Jump to content

Здрава скоростна кутия на предно


Recommended Posts

Здравейте колеги,интересува ме коя е най-здравата скоростна кутия на Ауди на предно.При 4х4 кутиите разбрах че най-здрави са от старите 80,100 и 200 турбо но куатро кутиите са много тежки затова за предпочитане е FWD кутия но не намерих достатъчно информация.Кутията е за един проект за БМВ със задно разположен двигател М20 2.7 турбо,което се предполага,че е към 600-700 коня,досега беше с кутия пак от Ауди 1.9 ТДИ но не изкара много и сега се търси нещо по здраво.

Ето какво се случи на старата кутия :steinigung:

018874914.jpg

018874861.jpg

Счупи се при тази гонка и тогава колата беше на 1.5 бара и 700цц дюзи,а за тази година има планове за по-големи дюзи и надув 2бара и нагоре :)

Търсим нещо приблизително с такива числа

diff 4.111

1 - 3.000 - 3.500 -top ratio- 12.333-14.388

2 - 1.857 -top ratio- 7.634

3 - 1.156 -top ratio- 4.752

4 - 0.838 -top ratio- 3.445

За предпочитане е на 1-ва -top ratio- да е около 12

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Turbobandit китайско пътувало до Скадинавия и от там до България ама какъв размер точно.

http://www.turbobanditen.se/shop/

е то батя имат няколко вариянта..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне това което аз знам и съм изпробвал от аудита на предно е: Б2-ки с мн здрави кутии като цяло спецялно аз достатъчно съм изпробвал такава на предно, не е "засилвана" колата ама яко бой ядеше преди, кофтито е че са мн къси скоростите на б2-та. Иначе за 200-ца на предно са с много по-дълги скорости и пак съм чувал че са мн здрави кутии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Turbobandit китайско пътувало до Скадинавия и от там до България ама какъв размер точно.

http://www.turbobanditen.se/shop/

баси :zustimm: сичко на сичко имат 2 вида Компресорни колела и разбира се Турбинни оси и като турим няква в началото имат 3 вида турбини като големшките само менкат чугуна

баси пичовете.ахаххахх ама тя и цената им е добра ако са здрави за цената са екстра :zustimm:

инак аз бих ги посъветвал / тайно :hilezh: / да се огледат в Бус Т4 кеф ти бенз.кеф ти дизел,демек асортимент от части и предавки

знам няколко коли / разбира се не в Бг да се движат с такива

оопс забравих :hilezh: мисля че имате добри контакти в Гръцко / освен ако не сте разбутали /

та ако сичко е ок..питайте тийм Nefrem ,те имаха бърза костенурка с АБФ или 9А двг на задно със драг радиали и колата беше в 10.3-10.5 сек. със няма 500кс. именно с такава ск. кутия

Редактирано от set16v
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Турбината е TB70-03

Compressor housing

0,60 A/R

Inducer 70 mm

Exducer 92 mm

TRIM 57

Inlet 102 mm

Outlet 2.5”

360 bearing

Turbine housing

0,84 A/R

T3 divided flange

Exducer (outlet) 65 mm

Inducer 75 mm

Outlet 3" V-band

016794992.jpg

016794983.jpg

Иначе идеята за кутия от бус е добра би трябвало да издържи на напъна,някакви кодове на кутии или поне от какъв двигател да се търси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ооу човек тъмна индия са ми на мен лично кодовете на Бусове особенно еволюцийте им,но невиждам проблем да се разровите из Vag-group source :hilezh:

хмм странно,доста лагава ми се вижда колата с това турбо / според мен с този чугун и още повече Т3 фланец ...не е никак голяма

като концепция тази турбина а имате 2.7 куб.двг.. или може би кутията е извънземнно дълга ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що не вземете по-късичка кутия и не тръгвате от 2-ра ?

Писах вече във Вбокса на момчето с бялата 90-ка турбо от Сливен дето е на предно,разбрах че и той тръгва на 2-ра.Казват че е към 500 коня така че може би кутия като неговата ще е подходяща,някой знае ли каква е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цък! Я натисни тук и кажи какво мислиш за 093 3Q кутията... От ляво на дясно четвъртата табличка... Редактирано от Lion_Heart
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Цък! Я натисни тук и кажи какво мислиш за 093 3Q кутията... От ляво на дясно четвъртата табличка...

Тази кутия е идеална за проекта но няма много информация за нея в интернет.Това което аз намерих е че се монтира в Ауди 100 1.9L I-5, 100 PS (74 kW; 99 hp), carburetted (1982?1984) така ли е или бъркам нещо.Информацията ми е от Тук.

6 степенна от АЕЛ мотор .... демек 2.5 ТДИ на А6 95-97

Знам че тази кутия е здрава и сигурно ще издържи на напъна но ни трябват малко и дълги предавки търси се кутия която на 4та колата да е с терминална около 250км/ч на 402м :flehan:

Стана ясна и датата на първото драг състезание тази година Състезание по драг на 08.05.2011г- писта Сливен!!!!! няма много време така че всяка помощ би била от полза ако някой знае от къде можем да намерим 093 3Q кутия да свирка.

След малко ровене в ЕТКА ето какво намерих:

2637fcf43f5e61b2d620746b9799a0b9_610x458.jpg

Наистина се монтират в Ауди 100 1.9 83 и 84 година,така че сега се търси някое такова на части ако някой знае да казва.

Редактирано от coupefan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм се ровил доста за такава кутия , американците които правят реплики на форд гт50 ламбота и др. използват от ауди 5000 , кутия с номер 016 със сирорност понася 500 коня извадени от в12 предавките може да се пренареждат от някви други кутии както и дифовете ! аре успех може се видим на Сливен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Търсенето на кутия за Оранжевия драгстер продължава,след като точно преди Кондорфей счупи последната кутия от Ауди 200 турбо с която даде 10.2 миналата година на Сливен.Какво ще кажете за кутия като на Цецо 5-степенна от 100-ца 2.5 дизел или 6-степенна пак от 2.5 дизел и най вероятно тръгване от 2-ра, коя се предполага че е по-здрава.Давайте предложения,че пак наближават състезания а на Иван му се кара много а времето е малко а и колата е малко по-силна от миналата година и единственото което я спира да даде 9-ка е пустата кутия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

Мойта кутия е за предно,2,5ТДИ от 115к.с. версията - дизел.

Води се 01Е и са ми казали,че е от най-здравите за предно,а като цяло 01Е кутиите са неразрушими :gruebel: .

Генерала на Драгповер е с оригиналната си стокова кутия,която е 01Е.

На мойта предавателните числа до 3та скорост включително са 1:1 като старата ми кутия ,заводската бензинова.

На 4та правя 270км/ч при 7200/об

5та е дълга почти колкото 6та при АЕЛ.На 5та със 160 съм на 3300об,а на 270км съм на малко след 5000об

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз имам кутия като на Цецо, 01Е от преднячка-дизел. Даже 5-та е още по-дълга от неговата.

Ако ти трябва звънкай ще се разбереме нещо. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз имам кутия като на Цецо, 01Е от преднячка-дизел. Даже 5-та е още по-дълга от неговата.

Ако ти трябва звънкай ще се разбереме нещо. :zustimm:

А за Голф 4/А3 на предно става ли тази ?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз имам кутия като на Цецо, 01Е от преднячка-дизел. Даже 5-та е още по-дълга от неговата.

Ако ти трябва звънкай ще се разбереме нещо. :zustimm:

Кода на кутията какъв е да и видим предавателните числа дали ще са подходящи,и дали ще понесе смени около 8000об.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кода на кутията какъв е да и видим предавателните числа дали ще са подходящи,и дали ще понесе смени около 8000об.

Кутията е DUK.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Зравейте   виждам, че тема доста  старичка   та  на  мене  ми  престой   смянна скоростна  кутия  понеже  моята   е   доста  късичка     5 степенна  колата е   а4  1.9 ТДИ   90  коня  та   престой  смяна  на  кутия   с  по -дълга  6  степенна  кутия   ,  чел  съм , че  стават  от 2.5  ТДИ дали  от  150  или 180  коня  не  съм  много  сигурен та  колеги  ако  някой  знае   нека  помогне   коя  най  - дългата  и  здравата  6  степенна  кутия  за    мене  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...