Jump to content

Бърз отговор: Мобилен интернет


Recommended Posts

Колеги ще помоля за бърз отговор, струва ли си мобилния интернет на Глобул (за лаптоп). Как е обхвата, надежден ли е и тн...

Ако знаете кажете и нещо за останалите оператори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва от друг форум. Аз нямам впечатления :hilezh:

НЕ си взимайте интернет от Глобул!!!Толкова им е бавен,че като гледам клип с Тити Папазов,всичко му се разбира!Този доставчик май за преноса на данни използва вестоносци!Като се замисля само...с тази скорост всяка песен на Веско Маринов ще звучи като самостоятелен албум и настръхвам
Редактирано от JVV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега ,

аз имам мобилен от Мтел и да ти кажа си струва единствено да си проверяваш пощата или форума на ауди примерно , да си отвориш skype , но скоростта е слаба и не става за сваляне на музика ,филми и т.н.

готиното е ,че можех където поискаш , аз дори на вилата или където и да отидеш можеш да си имаш нет , но зависи и от сигнала на мрежата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз използвам мобилен нет от Глобул само, че ползвам телефона да го шерна с лаптопа а не с отделен модем. В покритието на 3G-то им всичко е ОК. Само един път съм се заглеждал с каква скорост сваля и беше към 300к. Страниците се отварят бързо, няма проблем с ютуб и подобните, закъснението е в порядъка на 30-40ms. Всичко обаче умира тотално излезеш ли от покритието на 3G-то. Глобул почти нямат EDGE покритие и си на GPRS което е мъка безподобна, верно можеш да разбереш кво ти говори Тити :hilezh: Карата на покритието им почти отговаря на действителността поне в районите където съм ходил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ще помоля за бърз отговор, струва ли си мобилния интернет на Глобул (за лаптоп). Как е обхвата, надежден ли е и тн...

Ако знаете кажете и нещо за останалите оператори.

Често ми се налага да ползвам такъв интернет. С две думи:

- ако си в София или по-голям град със силна клетка е добре.

- последният път ползвах в движение (пътя В.Търново-София), едвам ми зареждаше една страница.

Дай малко подробности за какви цели ти трябва и може да се измисли и по-добър вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами става дума за това, че работата ми ще е свързана с движение. Не да гледам филмчета и тн... Работата ми е в журналистическа насока и ми трябва за да пускам новини, качвам снимки, следя пощата и такива неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм доволен от интернета на Мтел, дори и на EDGE.

Но си трябва някакъв data план, че иначе е скъпо.

В момента 1GB/мес ми стига доволно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам служебно на Globul. Там където има 3G е екстра, където е GPRS е мъка. Накратко - ако ще го ползваш в големите градове е ОК, ако ще е извън тях не си заслужава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами може би тогава трябва да се насочиш към виваком. При тях 3Г покритието доколкото знам е по-малко от глобул, но по-голямата част от клетките им имат EDGE което значи, че ще имаш използваем нет на повече места. EDGE-то работи с около 30к за разлика от глобулските 10к в GPRS-a.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като изключим проблемите по активирането на услугата и забавянето, аз съм доволен от мобилният интернет М-Тел.

Пакети за пренос на данни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам служебно на Globul. Там където има 3G е екстра, където е GPRS е мъка. Накратко - ако ще го ползваш в големите градове е ОК, ако ще е извън тях не си заслужава.

Подкрепям горното.

Имам USB stick-ове и на Мтел и на Глобул, даже съм ги тествала успоредно на 2 лаптопа. Имам и офисбокс на Мтел.

Потвърждавам написаното - ако не си на 3G, интернетът е смъртоносно бавен, снимките се зареждат трудно, клиповете от вибокса примерно се зареждат средно за 40-50 минути, игричка от 100-ина МБ се зарежда за 2-3 часа и така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам на телефона си на МТЕЛ, за 20лв на месец (surf & talk) - неограничен трафик. Общо взето доволен съм, но не става за теглене на филми - бавно е ако не си на 3-3.5G, иначе VBOX7/Youtube е добре. Ползвам го само през GSM-a или го шервам към лаптопа, когато има нужда. Определено е много удобно и имаш връзка навсякъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един приятел много ми хвали Max Telekom. Приятно изненадан е от покритието и скоростта.

Ползваме го служебно в София - на принципа сме "тука има, тука нЕма". А устройството е стационарно. Колега също го ползва и има избор - или с лаптопа на прозореца или антенка с кабел до прозореца ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам флашка с мобилен на Глобул, както казаха колегите ако си в големите градове е ок, закача се на скорост 7mbps, обаче в едно село, на 2-3 черти обхвата на телефоните, флашката(huawei) не щеше да се закача, след като се качих на върха на един хълм се закачи на скорост 230 kbps...страница от форум я зарежда минути, мъка. Освен това само 2,5 гигабаита са на макс. скорост(600 kb download), след това скоростта е някакви 10-тина kb и прекъсва. Аз лично не съм доволен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...