Jump to content

Проблеми с ел.стъклата


popov1600

Recommended Posts

Здравейте колеги значи проблемът е следният колата е б4 пълен ел.пакет но от мястото на шофьора не мога да управлявам задните стъкла. Отворих самото нещо на което са наредени копчетата за стъклата и видях че копчетата за задните врати не са свързани никъде и това копче което е по средата и то не е свързано само кабели висят. Явно колата не е била със заводски ел.пакет слаган е в последствие. Та въпросът ми е има ли нещо схема за да вържа копчетата и да могат да се управляват задните стъкла от шофьорското място. От зад си е с копчета но нещо не искат да работят преди работеха онзи ден возех един и вика а бе как се сваля джама викам ми с копчето той вика да ама не работи аз чак се учудих и като пробвах наистина не работи, нито едно от стъклата. Предните си работят нормално. Защо прави тези мизерии да няма нещо реленце или нещо друго?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз имам проблем с тея стъкла при мен само шофьорското си бачка това отдясно само се сваля и неможе да се дигне а задните хич ги няма ... Извинявам се че ползвам темата ама да не отварям нова :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това е оригиналната схема на 4-те ел.стъкла при Ауди80:

022540652.jpg?r=0

При незадействан и откачен блокиращ бутон,захранване към бутоните на задните стъкла не се подава и съответно те не могат да се управляват от задните места.Закачи си всички кабели по схемата и виж какво се случва със стъклата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А възможно ли е да блокирам и пасажерското стъкло с този бутн? Схемата не мога да я разпъна на по-голямо и не се вижда нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А възможно ли е да блокирам и пасажерското стъкло с този бутн? Схемата не мога да я разпъна на по-голямо и не се вижда нищо.

По оригиналната схема блокиращия бутон прекъсва захранването само към задните бутони.Ако се заиграеш малко,обаче може да си направиш блокировка и на пасажерското стъкло.Схемата не може да се разпъне,защото съм я качил,като .jpg файл.Ако те интересува,дай мейл и ще ти я пратя в pdf формат. :hilezh:

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По оригиналната схема блокиращия бутон прекъсва захранването само към задните бутони.Ако се заиграеш малко,обаче може да си направиш блокировка и на пасажерското стъкло.Схемата не може да се разпъне,защото съм я качил,като .jpg файл.Ако те интересува,дай мейл и ще ти я пратя в pdf формат. :zustimm:

Колега ще можеш ли да ми пратиш схемата във pdf формат на имейла ми popov353@mail.bg . Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един човек попита и се изредихме 5 след него :zustimm:

При мен не може да ми се вдига задното ляво стъкло от копчетата на шоф врата и от самата врата.Стъклото слизаше надолу,но не и нагоре,мъчих се мъчих,мъчих и не можах да го вдигна :hilezh: .Един приятел ме светна просто да подам ток 12V към буксата на моторчето на стъклото и наистина като му подадох директен ток,то се вдигна.Някакви идеи за проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е в самия бутон, намиращ се на шофьорската врата. Или взимаш цяла конзола, или сменяш копчето. Аз имам една конзола, която ми остана от стария модел кори. Ако те интересува, драсни едно ЛС.

Power Window Circuit

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо виж копчето с мултицет дали дава контакт. Ако не дава го отвори и почисти (поне при мен така стана). Колега jordanik можеш ли да ми пратиш схемата на zezo@abv.bg - ако разрешиш ще я постна тук с по-голям размер, така че да може да се ползва от всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо виж копчето с мултицет дали дава контакт. Ако не дава го отвори и почисти (поне при мен така стана). Колега jordanik можеш ли да ми пратиш схемата на zezo@abv.bg - ако разрешиш ще я постна тук с по-голям размер, така че да може да се ползва от всички.

Дал съм ти линк към схемата в горния пост!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преведох я, но някои неща не ги разбрах и съм ги оставил. Едното е къде е кутията с бушоните и релетата - всеки знае. Другото е мястото на релетата и управлението на прозорците - моите си ги слагах аз и не знам къде стоят заводски. Долу вляво един "contact switch" си обяснявам, че само ключетата за плафоните може да са.

post-6107-0-63525400-1298882144_thumb.jp

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Управлението на ел.стъклата е при допълнителните релета под волана,там се намира и термопрекъсвача 20А/изведен е на допълнително гнездо/.

022559336.jpg?r=0

"contact switch" са бутоните на вратите.

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

При мен предните стъкла от скоро се свалят, но не се вдигат обратно. Затварят се след многократни опити. Например дясното стъкло се командва безпроблемно от дясната врата. Това ме навежда на мисълта, че проблема е сигурно в бутоните на шофьорската врата, а не в релето. Днес свалих модула с 4-те копчета, пръсках със спрей крачетата на бутоните, резултат няма.

Ще ходя така или иначе в сервиз де. Колко пара са горе-долу бутоните втора ръка ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом се съмняваш в бутоните спокойно може да свалиш един работещ/примерно от задна врата-взаимозаменяеми са/ и да го поставиш за проба на мястото на проблемния.Имай впредвид,че всички останали бутони:на пасажерската предна врата и на задните врати се явяват дублиращи на бутоните на конзолата на шофьорската врата,т.е. за да работят е нужно да са поставени всички бутони на шофьорската конзола,защото другите получават захранване през тях.Иначе,всеки бутон се разглобява много лесно и спокойно може да провериш как стои въпроса с контактите му/с пръскане от вън не става/,а като цена вървят по 10.00 лева бройката/втора ръка/.

С помощта на мултицет може да измериш контakтите на всеки бутон и без да го разглобяваш.При ненатиснат бутон трябва да имаш затворена верига между крачета 3-1 и 5-2.При натиснат бутон върху "символа с подсветка" трябва да се отваря веригата между крачета 5-2,а при натиснат бутон в положение "обратно на символа с подсветка" трябва да се отваря веригата между крачета 3-1.Означението на крачетата се вижда на снимката:

022826913.jpg?r=0

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги аз искам да питам при мен си работи всичко по стъклата само не ми светят бутончетата,преди си светиха но сега вече спряха,разглобих едното копче и видях че вътре е монтирана микро платка на която има съпротивление и един светодиод червен,съмнявам се че нещо се е прецакал или светодиода или съпротивлението.помогнете ако някои се е сблъскал с тоя проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

......има съпротивление и един светодиод червен,съмнявам се че нещо се е прецакал или светодиода или съпротивлението.помогнете ако някои се е сблъскал с тоя проблем.

Правилно си се ориентирал-горят светодиодите/заводските са червени,дифузни/.Ти обаче си вземи ярки,прозрачни,светещи в червено 3мм. светодиоди и ги смени-сам ще се увериш колко добре ще светнат бутоните с тях:

022957531.jpg?r=0

Ето ти и темата,където е обяснено как се прави това:

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=47512&hl=

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега светодиодите на колко волта трябва да са и съпротивлението колко к0м-а трябва да е,защото аз имам съпротивление 2 к0м-а,но светодиода незнам на колко волта да е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега светодиодите на колко волта трябва да са и съпротивлението колко к0м-а трябва да е,защото аз имам съпротивление 2 к0м-а,но светодиода незнам на колко волта да е.

2ком-а ще ти свърши работа.Аз използвах заводските резистори и смених само светодиодите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега jordanik светодиода на какво напрежение трябва да е,и на какъв ток трябва да издържа.

Светодиодите работят с напрежение 2-3,2V и ток 20-25mA

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси колега днеска ще започна и аз да ги оправям и ще пиша ако има проблем,че е кофти вечер като няма осветление неможе да се ориентира човек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги да се похваля че успешно ми преключи подмяната на подсветката за бутончетата на ел стъклата,и затова ще напиша някои важни неща които не са отразени.

1-светодиода да е ярка светлина и съпротивление 0.276 к0М-а (оригиналния)

2-при разглобяване на бутончето е необходимо да се исползва джобно ножче и плоска чесовникарска отвертка

3-много внимателно да се запоява да не се стопи пластмасата

4-при сглобяване на буточето пластинките които са от гетинакс да се сложат предварително в улеичетата на бутончето и чак тогава да се щракне основата и накрая капачето.

5-минуса на светодиода да се запои към съпротивлението(краче 3),а плюса към медната пластинка(краче 4)което е много важно иначе няма да светне светодиода.

Редактирано от todor83
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Днес пробвах бутон от задните стъкла, на мястото на преден ляв и нямаше ядове. Проблема се оказа в самите бутони. Сега размених местата. Задните ги сложих на мястото на предните, за да работят така , докато сложа и читави отзад.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...