Jump to content

Трансмисионно масло разлика?


Recommended Posts

Никакви добавки не съм слагал и аз не мога да си обясня защо е потъмняло толкова. Предното което извадих беше червено.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 58
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Затова е потъмняла - имал си от предното масло в кутиятя като си сложил кастрола.

 

Това червенето не е трябвало да бъде слагано преди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се вярва чак толкова да е оказало влияние, колко , колко - да  е имало някакви милилитра. Но на два литра да промени цвета до мътен, незнам. Все едно вадя отработено масло от мотора.

Аз си мисля, че е било оригиналното. Поне така съм чувал че оригиналното от завода си е червено. Ма дали е така ...?

Редактирано от Marian_Georgiev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Здравейте колеги!! :)

Предполагам,че трябва да сменям маслото в скоростната кутия на А6;3.0 TDI, Quattro,2005,автоматик. Сега ще ви разкажа защо мисля,че е за смяна.

Преди 6 месеца смених маслото на скоростите и филтъра също(сега точно не мога да ви кажа марката,само знам,че беше червено и по каталог излизало това.Майстора и в магазина ми казаха,че е мноооооого добро).До момента съм изминал над 20к км и от известно време,като спирам и превключва от втора към първа придърпва и почуква леко.Допитах се до изпитания ми майстор и той ми каза,че вероятно маслото е било некачествено и ще се наложи пак да го сменя.Тъпа ситуация предвид,че дадох около 340 лв.(с отстъпки някакви) за 8 литра,а сега пак е за смяна,при все че било едно от най-добрите.....

Моля ви препоръчайте ми марка масло за моята кола или как да постъпя в тази ситуация,че вече лудите ме хващат.:steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...
  • 1 month later...

Така. Сложих Тотал 75w80 GL4+. Евтинко за пробата. Разликата се усети ма момента. По леко смяна и като цяло лекота в движението. Съвпадна ми съд смяна и на масло от 10w40 на 5w40.  Та освен приятното вече движение на скорости и лекота, падна и осезаемо разхода на гориво. Ако съм го знаел 2013та като я взех,  да съм го сменил още тогава... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Много добре! Явно наистина ще се окаже, че е правилният вискозитет за кутиите ни. И при мен никакви проблеми колко годинки стана вече .  Карам я и лято , и зима. Превключва си прилично в студа , не съм я смъквал за подмяна на синхронизатор , засега преценката е, че няма нужда.. Като си помисля, че навремето мастери ми казаха директно, че е за ремонт скоростната и , че маслото трябва да е задължително 75в-90 . Заради грешен вискозитет щях да се наръся една пара и вероятно пак нямаше да е както трябва ( ако е с масло 75в-90)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...