Jump to content

Чип тунинг на 2.5 TDI 99-ta


Recommended Posts

  • Отговори 88
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

:blink:

... а не е лошо и да го преведем това за останалата част от аудиторията, която се пули и не разбира. А също така и подписа ти също не е лошо да го знаят :blink:

uerbigens, от къде ти е тази информация? Тук си падат малко своеверни и не вЕрват много-много на някакви си изказвания от не проверени източници.

Това с превода на откъсчето е вече ясно (макар че става дума не точно за колянови валове - Kurbelwelle, а за задвижващите, но това не е от особено значение - все валове; и не се нараняват, а просто се късат - abscheren). Wizi, не го приемай като заяждане - просто съм професионално изкривен в посока прецизност на изказа.

Източникът са две статии от:

http://magazin.autoscout24.de/magazin/mz_s...ial_vt_audi.asp

и текстът е компилиран - цитатът е от статията за А4, но си мисля, че отнасяйки се за двигателя, е валиден и за А6. Заглавието е от статията за А6.

Относно подписа ми:

Това е мисъл от Конрад Лоренц (Konrad Zacharias Lorenz (* 7. November 1903 in Wien; † 27. Februar 1989 in Wien)), австрийски учен, получил Нобелова награда за 1973 г. за физиология или медицина заедно с Karl von Frisch и Nikolaas Tinbergen за тяхното откритие относно създаването и предизвикването на индивидуални и социални поведенчески елементи [у животните] (в английския оригинал: „for their discoveries concerning organization and elicitation of individual and social behaviour patterns“). Смятам, че мисълта на Лоренц не може (или поне аз не мога) да се преведе на български така сочно, както е на немски, затова ще я преразкажа разбираемо за българското ухо:

"Че си казал нещо не означава, че са го чули; че са го чули не означава, че са го разбрали; че са го разбрали, не означава, че са го одобрили; че са го одобрили не означава, че ще го направят."

Очевидно е, че комуникационните проблеми са типични за всички хора, което се доказва и от постовете в този форум.

:blink:

PS А вярването е за вярващите - своеверни, суеверни, верни или само вярващи. Знанието е и за тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен подпис. Цяла вечер му се дзверя и го премислям...

Само си изпуснал едно n на първото einverstanden.

Благодаря за оценката (не я възприема саркастично - може би поради наивност). Благодаря и за корекцията - тутакси ще я оправя. Съжалявам, ако този пропуск ти е утрепал някои и друго време.

Махнах и курсива, за да се чете по-лесно.

Съжалявам и за още нещо - че не аз съм успял да синтезирам такава мъдрост...

С дружески поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така или иначе от чип-тунинг го задълбахме ептем житейски, та....

Очевидно е, че комуникационните проблеми са типични за всички хора, което се доказва и от постовете в този форум.

:blink:

PS А вярването е за вярващите - своеверни, суеверни, верни или само вярващи. Знанието е и за тях.

Прекалено директно превеждаш думите ми, особено ако съм схванал последното ти post scriptum изречение. Този форум си е една малка държава - някакви правила, написани или не, и теоретично колкото много хора, толкова и различни мнения. А може би и толкова комуникационни проблеми :blink: Та с две думи, ако трябва да задълбаваме, до никъде няма да го докараме. :wall:

Благодаря за корекцията в превода. Далеч съм от толкова прецизен Немски, въпреки някогашните ми усилия, и се радвам да бъда корегиран. :blink:

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така или иначе от чип-тунинг го задълбахме ептем житейски, та....

Прекалено директно превеждаш думите ми, особено ако съм схванал последното ти post scriptum изречение.

Въпроса за превода на подписа ми го постави ти - добре би било да знаят хората какво пишело. За да се разбере добре какво е казано на немски и защо, сметнах, че трябва да напиша онва в предходния пост по темата.

Май трябва да напиша малко повече и за PS, за да изясня мисълта си. Когато работех в TÜV, често използвах конструкцията "ich glaube" в случаите, когато исках да си оставя някаква вратичка. Тогава обаче моите немски колеги питаха в упор: " du glaubst oder du weisst?" и добавяха "man muss wissen, und nicht glauben!" Т.е. когато се изказват публично, отговорни твърдения, те трябва да бъдат плод на знание и да са проверени. Иначе се сеят какви ли не заблуди под формата на слухове. Мисля, че сега успях да разясня каквото исках да кажа с изречението в постскриптума. А твоето новоизковано прилагателно "своеверни" ми хареса адски и това е другата причина да спретна тоя каламбур в постскриптума.

Иначе въпросът с тунинга не ме вълнува лично, защото няма да карам на рали. Наличните ми коньове ми стигат да постигам онова, което аз лично приемам за удоволствие - по шосетата има достатъчно състезатели и без мен.

Благодаря за разбирането, че наистина не се заяждам за превода.

Изобщо с цялото си философстване за тунинга исках първоначално само да намекна, че то може и да е опасно за автомобила. При цените на ремонтите съотнесени към нашите касии е редно човек да се замисли за какво му е всичко това. (Имаше и подобни гласове в някои постинги по темата.) Наистина не очаквах да се разгори такъв дебат. Май-ползата е още една гледна точка към темата. И това е нещо..

Mit freundlichen Grüßen!

:blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

du glaubst oder du weisst?" и добавяха "man muss wissen, und nicht glauben!"

:blink: много яко ама те тия немци така са си говорели. То не мое всичко да знаеш, па и всички използват тая конструкция. Всеки си има неква паразитна дума. Моя шеф пък винаги като му кажеш "Viel Spaß" и винаги отговаря "Spaß habe ich schon, ich brauche aber mehr Geld"

Мале обаче тая тема отиде в ебати посоката дайте или да спрем с глуостите или да си отворим раздел чужди езици, па и може некой катанец да се тури.

Айде много здраве на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просветете ни за немския хумор :-)

В моя пост няма немски хумор, даже никакъв. Противопоставянето е между вярването, т.е. несигурното знание и сигурното знание. Не че вярата, въоръжена с невежество, не е побеждавала знанието, ама това пък е съвсем друга история...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Wankel, моите хора със специалните печки трябва да са на работа другата седмица и ще ти кажа най-сетне какъв е резултата ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Wankel, моите хора със специалните печки трябва да са на работа другата седмица и ще ти кажа най-сетне какъв е резултата ....

супер,

надявам се всичко да е наред и да го видиме тоя прекъсвач. Може да е гъзарийка . УСпех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 12 years later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...