Jump to content

А4 авант куатро


Recommended Posts

успях да навия бащата да влезе в сектата :) иска куатро и малки разходи по подръжка и разход на гориво , досега е карал 2 коли на задно , форд сиера 93-та 2.0 DOHC и 520i 98ма :) ... но и с двете зимата по често ходеше пеша на работа :respekt:

годишно се минават до 8- 10 хил. км ... даже нз дали има и толкова .. огромна ли е разликата в разхода за тия км ... основно се кара на малки разтояния до 10км смесено ...

ще се вземе нещо поддържано след добър оглед . газова едвали ще се слага . какъв среден разход може да се очаква :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 77
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

При такива километри на година бензин без газ. Няма по безпроблемна комбинация.

За дизела - градско 8, извънградско - 5.5

За бензина - градско 12-15, извънградско 7-10

Пак ли се почнаха глупостите ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Градско - 10-12л./100км.

Извънградско - 7-9л./100км.

Адаш кво ма направи ти мене?

градско 13+++++

извън 10++++

Нафталина може да даде 8 градско и 5 извън, ако в града няма светофари и извън кара с 80 км/ч по нанадолнище.

AFN или AEB ли е въпроса!

За 10 000 км ще спести 600-800 лв на година от гориво с дизела, но пък най вероятно дизела ще е на двойни километри и по висока цена. Да вземе по читавата кола

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адаш кво ма направи ти мене?

градско 13+++++

извън 10++++

Значи с тия плюсове градско 18, извън 14... :hilezh:

AFN или AEB ли е въпроса!?ако да, отговора е 1.8Т...или пък има вариант TDI-то, да има малко повече сила, щото с тва квадро и 110конА ще спре тотално...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е уточнил колегата кой 1.9ТДИ търси. Не е задължително да е AFN.

Иначе в темата основния въпрос който зададе колегата е за разхода, не колко ще спести.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адаш кво ма направи ти мене?

градско 13+++++

извън 10++++

Толко ве адаш при мен поне ... в Русе по-голям град възможно е и повечко ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви са тия разходи бе колеги? Аз съм градско 15 (в момента, на къси разстояние и нормално каране), извън града пак с нормално каране над 7,5 не качвам, даже и с климатик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата зима, като падна снега имам едни 150 км с разход 36 литра. :hilezh:

ако караш като мен по 2-3 км и газиш е нещо нормално големия разход

Какви са тия разходи бе колеги? Аз съм градско 15 (в момента, на къси разстояние и нормално каране), извън града пак с нормално каране над 7,5 не качвам, даже и с климатик.

колега явно галиш педалчето на гаста.

аз ако съм на колегата на мястото мисля че 1,9 мотора е перфекния за улегнал човек независимо колко коня е.

ако държи на бензина 1.8 с турбо и без турбо си стига.

сега вече човека ако си има изразени състезателни маниери бегачки колкот оискаш!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За дизела - градско 8, извънградско - 5.5

За бензина - градско 12-15, извънградско 7-10

Много реално е дал разхода колега и за двете коли. Остави ги на страна тези с бензиновите с 10л. на 100км разход в града :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нафталина може да даде 8 градско и 5 извън, ако в града няма светофари и извън кара с 80 км/ч по нанадолнище.

:rolleyes:

AFN или AEB ли е въпроса!?ако да, отговора е 1.8Т...или пък има вариант TDI-то, да има малко повече сила, щото с тва квадро и 110конА ще спре тотално...

:P

Да речем , че дизела е по-икономичен средно с 3литра на 100 км , не трябва да забравяме , че бензина е по-мощен със 30кс . . .

От една страна олегнал човек , мощност го не бърка , но пък и при 1000 км на месец разликата и в разхода не е голяма .

Редактирано от acho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със АФН и квадро и мога да кажа че съм много доволен от комбинацията. Разхода и на 1.8Т и ТДИ когато са 4х4 е малко по голям от същите такива 2х4. Моя разход в града на къси пасове до 10км се движи м/у 8/100 и 9/100 на дълго м/у 6/100 и 6.5/100. Готов съм да се срещна със всяко 1.8Т на газ /подчертавам/на чертата за да разбия мита че АФН на квадто не вървял/особенно на Шпекса ако дойде на някоя от срещите на Междене/ . Мартин ако не го е срам да си каже :steinigung: .

Редактирано от vladimirnn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готов съм да се срещна със всяко 1.8Т на газ /подчертавам/на чертата за да разбия мита че АФН на квадто не вървял/особенно ...

Незнам кога само но съм готов да ти покажа колко не върви АеФеНа с Куатро срещу Тръцко с Куатро на Бензин :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На бензин може и аз не твърдя че 1.8Т не върви, а че АФН на куатро върви! Със сигурност от някой ще падна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мартин ако не го е срам да си каже :steinigung: .

Ma вие нещо много си повярвахте с тия пушещи, чипосани трактори.

Януари ще идвам към ВТ, ако искаш да се пуснем от 0 до 200, ключ за ключ, навит ли си?

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се палиш Марто, аз навързано не се пускам. Иначе щом имаш мерак ще се пуснем от 0 до 200. Ако падна мога да те почерпя нещо ама да ти дам колата няма да стане, ще вземе да ти хареса да караш печка :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...