Jump to content

Не работят 2 цилиндъра няма ток от бобината


vladetelia

Recommended Posts

Здравеите всички,значи проблема ми е следният.Не ми подава ток бобината на 1 и 4 цилиндър те са на една бобина. Опитахме със смяна на бобината но резултата беше същия.та въпросат ми е дали може да е от комутатора или........ как да се замери комутатора или какво друго може да бъде.Благодаря предварително за помоща.

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двата края на бобината в същност са двата изхода на вторичната намотка на повишаващ трансформатор разбирай > Ако има прекъсва не в кабел и двата цилиндъра няма да работят, ако има прекъсване в свещ пак двата няма да работят!!! Елементарно е когато няма "верига" ток не протича. Вземи купешка пробна лампа и я сложи в буксата на бобината ако докато работи мотора лампата мига значи комутатора работи :)

Редактирано от Vankata_84
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговора още утре ще пробвам. утре направо ще я закача и на VAG-KOM,че днес нямах преход към 4пин. букса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговора още утре ще пробвам. утре направо ще я закача и на VAG-KOM,че днес нямах преход към 4пин. букса.

Ваг Ком може да покаже доста малко информация. С други думи ако покаже записани грешки, те може да са само в първичната намотка на бобината. В изхода на бобината или казано направо във високото напрежение няма как ваг ком да регистрира грешка. По-скоро би регистрирал грешки в детонационен датчик, ламбда сонда и други.

ПП - Както написах вземи и смени кабелите на тези два цилиндъра, после смени и свещите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите, всичко това беше направено.Проблема се оказа в датчика на Хол.След почистването му всичко заспа.(за сега) :hilezh:

Редактирано от RaDi_b4
Цитиране на целия предходен пост
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...

Колеги и аз имам същия проблем но при 1,8 125к.с АДР мотора само че при мен 2 и 3 нямат искра,последно работеха 1и4 сега и те не работят.Някой да сподели мнение дали може да е от датчика на хол-на (коляновия вал)

В понеделника като слязох да запаля колата едвам завъртя, и със стартерна количка я запалих работи 2,3 мин. и почна на 3 цилиндъра да работи ,и изгасна и от тогава не мога да я запаля няма искра смених бобината но пак същото.Ще съм ви много благодарен да ме насочите към нещо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и аз имам същия проблем но при 1,8 125к.с АДР мотора само че при мен 2 и 3 нямат искра,последно работеха 1и4 сега и те не работят.Някой да сподели мнение дали може да е от датчика на хол-на (коляновия вал)

В понеделника като слязох да запаля колата едвам завъртя, и със стартерна количка я запалих работи 2,3 мин. и почна на 3 цилиндъра да работи ,и изгасна и от тогава не мога да я запаля няма искра смених бобината но пак същото.Ще съм ви много благодарен да ме насочите към нещо

Датчик на колянов вал? Предпазители (захранване) на бобината? Окабеляване?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчик на колянов вал? Предпазители (захранване) на бобината? Окабеляване?

Благодаря колега за насоките,изключвам предпазителите те са здрави,захранването на бобината идва един + два - само единия кабел не идва най вероятно е импулса който ми трябва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Един диод с 700 ома резистор може да свърши работа за пробна лампа на сигнала от комутатора. Това съм го правил с едно ADA и със същия диод мерих, че има сигнал преди комутатора и, че след него няма никой. В аутодата имаше схеми къде да мериш, работата отнема 2 минути.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги и аз имам същия проблем но при 1,8 125к.с АДР мотора само че при мен 2 и 3 нямат искра.Като позагрее малко и се оправя..Някой да сподели мнение. Сменени кабели, свещи, датчик на коляновия вал,бобината е на три месеца VEMO

Редактирано от aleksei chapov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...