Jump to content

Проблем с челното стъкло.


Raino

Recommended Posts

Значи е от стъклото,както и подозирах.

Райно,какво мислиш че може да му е на стъклото?! И аз съм си го мислил,но не мога да се сетя за възможна причина...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добри силиконови чистачки + добра стъклопочистваща течност и редовно почистване на стъклото,поне веднъж дневно ..............така разреших същия проблем при мен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като чета коментарите излиза, че в София доста коли го имат проблема със замазването на стъклото. Включително и аз. При по-продължителен валеж и ползване на чистачките видимостта се подобрява.

Дайте съвет от къде да си взема чистачки Валео (изкл. Порше БГ). Става въпрос за София, източните квартали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не бързайте с това валео,и аз го имам тоя проблем. Карах с бош,сега съм с валео,сигорно е от стъклото,и на моята в6 ца е оригинално,ама толкова е наранено че ми идва да го подменя.На старата ми в3 23г. изглежда като ново,почвам да се съмнявам вече в качеството на материалите на новите коли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най вероятно причините са комплексни, факт е че откакто махнах безшарнитните бошове и сложих шампионки (от коко) този ефект много намаля(да не кажа изчезна, че не съм карал скоро на дъжд).

Другото което забелязах че този филм се засили откакто слагах една химия коментирана в тази тема.

Това което прочетох на препарата е че ако се иска премахването му, трябва да се отстрани механично.

Като последна информация, когато Десо ми пастира колата мина предното стъкло със "специална" паста, така че полирането е възможно, но едва ли ще реши проблема, който според мен е от чистачките основно. Това дето са ти го казали за диоптъра дори да е така - не виждам с какъв интензитет трябва да е, за да почне да ти влияе по някакъв начин. :)

Райно, вземи си едни нови чистачки, направи както ти каза Ради и предполагам ще ти се реши проблема. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Колеги имам проблема и при мен.Отвратителна история при нощно кормуване.Насрешните фарове правят ленти по цялото стъкло,нищо не се вижда.Пробвах сполиране,чистене и ефекта е почти нулев.Миналия петък камъче от камион ми направи фаша и веднага при автостъклата.Каското поема изцяло всичко.Има разбира се китайски на 105лв испанско с всички налични гуми и уплатнения.на цена 255лв.Е разбира се сложих испанско и прогледнах.Разликата е огромна.И аз като Райно   не исках да го сменям защото държа всичко максимално по колата да е оригинално,и ако реша да япродавам  някой ден да чувам приказки,че е удряна и т.н.Направил съм снимки на стъклото и фашата за доказателство.Изглежда,че самите стъкла имат този проблем да матират ли що ли, но разликата е огромна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя пробем със стъклото беше продиктува от препаратите с които си миех колата.

Стъклото не пречи да е оригинално, доплащаш над китайски и тн и готово.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя пробем със стъклото беше продиктува от препаратите с които си миех колата.

Стъклото не пречи да е оригинално, доплащаш над китайски и тн и готово.

А течността за чистачките няма ли някакво влияние, или трябва да сменям автомивката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...

До миналата есен имах VW Passat Б7 купен нов от Порше. Неговите чистачки работеха перфектно - безшумно и чистеха добре до 5-та година. Тогава взеха да правят така, както е описано в темата. Смених няколко вида евтини, Бош и т.н. - всичко работеше като 5-годишните оригинални VW. Купиха ми нови оригинални (по дилърски цени - 75 лв вместо 200 лв.) - всичко стана като на чисто нов автомобил. Сега, на новозакупеното от мен А6 чистачките се държат, като износените чистачки на VW-то. Затова потърсих и темата. От това, което чета тук не знам дали да си купувам нови. То и цените в Audi в България (май и по Света) са доста стряскащи. Колко ли струват нови чистачки ?  Във Франция видях едни китове с ножче, което сваля някакъв тънък слой от перата - много го хвалят местните хора, но не остана време да купя. Някой знае ли за такова нещо в България ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си нови чистачки. Тези китове не работят. Върху гумата има специално покритие, което като падне и чистачката започва да стърже. Колкото и да режеш гума от нея няма да стигнеш до втори слой на това покритие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На предишната кола имах същия проблем който се появи малко след като ми смениха предния прозорец. Даже смених радиатора на парното, който се оказа абсолютно здрав и проблема си остана - особено вечер и като вали беше някакъв ужас. Един комар да пръдне в колата и целия прозорец се изпотяваше, непрекъснато стоеше все едно е мазен и не се чистеше колкото и с каквото и да търкам. Оправяше се горе доло само ако е пуснато парното да го суши. Смених прозореца отново и всичко си дойде на мястото...

Sent from my XT1585 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах същия проблем търках с препарати ама нищо…… преди някой ден полирах предния прозорец с цериев оксид в момента е като нов... хем драскотини махнах хем чистачките върят по добре хет тая мътеница изчезна но отнема доста време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...