Jump to content

Какъв термостат да купя ?


Recommended Posts

Какъв е термостат да си купя хора , защото сестра ми взеха на тяхното ауди някакъв френски и на 1-вата седмица капут.

Искам някой немски хубав и да ми кажете от каде да го поръчам ,ако може . Колата е Ауди А6 C5 98г. АФН е двигателя 1.9 ТДИ - 110кс.

Танкс предварително !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...или оригинален от представителите на марката за София това са двете Поршета и Фолксваген Център София. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...или оригинален от представителите на марката за София това са двете Поршета и Фолксваген Център София. :hilezh:

Това е верния отговор и според мен! :lol:

Редактирано от Docho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kak не Wahler уа?! Пиян ли си ?! :hilezh:

Разяснявам ....

Отиваш в някой от вносителите на VAG ... Оригиналният термостат пак си е Behr,изкл. правят старите 5 цилиндрови бегачки,които са с Wahler :respekt:

Отиваш в някой магазин,и същият Behr e по-евтин ...

И си купуваш Behr за 20.55 стинки,понеже не ти се дават 60+ за оригинален,който пак е Behr ....

И се минава време и отиваш с някой познат той да си вземе термостат! Обаче той иска Wahler,ама продавача вика Behr е по-добро,и приятелят ти му казва я ги дай и двата! И вадите и гледате,и се почесвате,чудейки се как може Behr да стои до Wahler въобще ... Все едно Трабант и Мерц,нали ....

Wahler е марката .... Behr може само да си мечтае за такава изработка ...

Ся,вярно е че оригиналният който свалих е Behr,ама сегапният няма общо с онзи Behr!

Още веднъж ......... WAHLER !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за съвета. А оригиналния каква марка ли е ?

Също ей сега звънях в ауто плюс който го интересува цената е 21.30 на бер :respekt:

Редактирано от TrapeR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш в някой от вносителите на VAG ... Оригиналният термостат пак си е Behr,изкл. правят старите 5 цилиндрови бегачки,които са с Wahler

И моля те,купи си Wahler ... Накарай ги да ти извадят един Wahler и един Behr,и си избери!

Ще те улесня ....

На Поршето е почти еднакъв с твоят ...

Изработката е ясна дори и от снимките!

Редактирано от Vitcig
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

WAHLER - НЕ

BEHR - ДА

ОПИГИНАЛЕН - най добре

Вярвай на вносителя и ако искаш BEHR пиши на Коко или gsb доста колеги пазаруват от тях,ако търсиш друг опитай при hobbycar.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2-3 месеца си смених термостата. Поръчах от колега от форума, който ми препоръча Behr. Стария, който беше на колата беше 1:1, само дето имаше емблемата на Ауди. Сега температурата по нагорнища стига макс. 93 градуса, по надолнища 87. Не виждам защо трябва да се набият 3 пъти повече пари за резервните части в Ауди магазина. Отделно си взех и 1,5 л. антифриз Hepu, който пак беше на 1/2 цена от оригиналната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз няма да хваля единия или другия.

Когато трябваше да сменям моя, отивам в магазина, дадоха ми Валер, който бил за моя мотор. В кутийката обаче вместо О-пръстен имаше гарнитурка за фланец с 2 болта. Свалям моя гледам, че на него пише 87 градуса (температурата при която отваря) На Валер-а, дето уж бил оригинален пише 88. Както и да е 1 градус разлика не е нищо. Смених си го и след 2 седмици пак бях в магазина, само, че в друг, понеже ония от Автоелит не искам да ги виждам повече (имам си и други причини). Взех си Бер който си имаше правилното О-пръстенче в кутийката, изглеждаше 1:1 с оригиналния и отваряше на 87 радуса. От тогава 3,5 години съм с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Vlado_193, много гаден трик характерен за некоректните търгаши на части - дали са ти друг модел термостат, за друг автомобил със същите размери, но той има различна графика на отваряне. :2gunsfiring_v1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напоследък от 6 човека, пазарували термостати от различни хора чувам, че БЕР не чинат 5 стотинки! В града е ок, на дълъг път - познай - падаме на нулата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярвай на вносителя и ако искаш BEHR пиши на Коко или gsb доста колеги пазаруват от тях,ако търсиш друг опитай при hobbycar.

:lol::2gunsfiring_v1:

Просто не знаеш кой е Иво - shwepi.

Wahler го взимам от местоработата му, BEHR от едни наши общи добри познати. И двете фирми са директни вносители, а не прекупвачи.

В крайно спешна ситуация съм взимал Wahler и от Манимпекс защото са ми съвсем наблизо.

Не знам какви са забележките му към Wahler и ако не е против да пише. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ники,какви забележки да има ...

Нали за моето АБК си поръчах : оригинален,Behr и най-накрая Wahler ... Ми познай с кой съм и как изглеждаже до другите два макар и единият оригинален ... На светлинни години ... Ама много .... Не искам да го обръщам на хвалба,ама самият термостат е изработен много по-качествено,тежеше повече от другите 2 :lol:

И пак да вметна .... Chilltouch е с оригинален ... Питай го какъв е!

И защо за всичкото 5 цилиндрови е Wahler ...?!

Просто питам ... :2gunsfiring_v1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе ние сме с четирицилиндрови мотори, та тоя аргумент отпада. Аз съм с оригинален с се о-пръстен и фланец, който го държи. Марката му е Behr,за сега нямам забележки или проблеми. Карам го 3-ти месец. :bia:

..мога ли да попитам от къде го поръча оригиналният термостат Порше или Сакар Ауто за София, защото повечето потребители поръчват оригиналните части от Елит Кар, Аутоплюс и т.н, като ги олицетворяват с вносители на оригинални части, само не разбрах оригинални на какво! :wub::):wub:

Редактирано от drob4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо НЕ ВАЛЕР ами защото рекламацйте са повече нормалното а и Валер в България гаранция няма. Бера също има дефектни но са в пъти по-малко от Валера /тук не включвам 6.500.87.320 койте си е с Майсторки дефект/. За четирицилиндровите е оригиналния е БЕРза петака ще разбера тия дни като пристигне. Адашче на колите с мерници найстина основно по охладителната система са елементи Валер но не ги бъркай с Ауди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам каква е драмата с Велер, нито тази с Бер.

Термостати. Правят се от хора на машини. Вероятност нещо да се оклепа винаги има. Работил съм 7 г в производство на най-скъпите датски термостати за домашна употреба (тоест за радиаторите на парното). Всичко е толкова изпипано и автоматизирано, че просто е случайност да стане фал. Ако стане все пак - хваща се веднага.

Та за феновете на Велер - такъв, за феновете на Бер - Бер. Ако искате оригинал - вадите кинтите на масата и го имате от които щете представител. Ауто + имат на склад маса оригинални части. И приемат поръчки за неналични. Има поне още 3 фирми, които също предлагат оригинални части. Все е тая откъде - източника е един.

На моите 2 коли е слаган само Велер - поне 3 пъти съм сменял термостат по различни причини - никога, защото е дал дефект или друг проблем. На А6-та го сменях 2 пъти с ангренажа профилактично. На 80та беше на доста годинки и той така.

Не е проблем да ви помогна да се сдобиете с какъвто искате и откъдето предпочитате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз и клиентите ми са предоволни от Вернет ,отделно като изработка и качество на материалите от пръв поглед се вижда

че са класа над продавания уж BEHR

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз поставям термостати на Вернет. Досега съм нямал проблем, а са може би двойно по евтини. Какво е вашето мнение за Вернет?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...