Jump to content

Газов поялник DREMEL VERSA TIP


Recommended Posts

Някой ползвал ли е такъв поялник? Видях, че са го подарявали за бонус точки 2008 година от бензиностанции Shell.Предлагат го в Практикер, но не мога да преценя върши ли работа или да се насоча към друг модел..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се включвам към въпроса на kolu

Аз имах един за 10 лева от Илиянци и още ми стои стопеното по мокета в хола. Падаше му човката за запояване. Не знам при тези как се фиксира но ония беше ужас. Човката се нахлузваше само и като го наклоня нещо да запоя и тя падне. За по-фина електроника според мен няма да стане щото ще отлепи пистите. Иначе да споиш някое кабелче както е на клипчето си заслужава. А бе нужна джиджавка си е особено по колата ако се наложи нещо да се пои. А този модел който се продава в Практикер със всичките тези приставки ли е които са показани в клипчето?

Редактирано от REPLAY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди време си взех от Практикер, газов поялник на цена 21лв. В комплекта имаше 2 приставки, човка и бренерче / тип горелчица /. Върши чудна работа, но на мен бързо ми се прецака подаването на газта и силно му намаля пламъка. Вече не става...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се включвам към въпроса на kolu

Аз имах един за 10 лева от Илиянци и още ми стои стопеното по мокета в хола. Падаше му човката за запояване. Не знам при тези как се фиксира но ония беше ужас. Човката се нахлузваше само и като го наклоня нещо да запоя и тя падне. За по-фина електроника според мен няма да стане щото ще отлепи пистите. Иначе да споиш някое кабелче както е на клипчето си заслужава. А бе нужна джиджавка си е особено по колата ако се наложи нещо да се пои. А този модел който се продава в Практикер със всичките тези приставки ли е които са показани в клипчето?

Този е по-скъп и надявам се по-качествен....90 лв. е цената с приставките /6бр./ които са показани и в клипчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този е по-скъп и надявам се по-качествен....90 лв. е цената с приставките /6бр./ които са показани и в клипчето.

Благодаря за бързия отговор.Питам това,защото това е един от моите инструменти,но досега все съм се справял с кабелите и не ми се е налагало да търся алтернатива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук намерих нещо,ако може да бъде от полза http://eshop.bg/eshop3/phps/menu.php?down=...yself=1863#1863

И тук има някакви,по-подробно с търсачката http://pasatbg.com/

Редактирано от kolu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В центъра (София) на улица Княз Борис 1-ви имаше един магазин и там съм гледал мнооого газови поялници, поялници и запойващи станции. Също в Конрад съм виждал доста и ми е останало впечатление, че бяха по-евтини от 90 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Я да изтупам прахта.

Някой още купи ли си газов поялник от евтините?

Питам, защото аз си купих 4-та мини горелка и след първото или второто пълнене спира да работи.

Нещо я запушва.

Та искам да си взема един такъв поялник и да го ползвам като горелка.

Питам за отзиви от тези китайчета, че дам 30-40 лв. и да се прецака на второ трето пълнене... :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега в момента в практикер отново има промоция на коментирания Дремел. Аз го имам от една година, и мога да кажа, че не е просто играчка. Върши прекрасна работа, безпроблемно се ползва в зимни условия навън, загрява изключително бързо. И най-важното не е капризен относно газта. В началото купувах по скъпа и специална "уж" газ, но после преминах на газ от магазин за левче. Ползвам го доста често и няма никакви забележки до момента. Помисли си дали да не прежалиш още 30-40 лева и да не вземеш такъв.

П.С. Ползвам го само като поялник и всъщност не знам, дали за търсеното от теб приложение би бил деен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Колега в момента в практикер отново има промоция на коментирания Дремел. Аз го имам от една година, и мога да кажа, че не е просто играчка. Върши прекрасна работа, безпроблемно се ползва в зимни условия навън, загрява изключително бързо. И най-важното не е капризен относно газта. В началото купувах по скъпа и специална "уж" газ, но после преминах на газ от магазин за левче. Ползвам го доста често и няма никакви забележки до момента. Помисли си дали да не прежалиш още 30-40 лева и да не вземеш такъв.

П.С. Ползвам го само като поялник и всъщност не знам, дали за търсеното от теб приложение би бил деен.

Имам 1 въпрос относно зареждането и той е:

с каква газ го зареждаш, защото по това което прочетох до сега разбирам, че трябва да го зареждам с бутан, а аз не знам да съществува или поне не съм чувал за бутан, освен ако нямат предвид пропан- бутан под бутан

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-обикновенна газ колега, газ за пълнене на запалки. Или поне на флакончетата това е нарисувано. Купувам я от окръжна болница от будките, от магазин за левче по около 1-2-3 лева е флакончето, много отдавна не съм купувал защото си взех няколко и още не са ми свършили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията колега, особено за това, че я има и в магазините на окръжна болница, защото секи ден без недяла съм в този квартал(супер даже е в София) :hilezh::stupid::hilezh:

Редактирано от mar7o00
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Газта за запалки е пропан - бутанова смес с неясен процент. Който не е особено важен. По-важно е газта да е чиста без боклуци което няма как да се разбере за съжаление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да боклуците в гаста са голям проблем за такива инстроминти попринцип,но хубавото на този поялник има опцията да му се маха дюзата и да чисти(ако може да се изчисти)или смени с нова.Та ако мисалта ти е за запушването тук е измислено решение, но това все пак е бош( dremel е част от бош)и най много да се наложи да купя дюза ама на дали защото имам някакъв опит с чистенето на дюзи(не е много опита ми но все пак е опит) :P:bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На газовите поялници които аз внасям пише изрично, че са на бутан. От друга страна последно продавах два вида евтин и скъп...Още ме дърпат за ръкава за скъпите, а евтините ги псуват. Скоро ще внеса пак няколко модела. Този път само от скъпите. Ще драсна като се появят в БГ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
  • 9 years later...

хаха, ето на това му се казва изтупване на прахта от темата :)

 

Имах поялник от лидл, ползван е 10 пъти най-много за последните 7 години вероятно. Никога не съм се справял добре с него, днес ми потрябва и не загряваше. 
Може ли съвет какъв да си взема, като искам да си взема истински, който да ми служи вярно повече време.

Дали газов или друг? И да става и за фини кабелчета и диодчета :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

и аз се чудя вече какво да купувам, всичко до 30-40 лв изкарва няколко месеца. пък не съм сигурен дали и по скъп ще издържи по дълго..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...