Jump to content

АВТОПИЛОТ. ТЕМПОМАТ 30лв


Recommended Posts

да колеги така е за тези който имат жило на газта е по-различно, НО съм се заел с въпроса и съсвем скоро ще има лек и за тези коли, в момента продължавам с опитите. Идеята е всички части: вакум акуратор, вакумно-електрически ключета за педалите, управление и копченца, заедно с труда да не надвишават 80-90лв. Така че когато е готово и пробвано всичко ще пиша тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 479
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравей колега, да попитам и аз. Ще можеш ли да сложиш на ауди 100, 1992 г.,AAD, 2.0 бензин, 115 коня? Ако можеш ще ти се обадя да се разберем кога да дойда. Благодаря предварително за отговора.

Колега аз пак не разбрах.. Значи за мен за сега не става, така ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hilezh::bia::bia: ЕДНО ГОЛЯМО БРАВО.Някой по рано писаха как ще стане,ама как така,кажи на тази как ще го направиш,кажи на онази.АМА ВИДЯХТЕ КАК СТАВА.ОЩЕ ЕДИН ПЪТ БРАВО.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Айде колеги. Темпоматите във форумните коли РЯЗКО се увеличават. Идвайте и вие, да не свършат копченцата в магазина.

А ако не съм споменал сега е момента. Всеки който си монтира темпомат при мен и в последствие си намери оригинален лост за темпомата, ще му бъде сменен НАПЪЛНО БЕЗПЛАТНО. без значение след колко време ще стане това. гаранцията е Доживотна. така де докато аз съм жив :):flehan::lol:

току що си тръгна и първата А3 1.6 бензин. с ел. газ. да му е честит на колегата.

Редактирано от toshkov81
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз вече съм официално с Автопилот на А3-ката. Евала на колегата toshkov81 , много добре го изпипа, работи перфектно и най-важното супер екстра за почти без пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потвърждавам, колегата е сериозен и работи съвестно zustimm.gif

От цялата инсталация се виждат само двете микро ключета на лоста за мигачите,

точно както е на снимките, ползването им е интуитивно и се свиква бързо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сърдечно благодаря на колегата TOSHKOV81,днес и аз бях при него,много точен и коректен,темпомата работи още от 40 км/ч,невероятна екстра эа без пари,така че който си няма темпомат препоръчвам ви колегата toshkov81,не чакайте колеги направете си и вие един хубав подарък,още един път благодаря на колегата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега на мен не ми стана ясно за AFN мотор става ли екстрата, защото на другите колеги отговори на ЛС? А и колега да питам колко време отнема монтирането на темпомата?

Редактирано от sweetlioo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да колега става за АФН та това е легендата на Всички дизели :2gunsfiring_v1: как на нея да не стане.

Всичко отнема около час- два. В началото отнемаше повече време, но вече свикнахме с колегите и за нула време сме готови. Даже на последната кола нямаше и час време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, може и малко да е тъп въпроса, ама да попитам може ли да се монтира тракшън на А4 97-ма година?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,много съм заинтригуван.Видях снимките,много елегантно е станало с тези микроключета. :hilezh:

Аз имам 2 въпроса:

1.Сега съм с пассат Б5,AFN,99г. ще стане ли и цената същата ли е?

2.Трябва ли да се откача клемата от акумулатора,защото съм с оригинално радио Gamma и не знам кода и не ми се иска после да търся(плащам) и разкодиране?

п.п. Браво за находчивостта и изработката,да се счита за UP :hilezh:

Оп,забравих да питам,събота,неделя дали работите,защото съм от софия?

Редактирано от garoto55
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги. за тракшън контрол е нужно да се смени целия блок на АБС-а с такъв с АСР. До сега не съм го правил това нещо но и на мен ми се иска и лятото можеби ще се опитам да го направя на мойта кола.

За темпоматите с жило, стигнахме до момент в който може да се потдържа зададена скорост, но се мъча да направя двойното подсигуряване за изключване на темпомата от педалите. То е хем електрическо хем пневматично, зада няма болкаж. А и за момента докато се потдържа скороста с темпомата, педала на газта, не може да влияе на колата, което също трябва да се промени, защото така не може.

Надявам се скоро да успея да го завърша. Само да предупредя че цялата тази процедура я правя на ОПЕЛ КАДЕТ. Тоест ЩЕ СЕ НАЛОЖИ ЗА ПЪРВОТО СЛАГАНЕ НА АУДИ ДА СЕ НАМЕРИ ДОБРОВОЛЕЦ. Защото нямам такава кола под ръка.

Съответно цената за първия престрашил се ще бъде наполовина.

Засега това е от мен.

Приятен ден на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

Чета тука как много колеги с аудита си имат вече темпомати, но всички са след 95 година, а за Б4 не видях някой да е питал и по точно за 1,9 тди 1Z мотора година 93, с електронна газ е и затова си викам чакй да попитам, пък току виж и ние с дъртите аудита да си сложим някоя гъзарийка и то такава която доста си помага при далечни пътувания.

Мерси предварително, пък ако може да се монтира и на моята кола скоро може и да се видим в Пазарджик

Поздрави и много безаварийни километри :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма никакви проблеми за твоя двигател колега. само намери време да дойдеш до пазарджик и ще те обурудвам и теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как точно действат ключетата, тоест какви функции изпълняват, ще разясниш ли? :rolleyes:

Някакво за развитие ADR мотор, който не е с електронна газ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

ключетата както виждаш са две, всяко има по 2 функции

долното фиксира скороста с която се движиш и после всяко натискане сваля 3 километра в час надолу.

горното връща колата на последната зададена скорост, и съответно всяко натискане повреме на движение с темпомат вдига скороста с 3 километра.

колата се изгаси от контакт последната зададена скорост се изчиства автоматично.

За твоята кола, нещата са в застой, понеже напоследък нямам никакво свободно време. Но и това ще стане, Щом съм го почнал.

Редактирано от toshkov81
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...