Jump to content

Съвет за размер на гуми


Sag

Recommended Posts

В момента колата е с 225/55/17. Гумите са 101W. Предполагам, че джантите са 7,5J.

Интересува ме размера стандартен ли е и какви други се препоръчват? Нещо малко по-широко на тази джанта?

Само фабрично предписаните размери ме интересуват! Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ето:

Данни за Audi A6 4F -

За 2.0 TDI

сериен размер :

205/60/R16 96 W XL

алтернативни размери :

225/55/R16 95 Y

225/50/R17 94 Y

245/45/R17 95 Y

245/40/R18 97 Y XL

235/660/R460 98 Y

За 2.7 & 3.0 TDI :

сериен размер :

225/55/R16 99 Y XL

алтернативни размери :

225/50/R17 98 Y XL

245/45/R17 99 Y XL

245/40/R18 97 Y XL

235/660/R460 98 Y

Дано съм помогнал колега, инфото е взето от Avtogumi.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може колега и даже няма да има проблеми с показанията за скорост - всичко според калкулатора за гуми излиза, че ще е 1 към 1!Показание скоростомер при 100 км/ч - 100км/ч! Тва е ако си с Фабрично 225/55/R16(демек 2.7 & 3.0 ТДИ)

Но ако си с 205/60/R16 калкулатора дава разлика - Показание скоростомер при 100 км/ч - 97км/ч

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според едно бяло листче с техническите данни 245/45/17 се комплектова с джанта 8Jx17 ET48. Според Континентал 7.5J е разрешена широчина за тази гума, но е най-малката разрешена, 8J е препоръчителната, 9J е максималната. Със 7.5 джанта гумата реално ще бъде по-тясна в най-широката си част, така че не би трябвало да има проблем с опиране дори отместването на джантата да не е точното за тази широчина, но най-вероятно външният вид няма да е перфектен.

Според мен си вземи 225/50/17. Сегашните ти са по-големи от стандартния размер за колата.

Редактирано от Cucurko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги има вариант и за други джанти :-)

Ще проверя колко е разликата в мерни единици, между 50 и 55. На няколко места, където редовно опирах със старата кола, минавам успешно и съм много доволен от просвета. Така че ако разликата е няколко процента ще взема 225/55. Или ще мисля за 245/45. Дали някъде на джантата пише ширината? ... те са едни леко тъпи джанти: http://www.margel.info/lang_bg/rim.php?id=219

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подходящата комбинация ширина джанта - ширина гума зависи и от височината на гумата.

Т.е. ако вземем гума 225 /60 тя може да се монтира и на 6J и на 8J, но за гума 225/45 се препоръчва 7,5-9J.

ето една табличка: http://customwheelsmarket.com/rimwheelwidth1.html

По мой наблюдения комбинацията тясна джанта с широка гума вдига разхода и намалява стабилността.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В никакъв случай нямам идеи да се опитвам да обуя широка гума на тясна джанта.

Точно за това се допитвам публично какви са разумните комбинации.

10 мм ми звучат много добре, съдейки по това как се кара в момента с по-висока скорост не мисля че е проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента колата е с 225/55/17. Гумите са 101W. Предполагам, че джантите са 7,5J.

Интересува ме размера стандартен ли е и какви други се препоръчват? Нещо малко по-широко на тази джанта?

Само фабрично предписаните размери ме интересуват! Благодаря!

АЗ КАРАМ С 235/40/18 А МИСЛЯ ДА МИНА И НА ПО ШИРОКИ,А ДАЖЕ И НА 19 ЦОЛА ,АКО МИ ИЗПАДНАТ ХУБАВИ ДЖАНТИ.СТАВА ВЪПРОС ЗА А 6 ОТ 99 Г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

245/45/17 може ли да се сложи на същата джанта, на която има в момента 225/55?

Аз карам с този размер даже и зимата,но не съм обръщал внимание колко е широка джантата/не е кой знае каква/.Гледам,че и на капачката на резервоара е изписан от производителя този размер.Колата е 4ф 3.0тди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Audi A6 4F (2.7 & 3.0 TDI)- излизат фабрично с 225/55/R16

Леко си се пообъркал. <_<

Ако колата е поръчана с максималния размер спирачни дискове ще сложиш 16"-ки на кукуво лято. На колегата ми е такова 3.0 TDI.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам на 17-ки лете и зиме, точно цитираните размери:

225/50/R17

245/45/R17

Слагат се на 7,5 J джанти без проблеми.

Колата ти в момента е с неправилен за модела размер... погледни отвътре на капачката на резервоара са описани размерите, теглови + скоростни индекси и препоръчаните налягания в зависимост от натоварването на колата.

Между другото оригиналните 17-ки ги има в ширини 7J; 7,5J; 8J в зависимост от модела. Свали една, погледния я, да не се окажеш с 7J и после да не може да наденеш 245-ци гуми отгоре... повечето са седем и половина, но знае ли човек

@Sag - обади се след празниците най-накрая бе човек :)

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо като идем там където ще ходим, ще свалим една да погледнем.

Лепенката на капачката ми е скъсана, но ску ми прати снимки. Отдавна разбрах, че

сегашния размер не е съвсем точен, но май не ме притеснява. Обаче ако може да и

сложа по-широки, определно ще го направя :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 years later...
  • 3 years later...

Малко стара тема, но и аз да си питам. 3.0 - 233к.с. 245/45 r18, като съм се спрял на 
 

Марка KORMORAN

Модел SNOW

Размер 245/45 R18

Теглови индекс 100

Скоростен индекс V

Ще мога ли да ги кача? В момента съм на 245/45 r18 Пирели

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да или ако няма да паснат какъв размер гуми ще мога да сложа на тези 18-ки джанти, за да не купувам нови джанти.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като размера на новата гума е същия като на старата и стара пасва, значи и новата ще пасне.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Предполагам, че въпросът ми е бил глупав, но исках да съм сигурен, че не са малко пари xD, благодаря

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...