, тогава бих си купил от тях.

 

до тогава ще си купувам от фалшивите масла от германия от ибей (ebay за gsb), защото се прави на ударен или от някой онлайн тамошните магазини, зависи от цената разбира се и ще си рискувам колата!!!

 

до тогава тука хора си купуват от омникар мобилче с двойния етикет отзад на който като го разлепиш пише - made in Turkey или "оригинален" кастрол от аутохелп, който не е ясно в коя фабрика на кастрол е правен (най вероятно турция) и ще се кефат!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 те продават на нормални цени,

Кое му е нормалното,бе човек.Ето сайт с цена,адрес,телефон,и-мейл,ама в Германия https://oeldepot24.de/motoroel/motoroel-fuer-pkw/nach-hersteller/castrol/castrol-magnatec-10w-40-a3-b4-5-liter.html.А ето ти и наш сайт с цена на същото нещо http://www.motorni-masla.net/index.php?main_page=product_oil_info&cPath=140&products_id=3782 .Тези от немския е-магазин,ако продаваха боклуци и ментаци,дали щяха да си изпляскат данните,там и колко ли щяха да изкарат,ако ги набара някой от инспекторите на Меркел,а?

 

Кое е нормалното,при разлика за едно и също нещо, от 10 евро и то в наша вреда.Ти като си съгласен ги храни,такива кожодери,аз не съм съгласен и няма да хвърлям пари на вятъра.Все едно да отида сам,в КАТ и да им кажа да ми напишат акт,щото карам без винетка извън града,наш ли га ш,стане. :hilezh:

Редактирано от batiaro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще си напазаруваме,нема се пуашиш,като му дойде времето. :zustimm: А ти пълни резервоара на кю седмицата,на някой "официален" дилър,с парите само от една туба масло. :icon_smile:

Докато има риба,ще има и рибари. :respekt:

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Десетки хиляди продажби на фона на милиони потребители са капка в морето и не е никакъв фактор. И пак не знаеш кой какво ти продава. Ти май не схващаш, че само незнаещи хора се ловят на въдицата с данните.

По нашите сайтове няма смисъл да гледаш цени - всеки си пише каквото му харесва като цена - а риби има много явно, както и рибари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...