Jump to content

Какви препарати ползвате за уплътненията на вратите, ключалките


Fibrom

Recommended Posts

Миналата зима имах няколко пъти проблем с отварянето на вратите на моето Ауди и съм решил да се подготвя този път :flehan:

Ще ми бъде полезно да споделите какво използвате вие за справяне с този проблем - замръзване на ключалки, слепване на уплътнения и т.н.?

Редактирано от Fibrom
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ползвам дистанционното на алармата, но в големите студове не искаше да я отключи и то.

Налагаше се с ключа да пробвам и като е замръзнала ключалката беше кофти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз за уплътненията използвам силиконов спрей като този, който е посочил d'a'n'n'y, както и един друг, по-гъст (безцветен и предназначен за смазване на машини в шевната индустрия). Става и с глицерин. За ключалките и бравите само и единствено тефлонов спрей. Мaрката е същата като на силиконовия (MOTIP), а цената от 5.50 до 8-9.00 лв. в зависимост от магазина.

Ето и малко съвети от Bosch:

Специалистите от Bosch съветват водачите, как да подготвят колата си за зимния период.

Не подценявай зимата. Навън времето все още е приятно, особено през деня, но зимният полъх се усеща все по-често. Зимата се задава и е добре да се подготвим за нея. Особено, ако не искаме да имаме проблеми с колата по време на предстоящите студени месеци. Специалистите от Bosch дават следните съвети за подготовка на колата за зимни условия:

1. Смяна на гумите

Ако все още не сте сложили зимните гуми – направете го. Проверете грайфера на гумите от миналата година: по закон минималният праг на грайфера е 4 мм. Той осигурява максимално сцепление при сняг, поледица и мокра настилка.

2. Складиране на гумите

Складирайте гумите внимателно. Преди демонтажа вдигнете налягането с 0,5 бара. Маркирайте с тебешир позицията на гумата (напр. ПЛ – предна лява), за да поставите гумата през следващия сезон на същото място. Извадете камъчетата от грайфера и почистете джантата. Не поставяйте гумите с джанти прави, а закачени на кука на стената или легнали една върху друга. Гумите без джанти се складират изправени. Те не трябва да бъдат в контакт с масло, лак или боя. Мястото трябва да бъде хладно, тъмно и сухо.

3. Технически преглед

Проверете основните системи на автомобила преди началото на зимата. Bosch сервизите предлагат изгодни бързи инспекции на запалването, светлинната система, отоплението, акумулатора, стъклопочистващата уредба и спирачките.

4. Защита от замръзване

Налейте достатъчно течност против замръзване в стъклопочистващата уредба. Направете няколко пробни измивания, за да напълните инсталацията с антифриз, така че при първия температурен шок да не се получи инфаркт в замръзналите маркучи и дюзи.

5. Сменете чистачките

Качествените чистачки гарантират необходимата видимост и осигуряват безопасност на водача и пътниците. Тестовете показват, че твърде евтините чистачки имат кратък експлоатационен период и не почистват добре, като оставят черти, а докато работят задират стъклото и скърцат. Безспорен лидер сред чистачките е моделът Bosch AeroTwin, който e отличен като най-добър продукт на пазара неведнъж. Читателите на най-популярното автомобилно списание във Великобритания (Auto Express) направиха това, а неотдавна немското „Дружество за технически надзор” (GTЬ) на базата на сравнителен тест определи Bosch AeroTwin като чистачки на 2008 г.

6. Акумулаторът

Непременно проверете акумулатора, особено ако запалвате трудно дори и при слабо захлаждане. И още един съвет: след като запалите, тръгвайте веднага. Не оставяйте колата да загрява на празен ход – така вредите на околната среда. На пазара вече са най-новите генерации акумулатори с PowerFrame технология (S3, S4, S5) на Bosch. Те имат по-дълъг живот, по-висока стартова мощ, оптимално доставяне на енергията и високо качество.

7. Силни фарове

И сами може да установите, ако фаровете Ви не светят достатъчно силно – най-вероятно имате нужда от нови автомобилни лампи. Ако често пътувате по неосветени пътища, помислете и за оборудване с допълнителни фарове, които осигуряват по-добра видимост дори по време на мъгла.

8. Спрей за ключалки

Ако го държите в жабката, няма да ви е от помощ, така че го съхранявайте вкъщи или в джоба на якето си.

9. Козметика за каросерията

Коригирайте дребните дефекти по каросерията, причинени от камъчета, за да избегнете вредите от снега и солта. За да запазите лака на колата, я пастирайте с подходящ защитен препарат.

10. Уплътнения на вратите

За да не замръзнат вратите и багажникът ви, предварително намажете гумените уплътнения с талк или с глицерин.

11. Оборудване

Непременно трябва да имате стъргалка за лед, кабели за стартова помощ, ръкавици, фенерче и одеяло. Размразяващият спрей улеснява изстъргването на леда от стъклата.

12. Фолио за стъклата

Ако искате да си спестите сутрешното изстъргване на стъклата, вечер можете да ги покривате с найлоново фолио.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ключалките - старо но изпитано... и вечно.

Графитна смазка.

Получаване в домашни условия:

Вземате молив 6В (колкото по е бе толкова по мек е), на ситна шкурка настъргвате, вземате една канюла за кръвопреливане с късо маркучЕ и вдухвате графита в ключалката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

8. Спрей за ключалки

Ако го държите в жабката, няма да ви е от помощ, така че го съхранявайте вкъщи или в джоба на якето си.

...

;)

...(колкото по е бе толкова по мек е)...

Това е сигурно... :redface:

Интересно предложение с графита---може да се пробва...

Аз никога не съм мазал уплътнения, а ключалки също не са ми замръзвали...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За уплътненията ползвам това. Ключалката не я използвам, отключвам с дистанционното на алармата :rolleyes:

Дъ бест е. И аз от няколко години фъсссскам на воля с цялата гама на МОТИП по колата. Без забележки до момента, освен, че станаха от 5 и нещо на по 8 лв повечето продукти във флакон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За уплътненията ползвам това. Ключалката не я използвам, отключвам с дистанционното на алармата :)

Аз ползвам същия спрей за уплътненията. Ако съм на кеф, ползвам глицерин и памуче.

Голямото откритие беше, като си напръсках зимните обувки с това чудо. Всичката кал и вода бягат като дявол от тамян.

Същото се получава и ако си напръскаш предния джам със силикона. В самото начало чистачките мацат, пръскаш малко с пръскалките и търкаш с чистачките, докато стане прозрачно и после - кеф. Ако караш с над 60 в дъжд, всичката вода бяга без да пускаш чистачки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дъ бест е. И аз от няколко години фъсссскам на воля с цялата гама на МОТИП по колата. Без забележки до момента, освен, че станаха от 5 и нещо на по 8 лв повечето продукти във флакон.

А къде ги продават ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех нещо такова : http://www.carplan.co.uk/clients/www.carpl...s/WSD400_lo.jpg, но без DD

Редактирано от birdman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става за пиене така че не ми го фали.

И аз съм фен на серията MOTIP. Има всякакви щуротии.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги никой ли не ползва доброто старо WD-40.Има над 2000 приложения.Става за почти всичко

С WD няма да си напръскам обувките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от Англииско купих един голям флакон,мажа уплътнения,пръскам ключалки и нищо не замръзва.Стана 2-ра зима,който иска да го плюе аз съм доволен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не го плюя, но не ми се вижда подходящо за гумени уплътнения.

Точно силиконът е за тази цел, още от време оно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен незнайно защо единственото което замръзва е ключалката на багажника :P

Преди малко не си намерих ВД-то и напръсках ключалката и уплътненията на шофьорската врата с това :)

turtlewax-fresh-shine-strawberry-500ml.jpg

Довечера на -10 ще кажа дали върши работа. Засега знам само че ключалката мирише на ягода :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hilezh: Здравейте колеги сигурно не се е случвало само на мен през зимата да му замръзнат ключалките и да не ще да се затвори колата

като зъмръзнат се оправят чак когато се стопли колата или се поотпусне времето през това време вратите са отворени :steinigung:

миналия път като замръзнаха ги напръсках с някъв спрей но днес като тръгнах за работа сутринта /7 часа/ пак бяха замръзнали вратите се отвориха но не се затварят като отидох на работа пак ги напръсках и оставих колата като отпусна времето се оправиха ...........

някой може ли да ми каже как да оправя това нещо ....... благодаря предварително :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Имах същия проблем. Напръсках ги със смазочен спрей, а след това във всички дупки и места където мога да бръкна напръсках с антизамръзваща течност едни малки шишенца - продават ги по бензиностанциите, а вечер като се прибирам правя същото и намазвам гумените уплътнения с восъчна паста. :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ключалките ползвам -1916_331541.jpg - Размразител за ключалки!

п.с.А самите уплътнения на вратите ги намазваш с парцалче с глицерин или течен парафин - забравяш за замръзване!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...