Jump to content

Размер на спирачните дискове


Recommended Posts

Извинявам се за въпроса но ако някой знае може ли да ми каже какъв размер са спирачните дискове/предните/ Ф256мм или Ф280мм

колата е А3 1997 год 1.8/125 к.с бензин

:blink: не ми се свалят гумите в тоя студ да премеря размера на дисковете :huh:

Благодаря предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за въпроса но ако някой знае може ли да ми каже какъв размер са спирачните дискове/предните/ Ф256мм или Ф280мм

колата е А3 1997 год 1.8/125 к.с бензин

:) не ми се свалят гумите в тоя студ да премеря размера на дисковете :)

Благодаря предварително :)

Ф280 са колега :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека изчерпателно да отговоря за всички модификации на А3-8L.

1. Двигател 1.6 - 256 мм, вентилирани

2. Двигател 1.8 и 1.9 ТДИ(90 и 110 к.с) - 280 мм вентилирани.

Накладките за тези 2 размера дискове са еднакви.

3. Двигател 1.8 Т и 1.9 ТДИ (131 к.с. ASZ) - 288 мм вентилирани.

Накладките са друг модел и са значително по-скъпи, както и дисковете.

Отзад накладките и дисковете са абсолютно еднакви при всички модификации. Дисковете са 232 мм плътни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека изчерпателно да отговоря за всички модификации на А3-8L.

1. Двигател 1.6 - 256 мм, вентилирани

2. Двигател 1.8 и 1.9 ТДИ(90 и 110 к.с) - 280 мм вентилирани.

Накладките за тези 2 размера дискове са еднакви.

3. Двигател 1.8 Т и 1.9 ТДИ (131 к.с. ASZ) - 288 мм вентилирани.

Накладките са друг модел и са значително по-скъпи, както и дисковете.

Отзад накладките и дисковете са абсолютно еднакви при всички модификации. Дисковете са 232 мм плътни.

:hilezh: мерси за изчерпателния отговор Кокич :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, Колеги!

За да не пълня форум-а с теми, ще използвам тази.

Знае ли някой какви са размерите ( диаметър и дебелина) на спирачните дискове за Audi B4 Avant 1,9 TDI 1Z (1995 г.)?

Скоро ми предстои смяна на накладки. Дисковете са плътни и имат леки набраздявания. Ще Ги премеря, но не знам колко е минималната дебелина, с която може да се кара. Ако Стругаря, ми каже, че след отнемане на материал ще станат под минимума за дебелина, ще трябва да купувам други. :zustimm:

Предварително Благодаря на отзовалите се! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

drob4o, кажи ми с думи, а не с картинки как са ремонтират дискове с бразди по тях или само накладките се сменят?!?

В предният ми пост съм писал за Стругар, защото така се казва Оператора, който работи на маталообработващата машина - Струг.

Та именно към такъв ме посъветваха да се насоча за ремонт на дисковете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! :lol:

При каква дебелина, нарушение на геометрията или как се преценява, кога са за смяна?

Знам, че в Сервиз, ще ми кажат, но за момента по финансови причини се налага някои ремонти сам да правя! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи най-добре вдигаш на крик и свалящ джантата,за да ти е по-удобно.Някои модели дискове имат "белези" т.е. черти по цялата дължина на диска.Покажат ли се тези черти,значи си стигнал минимума на диска и е хубаво да ги сменяш.При други модели го няма това нещо и може да ги измериш с шублер.Но имай в предвид,че ако мериш с обикновен шублер ще хванеш и ръба на диска и винаги ще показва 13 мм. дебелина/май толкова беше максимума,а минимума 11,не съм напълно сигурен колко беше/.Затова подлагаш от двете страни на диска някакви пластинки и мериш дебелината на диска заедно с тези пластинки.После мериш дебелината само на пластинките и смяташ разликата.

Съветвам те ако купуваш авточасти,без значение от какво естество да се обръщаш към колеги от форума,които се занимават с това,защото правят добри отстъпки на хубави части.Аз лично съм се наплашил от ментета вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:zustimm: С метода на измерване съм на ясно!

Няка и други, ако имат инфо за дебелината на дисковете ( не са вентилирани)да пишат!

Колкото до покупката - вече съм контактувал с някои от колегите и наистина са точни! :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Граница на износване на страна 1мм или 2мм от обща дебелина на диска. Не познавам много успешни интервенции на стругар върху дискове, ама знам ли щом си за около 80..100 лв крайни цени вземи събери малко пари и тогава си направи смяната им. Аз поне така си поддържам и ремонтирам колата. Събираш 5 месеца х 20лв и си купуваш нови спирачни дискове. Защото 20..30 лв за стругар си отхвърчават и след 1..3 месеца си пак за дискове, а може и веднага да си проличи. :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за Информацията! :respekt:

80-100 лв. е цената на 2 или 4 диск-а? Извинявам се, че питам, но до сега не ми се е налагало да купувам.

Като се позатопли малко ще прегледам всички дискове и ще преценя какво да правя. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

миналата година купувах, от Коко, 13мм са новите, а минимума е 11мм

а за стругара...

всеки си решава сам, но се прави само ако имаш набраздени дискове за да ги изравниш и задължително на "майка" /нещо като главината на колата за която се хваща диска/ иначе бият яко

Редактирано от zorba
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
  • 3 months later...

Зависи коя година си - 280 или 256 е диаметъра на диска, дали са вентилирани или не ?!

Лесно се познава по вентилационните отвори на по-големите доскове - намират се на самата "основа" на диска, за по-добро охлаждане на лагера !

Редактирано от Vitcig
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 years later...

288 милиметра са дисковете за AVF и AWX.

312 милиметра имат 6 цилиндровите бензинови и дизелови двигатели.                                                                                                            Накладките за двата размера дискове са еднакви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...