Jump to content

Ремонт бутоните за управление на климатроник


Recommended Posts

За много години и бъдете живи и здрави

Днес направих това:

Свалих управлението на климатроника защото по сто пъти натисках копчетата и така ии не тръгваше някоя команда

Декоративната лайсна на климатроника се сваля с издърпване напред и след това ще видите две щипки,които са хванати с две болчета.Отвивате ги издърпвате напред колкото може и разкачате буксите смело.Те са 4-и всичките са различни неможете да ги объркате при сглобяване.Подмишвате го и си влизате вътре на толо.Започва разглобяването.

Има 3-болчета които държат дисплея към кутията и ги отвиваме смело няма проблем нищо няма да изпадне.Леко издърпваме дисплея напред,защото кабела с буксата е малко късичък и я разкачаме.Сега вече е малко пипкава работаа но всеки ще се справи.Когато обърнете дисплея от към гърба ще видите как платката е закопчана с 6-крачета които после са залепени със силикон предполагам да не се разкопчее сама /ама невярвам това да стане/.С макетно ножче изрязваме леко силикона и сме готови да го отворим :lol: .Лекичко едно по едно с тънка отверка или с ножчето откопчаваме крачетата и изваждаме платката от декоративната лайсна на дисплея.Копчетата ще се пръснат при всички положения но не се плашете :blink: после лесно се редят /с малко повече нерви но няма друг начин/ .От към копчетата има едни подложки аз леко ги извадих както са си комплект и ги оставих настрани по тях работа нямаме.След това пак от страната на копчетата има едни гумени джаджи намушени на платката ги изтегляме няма страшно /там е ключа за бараката :lol: / .Намерих едно старо дистанционно на което копчетата трябва да работят иначе нищо не правим.С макетното ножче отрязваме само черната пъпчица /на мойто пъпките бяха точно колкото на климатроника и стана чудно/.След това с лепило локтайд и на жената пинсетите ги залепяме отрязаните пъпчици от дистанционното директно върху пъпчиците на тези на климата.Аз изчаках 10-тина минути да стегне лепилото за по-сигурно и после по обратния ред.

Сега в колата съм :dance: . Дано да бях полезен

021931506.jpg

021931507.jpg

021931511.jpg

021931514.jpg

021931522.jpg

021931527.jpg

021931531.jpg

021931534.jpg

021931537.jpg

021931542.jpg

Още снимки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала за старанието, ама много се съмнявам в дълготрайността на ремонта .Изработката на пъпките като качество нямат нищо общо с това на климатроника , неработещите бутони обикновенно се лекуват с презапоени спойки на лентовия кабел който си разкачил на снимката,до сега мисля съм правил три климатроника .ПРИЧИНА, копчетата не работят правилно, натискаш като алтав ефект никакъв или чат пат изпълни функцията която си задал.Куплунга , който се щтраква по особен начин към панела ,спойките му към платката или прещипването на лентовия кабел ,при което се осъществява контакта на лентовия кабел с куплонга,това са обикновенните заподозряни при некоректна работа на климатроника.Същия ефект съм постигал и аз, като теб бях набедил пъпките, чистене- спрейове,ефект няколко дни ,задади разместването при разкачане на лентовия кабел,после малко темперарурни разлики и пак не работещ климатроник.Дано диагнозата да ти е правилна ,ако ли не е ,знаеш каво да правиш вече. :flipoff:

Редактирано от buzzi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

окей ето защо човек се учи докато е жив

следващия път като откаже ще знам какво да правя

благодаря за информацията :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също така , ако някой ще лепи нови гумички , да внимава какво лепило ще използва. Не трябва да е от рода на супер бонд или канаколит - втвърдява новите гумички , губят еластичността си и положението е същото - неработещи бутони.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко в страни от темата но искъм да попитам от каде мога си намеря дистанционно за AUDI което не се ползва понейе си правя колекция ?!?!? Ако може някои да помогне :):sporty::lol::) :) :) :) :D:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Вместо изрязване на бутони от другаде се ползва графитен спрей...

Тоз графитен спрей е ала бала,така тв техниците се пробваха на времето да рециклират тв дистанционни - щото е по мързеливо и парите на клиента по лесничко се прбираха.Колкото и да са перфектни оригиналните пъпки на бутончетата все пак едни 15-16 годинки са минали.Който има нерви и умения да направи освен презапояването и подмяна на контактните пъпки.Едно ново ТВ ДУ е 6-7 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...