Jump to content

Въпрос за граматиката във форума.


Recommended Posts

Кога, най-накрая, в този форум, ще започне да се отдава приоритетно значение на граматиката на родния ни език?

Толкова ли е сложно.

Ако съм на мястото на модераторите, откровено неграмотно написаните теми, въобще няма да виждат бял свят. Независимо на каква тематика са.

Жалко е, че се обръща повече внимание на тъпотиите м/у потребителите, от колкото на грамотността.

Наистина ли е маловажно и се игнорира единственото, което ни различава от останалите нации.

Колко от тях сами са измислили буквите и граматиката си, че да си позволяваме да не пазим нашите...

:zustimm:

Редактирано от Inkozi
Адрес на коментара
  • Отговори 54
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Този въпрос е повдиган десетки пъти и отговора е "да не се намираш в литературен форум" или пък последното на оптимиста беше "ти някакъв селски даскал ли си, че да ми казваш как да пиша" :hilezh: С това искам да кажа, че процентът на хората, които си четат и коригират мислите, превърнати в писанки, преди да ги пуснат някъде си е повече от малък.

Редактирано от Караконджул
Адрес на коментара

Поправи си поста отново,преди да критикуваш другите.Ти също изглежда имаш нужда да си припомниш правописа!Предлагам ти да започнеш от глава''Пунктуация''!Иначе си абсолютно прав,картинката е направо жалка!

Адрес на коментара

Дори и ти в този пост горе... :hilezh:

Разбира се, че всеки допуска грешки.

Не се имам за еталон по правопис, но никога и по никакъв повод няма да напиша ...

гарне, трагна, Софиа, копувам, оточнявъм, убаждам, незнам, кашта, клиуч и т.н.

Когато в един пост се срещнат повече от 3 подобни думи, написани по този начин, това ясно говори, че на дадения потребител трябва да му се покаже жълт картон. При втори жълт, червен и да се изпрати /дори принудително/ в първи клас за дообразоване и ограмотяване. Или ако не се изпраща никъде, то да му се ограничи правото да "разлива" неграмотността си тук. Мисля, че ще е само от полза за целия форум, да четем поне правилно написани граматически постове.

Съгласен съм и ще изтърпя критиките на всички, за това колко неправилно/неграмотно пиша. Сигурно е така. Не споря.

Убеден съм, че въпреки моите пропуски, всеки разбира защо повдигам темата.

Адрес на коментара

Каквото и да се напише по тази тема,ще е малко.Лошото е,че никой май-май не обръща внимание какви ги дроби!И мен ме дразнят такива неща и то много,но така като гледам,вместо да се подобри положението става все по-лошо.Преди няколко дни ми попадна в ръцете една автобиография на двадесет и пет годишен човек,в нея този исполин на човешката мъдрост беше допуснал над тридесет грешки!Най-фрапиращото обаче в нея беше като прочетох,че умника има ''виЗсше образУвание''! Накъде отиваме,кажете ми??? И утре този същия дръвник може да стане и депутат,няма да се учудя!

Адрес на коментара

Поправи си поста отново,преди да критикуваш другите.

Не, няма да го редактирам повече.

Не е коректно да го правя.

Всеки си има трески за дялане.

Редактирано от Inkozi
Адрес на коментара

...мисля, че...

Разбрах идеята ти, но лееко ще издребнея и ще те подсетя, така за тебе да си знаеш: В "мисля че", "въпреки че", "добре че" и т.н. запетая не се пише. Не че и аз съм големия филолог де. Няма безгрешни хора. :hilezh:

Адрес на коментара

Хубава тема :hilezh:

Дано я прочетат и осмислят повечето от пишещите тук. Ама надали.

Да ви каже честно понякога ми става неудобно, че се опитвам да съм изряден в писането.

И не ме мързи да си редактирам написаното.

Някакси не съм като другите и ми се губи клубната принадлежност :hilezh:

Адрес на коментара

Написаното по-горе,относно това,че имаш нужда да си припомниш и ти на свой ред правописа,съм го написал,не за да се правя на интересен.Ами просто за да може,тези които четат темата и пишат идиотщини,да им влезе в кратуните малко от правописа!Айде да не засягаме и правоговора,защото съм сигурен и,че там също почти всички правим грешки!Това е истината драги ми колеги,не можем дори правилно да пишем и говорим а сме тръгнали бъдеще да градим!Как се стигна дотук и аз не знам.Искам да те поздравя Inkozi затова,че ти е направило впечатление какво се пише в форума,поздравявам те за темата!Дано има някакъв ефект,ама ме съмнява,при това дълбоко.

:hilezh:

Дайте да не разваляме темата с упреци помежду си,всеки бърка,лошото е,че понякога написаните неща действително са направо грозни за четене...

Редактирано от Lion_Heart
Адрес на коментара

Хубава тема :hilezh:

Дано я прочетат и осмислят повечето от пишещите тук. Ама надали.

Да ви каже честно понякога ми става неудобно, че се опитвам да съм изряден в писането.

И не ме мързи да си редактирам написаното.

Някакси не съм като другите и ми се губи клубната принадлежност :hilezh:

Аз пък като мисля,нещо бързам да го напиша!Съответно се досещате какво става :stupid:!

Ако не ме мързи проверявам на бързо кое къде как съм сбъркал(АКО съм сбъркал!)!Ако ме мързи влизам в пощата ми в абг-то копирам си текста и има един вълшебен бутон "Правопис" :dance: МНОУ е полезен ако си бързак,мързи те,или просто си супер неграмотен :hilezh:

Моля всички колеги да се възползват от тая услуга и грешките ще са сигурно 90% по малко :)

Адрес на коментара

Написаното по-горе,относно това, ...

Разбирам те и приемам забележките, но продължавам да питам ...

До кога ще сме безразлични към откровената неграмотност във форума ?

Редактирано от Inkozi
Адрес на коментара

И аз сега виждам грешки в това което написах преди малко по-горе!Ама поне се чете де. :hilezh: :hilezh: :hilezh: Трябва да се обръща внимание на това какво и как се пише,защото един човек който е роден в България,дори и в Ямайка да живее,той си остава българин!Поне според мен...

Ами ти какво предлагаш,относно неграмотността в форума??? И има ли изобщо нещо което можем да променим,ако отговора е ''да'',то как да стане номера? Освен на неграмотно написаните теми да не се отговаря!Ама и това няма да стане(все някой ще пише).А дори и темата да е грамотно написана,почти е сигурно,че отговорите по нея ще са ''мъдри''!

Редактирано от Lion_Heart
Адрес на коментара

Яворе за мен грамотното писане е първо уважение към четящите и второ себеуважение.

Явно във форума не е така.

Дано не прозвучи нравоучително.

Адрес на коментара

ЙОууу, мееен. Кво стаа тука бре?

Къв правопис ви мъчи?

Ако не ме мързи проверявам на бързо кое къде как съм сбъркал(АКО съм сбъркал!)!Ако ме мързи влизам в пощата ми в абг-то копирам си текста и има един вълшебен бутон "Правопис" :hilezh:

Колега, ако случайно ползваш браузър "Опера" има автоматично проверяване на правописа докато пишеш. Не е нужно да копираш нам къде си по супер сложен начин. Има речници за всякакви езици.

Адрес на коментара

Напротив, Fory! Дано прозвучи нравоучително!

Дано, но надали, както ти казваш.

Редактирано от Inkozi
Адрес на коментара

здравейте колеги имам си един проблем с горене на масло колата гори масло а летото направих пално обслужване на главата сигурно са сигменти но буталата ми са 82,98мм не стандартни дали 6те има такива така дойде от вънка

В раздел 100/А6

Пресен пример, но има и много по-страшни неща :hilezh:

Адрес на коментара

Много сериозна взе да става темата. А днес не съм се бъзикал все още.

Каквото им писането такава им и другата работа :hilezh:

:hilezh:

И на модераторите ...

Редактирано от Fory
Адрес на коментара

Обаче,номера е тези неща,дето си ги говорим тук и да се знаят! Иначе речника го инсталирах,друг е въпроса,кой го е писал и колко коректно ще работи! Можем да си направим отделна тема за правописа,където да си припомним основните правила,няма нищо срамно! Срамно е,да бъркаш,да не си признаваш и да сееш простотията около теб,където другите ще я попият...

Редактирано от Lion_Heart
Адрес на коментара

Обаче,номера е тези неща,дето си ги говорим тук и да се знаят! Иначе речника го инсталирах,друг е въпроса,кой го е писал и колко коректно ще работи! Можем да си направим отделна тема за правописа,където да си припомним основните правила,няма нищо срамно! Срамно е,да бъркаш,да не си признаваш и да сееш простотията около теб,където другите ще я попият...

Евала !Твърдо ЗА! :hilezh:

ЙОууу, мееен. Кво стаа тука бре?

Къв правопис ви мъчи?

Колега, ако случайно ползваш браузър "Опера" има автоматично проверяване на правописа докато пишеш. Не е нужно да копираш нам къде си по супер сложен начин. Има речници за всякакви езици.

Колега,много съм свикнал с Internet Explorer,най вече му ползвам Favoriters,а другите като Opera или firefox,не знам дали могат да се настроят така, да ми дава Favorites,както е при Internet explorer.Ако става с радост ще пробвам! :hilezh:

Редактирано от Alex88
Адрес на коментара

В повечето случаи, грешките на пишещият дадена тема, идват от това, че вече не прави разлика дали пише с английски букви или с български. В повече им идва чатенето през деня и всичко е автоматично, пък айде и неграмотността си играе важна роля тъй че съм солидарен с Вас. :hilezh:

Адрес на коментара

Колега, информацията е остаряла. Опера след версия 10 има интегрирана проверка (спел чекър) в себе си. Стандартно като се пише на кирилица подчертава всичко в червено. Озадачих се защо и разбрах. :hilezh:

За да се активира обаче трябва в някое поле за писане (както сега пиша в темата) да се цъкне десния бутон, тогава (но само тогава) се появява меню с възможност за избор на речник. Речника на български трябва да се изтегли, инсталира (работа за секунди) и... готово!

-----

Горещо препоръчвам ползването на Опера. Последната версия прави чудеса от храброст, лека е и хвърчи. Има едни много удобни неща които може да видите на сайта на Опера.

Най-хубавото е че нищо не губите. Т.е. инсталацията е малка, бърза и независима. Не се омазва нищо на други браузъри.

ТУК може да видите разните хитрости които има.

Могат да се групират табове, да се разтеглят отгоре така че да се виждат като картинки, има управление с жестове на мишката (иска малко тренировки). Един от най-големите кефове за мен е че както я затворя така се отваря. Ползвам обикновено повече от 30-40 таба които се възстановяват при отваряне.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...