Jump to content

Трансмисионно масло разлика?


Recommended Posts

Колеги въпросът ми е кое масло е по гъсто и ще има ли проблем ако сипя на АБК-то в скоростите 85w90 вместо даденото по книга 75w90?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 58
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Едното е минерално, другото е пълна синтетика. Ако за твоята кола дават синтетиката 75W-90, това ще сложиш, какво като е 2..3 пъти скъпо от другото. Ама ти си знаеш агрегата си е твой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложи си 85В90 за да спрат да се сменят скоростите. Други проблеми няма. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

о.к. Колеги само попитах каква е разликата не съм казал че ще го сипвам...

Иначе един приятел щеше да ми даде без пари та за тва питах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

здравейте колеги !!!

от няколко дена ровя из форума и в нито една тема за масло за скоростната кутия не виждам да се споменава марката на маслото с което колата излиза от завода.

говоря за Б4 АБТ мотор индекса знам че е 75w90 и колко събира скоросната кутия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за същата кола си взех от ЕУРАТЕК - Шкода и съм много доволен и зимата се превключват лесно дори и на студена кола . Като вземеш три литра ще ти остане малко от тях - 300 грама някъде .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

говоря за Б4 АБТ мотор индекса знам че е 75w90 и колко събира скоросната кутия.

2,35л събира.

От Владо/АСЕ/ си вземи Castrol TAF-X - има по 0,5л.

Взимаш 5 тубички и готово.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги !!!

от няколко дена ровя из форума и в нито една тема за масло за скоростната кутия не виждам да се споменава марката на маслото с което колата излиза от завода.

говоря за Б4 АБТ мотор индекса знам че е 75w90 и колко събира скоросната кутия.

Колега колата излиза с оригинално масло от завода. Същото може да си купиш и от официалните сервизи на марката в България. На тубичката има само емблемите от ВАГ-групата, всеки може само да предполага каква е марката му. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип Оригиналното за тази кутия е доста евтино от аналозите но 85-ца да сложиш не е проблем, единствено АТФ е непрепоръчително. От личен опит по добре минерално отколкото 75 с добавка. Имам наблюдения върху френските скоростни кутии и като се замисля 75W80 с какво е по лошо от това на 90 на 15 годишна кола с нищо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги !!!

от няколко дена ровя из форума и в нито една тема за масло за скоростната кутия не виждам да се споменава марката на маслото с което колата излиза от завода.

говоря за Б4 АБТ мотор индекса знам че е 75w90 и колко събира скоросната кутия.

Относно марката гледай да НЕ Е нещо световно безизвестно :gruebel:

Audi

80, RS2

80 2.0E (1992-1994)

Engine ABT

Transaxle, manual 5/1 Capacity 2,25 liter

Use: Normal

Service intervals:

Check 15000 km / 12 months

TITAN SINTOFLUID 75W-80

TITAN SINTOPOID 75W-90

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това че дават много често да се сменя ме претеснява гледам на повечето масла дават да се сменя на 24 месеца или на 15-30000 км много малко ми се вижда това.

сега май се оправих без смяна ,но не е сигорно

под лоста неква глупост ми ръчкаха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oригиналното е ZF.

VW Group не препоръчва смяна на маслото в скоростите, но ако се наложи да се долива се долива само синтетика 75w90 GL-4, аз смених на мойте с такова на Мобил1, но мисля, че оригиналното работеше по-добре. Старото го пазя, беше съвсем чисто и нищо не беше се загубило, ама пустя мания.

Редактирано от Бъчи
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предстои ми смяна на скоростната кутия - Ше си зема нова скоростна кутия на старо(като бекъма hilezh.gif)

Та въпроса е- да сменям ли цялото масло с Таф Хикс или не unsure.gif

Всъщност друго не разбрах-Taf-X е само за доливане или .....unsure.gif Може ли да се вземе някакво пак добро по евтино масло и препоръчително ли е да се смени цялото масло на кутията преди да се монтира-така и така е удобно dry.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

Тая година бера едни ядове с куатрото си А4 Б5 АФН. Та на студено ( колата стои вънка ) сутрин рано дерт със втората , трудно влиза/заяжда. Та правя едни "гимнастики" и чалъми, да не строша нещо. Маслото не знам какво , така я взех колата , проверих го 2 пъти за 30к.км бистро, няма нищо притеснително, не губи , но на студено - проблем. Като се постопли след някой и друг км вс си идва на мястото. Според линк на Фукс http://fuchs-eu.lubricantadvisor.com/advice.aspx?lang=ger&type=3ebe30246883f7f1bb6afe10be9f89f0маслото за скоростите е 75W80 или 75W90 TITAN SINTOFLUID. След малко ровене в нета се оказва, че стандарт по ВАГ за маслото G 052911A2 си  е 75W80 TITAN SINTOFLUID ( на такова отговаря примерно на Фухс де ) ..Обаче, има едно обаче: май се оказва, че точно то е GL5  . А този стандарт уж не е добре за дърта кутия . И в момента съм в чуденка какво кое и т.н.

П.п. сега поразгледах някоя и др. оферта за 75W80 на други марки . Има с GL4 примерно http://ravenol-bg.com/ravenol-mtf-2-sae-75w-80/ще потърся и др. и мисля да сложа с таъв вискозитет масло да видим как ще е в студа.

Редактирано от samo_pechka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето я темата:

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=168226&page=8

 

Нямам време за експерименти, но и според мен Равеньол 75W80 ще е правилния избор - отговарящ на спецификацията. Просто на студено вискозитета трябва да е по-малък.

 

"........ След малко ровене в нета се оказва, че стандарт по ВАГ за маслото G 052911A2 си  е 75W80 TITAN SINTOFLUID ( на такова отговаря примерно на Фухс де ) ..Обаче, има едно обаче: май се оказва, че точно то е GL5  . А този стандарт уж не е добре за дърта кутия . И в момента съм в чуденка какво кое и т.н.

П.п. сега поразгледах някоя и др. оферта за 75W80 на други марки . Има с GL4 примерно http://ravenol-bg.co...f-2-sae-75w-80/ще потърся и др. и мисля да сложа с таъв вискозитет масло да видим как ще е в студа......"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.п. сега поразгледах някоя и др. оферта за 75W80 на други марки . Има с GL4 примерно http://ravenol-bg.com/ravenol-mtf-2-sae-75w-80/ще потърся и др. и мисля да сложа с таъв вискозитет масло да видим как ще е в студа.

 

Аз съм с такова масло, само че на Хюндая, че му покрива спецификациите и вискозитетният клас като на оригиналното за марките Hyundai / KIA. Оригинално масло за тези марки не се внася от официалните вносители. Имаше го налично в Интеркарс миналата година, аз от там си го взех. Разлика в превключването на студено няма спрямо преди самата смяна. По-добре си сложи 75W-90, което отговаря на VW-норми за твоята кутия и тогава провери дали това трудно превключване ще се по-добри. На моята А4 съм сложил на Castrol такова подходящо масло преди 5,,6 години до сега не е имало проблем с нея.

 

Иначе на тази марка това е маслото за тази кутия http://ravenol-bg.com/ravenol-getriebeoel-tsg-sae-75w-90/

Редактирано от drob4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги.

Прегледах и другите теми . Зачетох се и  в немски сайтове за мнения и за правилното масло. Засякох мнения за рязко подобрение на нещата при ползване на 75W80 ( по -специално за кастрола , нали са и малко националисти , не признават много много другите марки :)

 

... По-добре си сложи 75W-90, което отговаря на VW-норми за твоята кутия и тогава провери дали това трудно превключване ще се по-добри. .

Е нали според G 052911A2 си  е 75W80  пълна синтетика . Ти казваш, че е 75W90......Кое сега е вярното?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и двете са пълна синтетика, но едното е малко по рядко (по-течливо) при по-ниска температура. Но, чесно казано и аз до сега не съм открил на какви характеристики трябва да отговаря маслото съответстващо на спецификация :G 052911.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заповядай(те), точно инфо:

 

VW G 052 911 Audi specification for transmissions used with longitudinal engine configurations. Products meeting this specification are of SAE 75W90 viscosity and also meet API GL-5 criteria.  

Редактирано от Nikosaul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...