Jump to content

Автоматично заключване?


L_U_B_E_T_O

Recommended Posts

Колеги изкочи ми следния проблем, ще се опитам да го опиша възможно най-не смешно! :D

Та, забелязах, че като включа на първа скорост и вратите на колата се заключват, няма такъв цирк.

Даже си направих опит....при натиснат съединител и от нулева, като прибутам леко лоста към първа и чувам как помпата на централното започва да буч

и, вкарам ли първа и...заключва.

Колкото и да е невероятно...си е самата истина.

Някои има ли идея от какво може да е станало това и как да го оправя...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... и как да го оправя ... ? Като включиш на задна :D Да нямаш някъде прекъсната маса или някой оголен кабел нещо ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поставял ли си скоро аларма, която да е свързана с централното заключване?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си мисля, че е опция към алармата. Имоята като я взех при изключване на скорост /светофар примерно/ вратите се отключваха, а при включване на първа се заключваха. С времето тази екстра се разми и сега се отклячват само при гасене на автомобила и се заключват около 10 сек. след даване на контакт

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма изключвател при скоростния лост, така че за мен това е неизправност някаква. По принцип има изключвател на педала на съединителя, който се ползва за круизконтрол, ако колата има такъв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега погледни имаш ли стопове, светлина за заден ход , изобщо всичко по задния капак , защото единствената връзка в изброените неща се намира в кабела на капака . На задна ключалка имаш команда и за ценралното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За пръв път чувам за кола с ръчни скорости която да има индикация(или ключе или както искате го наречете) да различава дали си на първа скорост !? Има за задна само. Само на първа ли като включиш става или на която и да е скорост ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами алармата я смених миналото лято и от тогава не съм имал проблем с нея.

Колата няма круиз контрол и не е имала.

Може наистина да е нещо по капака, защото забелязах също и че лампата за осветяване на багажника по някога не сработва като го вдигам... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако пазиш упътването на алармата виж какви екстри можеш да изключиш-има мисля, че едни джъмперчета.При мен като си сложих една румънска аларма,започна да ми се заключва колата като запаля двигателя,като пусна аварийните :hilezh: ,пак зе заключва :hilezh: .Веднъж докато си вървя и си играех с копчетата на дистанционното и отключих някво БМВ :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На задният кабел има кабелчета който като се окъсят и алармата заключва ,така си заключих ключа докато с един авер правихме кабела ,после отключихме централното със крачна помпа добре че капака бе отворен :angry::steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен провери си снопа кабели, който минава в пантите на багажника дали няма някой прекъсната жица

невиждам никаква връзка скоростна кутия с централно заключване

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...