Jump to content

Roomba?


Recommended Posts

Здрасти,

Вече сериозно се замислям да взема едно такова чудо, че ми писна. Живея близо до Цариградско, намирам време да чистя веднъж седмично и направо се плаша от това, което се е събрало за няколко дни само.

Въпросът ми е, някой притежава ли такава прахосмукачка или някой от конкурентите и, и ако да - какви са отзивите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, сложи в заглавието iRobot, че така е по известно.

Иначе и мен жена ми ме изпитва за същото ама засега резидирам, защото ми се струва подозрително ефективността и :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще запитам така някой забелязвал ли е колко е електрическата мощност на прахосмукачката му?

Давам идея около 1600-1800W за да се получат някаква си там смукателна мощност. Хайде сега помислете с един акумулатор тип VRLA 12V7Ah например какава смукателна мощност ще получите и за колко време?

И мисля че сами ще се убедите.....

P.S: Бяха пуснали едно малки калориферчета за кола, включват се в запалката и са 150W ми казах му на колегата когато си го купуваше още че това не може само да се стопли пък камо ли някакъв обем. Добре че в Практикер има опция да си го върнеш като не ти харесва....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

известна си е точно, като roomba. Зависи от помещението, колко работа ще ти върши. За чистене - чисти. Не и трябва толкова всмукателна мощност, защото технологията на събарине на боклуците е различна от нормална прахосмукачка. В сайта е показано как работи. Проблема е, че особено ако е с повече мебели стаята, оставя неизчистени петна. И тя се счупва да върти но през тях не минава. Но като цяло върши работа, сравнително тиха е и ако помещенията са по-овторени и е по-лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята ми е да я оставям всеки ден да чисти докато ни няма с жената (и да изкарва акъла на котката), така че предполагам, дори и единия ден да не е успяла да оправи някое място, на другия да си мине пак.

Гледах и разни други модели на Самсунг, ЛГ и т.н., но като чета тестовете в нетя, май само румба-та засега се държи като цялостно представяне - не ти се заплита из кабели например :steinigung: (пък кабеляци вкъщи бол)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята ми е да я оставям всеки ден да чисти докато ни няма с жената (и да изкарва акъла на котката), така че предполагам, дори и единия ден да не е успяла да оправи някое място, на другия да си мине пак.

Гледах и разни други модели на Самсунг, ЛГ и т.н., но като чета тестовете в нетя, май само румба-та засега се държи като цялостно представяне - не ти се заплита из кабели например :D (пък кабеляци вкъщи бол)

700 лв за тОВА ? :o:o

Колега няма ли да и е по удобно да хванеш някоя жена от квартала за 40-50лв на месец да ти чисти 1 път в седмицата ?Поне знаеш,че наистина ще е чисто...а не нЕкъф си робот да ти оставя петна... :steinigung:

П.П Лично мое мнение не задължавам никой с него! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и да изкарва акъла на котката

Котката ще си поиграе с това нещо на воля първия ден, на втория ще се повози на него и на третия ще забрави за съществуването му :-)

Алекс, веднъж седмично и аз си чистя :lol:

И чистачката веднъж и ще станат 2 пъти ... :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

приятелката ми си купи такова чудо ..... сега го продава , сам решавай дали става или не.

може да ти е ефективно ако живееш в празна стая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

c1ick, точно подобно ревю търсех, благодаря :stupid:

zlobil, за колко го продава и кой точно модел е. Полеви тестове допускат ли се? :hilezh:

Sag, все пак е чужд човек. Винаги съм имал повече вяра на техниката, отколкото на хората :moon:

AALEXANDROV, да, не очаквам чудеса от нея, но ако чисти всеки ден, ефект би трябвало да има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи взех от един приятел въпросното устройство, което е Roomba най евтиния модел.

Сега го гледам какво прави.

Според мен за ерген е идеално :hilezh:

Но ако обичаш да ти е чисто (както разбирам) няма да си доволен. Още повече че проблема който имаш предполагам е с праха, а тази машинка ми се струва че прах повече вдига, отколкото да чисти.

Това не е е прахосмукачка, а с едни четки мете боклука и го събира - това е метла. Предполагам е най модерното нещо за баби ягите на пазара :stupid:

Едрия боклук обаче го събира и като за първо пускане е голям фън в къщи.

Доста е доста шумна също така.

Но основния проблем е че тя не изсмуква праха както правят прахосмукачките, а го набива из дупките.

У нас ако имаме подобно нещо бихме го пускали вечер след гости в трапезарията да обере голямата мръсотия, колкото жена ми да не получава шок че е мръсно на другия ден.

Но за да ти събира праха от Цариградско - забрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 4 години го ползвам, като тази му се скапа батерията.

Пускам го всяка седмица минимум по 2 пъти из цялата къща. с една батерия минава перфектно 43 квадрата на веднъж и има още power.

пъха се и под дивана (висок е дивана сравнително) и под леглото и под кухненската маса и до сега рядко се е заклещвал някъде и е искал помощ.

Нормално с 2 момчета в къщи винаги е кочина и жената прави основни чистения през седмица.

Събира всичко, косми, кал от обувки, прах, вълма от завивки трупащи се под леглото и дивана.

Когато го ползвахме се оказа че може да разредим чистенето основното веднъж в месеца.

Аз си го домъкнах от щатите за 160$

Имаше и модел с водно и го пускаш след румба-та все едно с МОП-а си почистил.

На това в водното площа на 1 чистене е 20 квадрата

Нооо не можах и него да си го взема че си дойдох със свръх багаж от 50 кила над разрешените 22 :gut: и само то ми липсваше

Така че според мен е ефективно

Редактирано от Ngoro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

nmm, благодаря за инфото :gut:

Ngoro, кой точно модел ползваш? Точно такова инфо търсех - от човек, който го ползва роботчето от известно време :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще изчакам тогава :rolleyes:

Аз също си мислех да я взема от там, често имаме пътуващи от фирмата, но май тогава не ти важи гаранцията.. или греша?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз много ги харесах и Румба и Скуба. С девойките в БГ мамма надълго и нашироко изкоментирахме темата...почти 39 страници и хората, които я ползват са изключително доволни от всичките модели. Аз също смятам, че не е за основно чистене, но идеята е да ми спести ежедневното яхане на метлата и прахосмукачката от момента в който си вляза вкъщи - срещу 700-1000 лв приблизително ще ми осигури час свободно време да правя каквото пожелая....

Редактирано от foxy-the infant prodigy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Хайде малко първи впечатления. Дойде най-накрая Roomba 560

Малко по-шумна е от очакваното, но пък по-слаба от обикновенна прахосмукачка. Чува се бръмченето на роторите по задвижването главно. Като почисти дадена стая (как разбира не знам) спира в средата и минава на почивка.

Много трудно и бавно си намира док станцията като му кажа да ходи да си ляга. Нараво имам чувството, че нещо не е наред с тази функция. Досега батериите не са свършвали та сам да си ходи натам, но като гледам колко обиколки прави и пак едва я намира сам (щото му помагам малко) ще умре и няма да я стигне.

Учудващо е, че събира боклук всеки път (а уж е чисто). Събира и под ъглите и лайсните където с нормалната прахосмучка не стигам. Вероятно и затова всеки път все нещо си е събрало.

Уоли (както аз го наричам) говори на няколко езика, но няма БГ. Аз лично се радвам на английския му но има и руски.

Добре се справя с килими, но разхвърля и си играе с чехлите в коридора.

Голям минус е, че активира датчиците за движение и на осветлението и на сота. Функцията за програмиране в този случай е неизползваема. Жалко защото мислех да го пускам докато ме няма.

От друга страна жалузите на изходящия поток на въздуха са насочени назад. Това издухва останал мъх или косми ако не ги прибере или се завърти. Казано друго яче, каквото събере- събере, другото го раздухва :flipoff: и после пак го гони да го събира.

Колко щеше да е по-измислено ако бяха насочили струята леко нагоре или въобще нагоре.

Моя модел е 2010 уж с подобрена навигация... много нежно се допира до предмети и стени без първоначалното "тряс". Колежка има модел 550 от 2008 там при първоначално запознаване със стените винаги има тряс. После нежно. При 560 това го няма.

Идва с две авто стени. Едната я задействах и работи добре. Лошото е типа на батериите на стените. Средни 1,5в по-малки от най-големите и по-големи от АА.

Иска си профилактика след всяко чистене защото контейнера не е особено голям.

Малко съжалявам че не си взех Скуба, защото подовете ми са ламинат и гранитогрес. Вероятно по-добре щеше да е.

След време ще уредя Уоли с една Скубла да се забавляват заедно.

Определено съм много доволен от покупката. Върза се 520 лв. нова нерециклирана от САЩ с транспорт и т.н. без ДДС.

Доставката отне седмица.

Препоръчвам!

Редактирано от kokonai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... срещу 700-1000 лв приблизително ще ми осигури час свободно време да правя каквото пожелая....

Пък някои говорят за криза :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на някои им е по ценно времето и не го ползват да люпят семки и ровят в носа по цял ден :wacko:

Редактирано от Ngoro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...