Jump to content

Не ми светят бутоните по таблото и бутоните на климатроника ???


sweetlioo

Recommended Posts

Здравейте, ситуацията е следната: не ми светят бутоните по таблото, по точно тези на централната конзола и тези на климатроника. Та въпроса ми е по принцип трябва ли да светят или не. Колата е Ауди А4 1996 година, ако трябва да светят, къде бихте ме насочили да търся проблема? Ако е от бушон, кой е бушона за таблото? Благодаря Ви! Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Здравейте имам същия проблем и на моята А4 бутоните на климатроника и тези които са на централната конзола не ми светят..всички бушони са си здрави,възможно ли е да са изгорели самите лампички,но просто ейтака за един път да изгорят 4,5 лампички..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коя година ти е колата че има и модели със светодиоди. Иначе едва ли всичките лампички ей така заедно ще изгорят. За всеки случай си виж пак предпазителя дали не влиза прекалено свободно в цокъла си и измери с уреда дали изопщо до предпазителя има напрежение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...

Добър вечер колеги, и аз имам същият проблем "Не ми светят бутоните по таблото и бутоните на климатроника". Колата ми е Audi a4 b5 '99 1.9 TDi 110 Hp. Проверих всичките бушони са ми здрави, но въпреки това продължават да не светят. Относно тази врътката на таблото от която е регулира яркостта на таблото съм е увеличил до край и резултата е нулев. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги, това е което аз знам от опит.

На таблото са крушки по принцип, ако става въпрос за таблото със скоростомера трябва да са 2 или 3 крушки, които се вадят от гърба на самото табло.Таблото се вади малко кофти заради корите на волана. Много лесно се чупят!

 

За климатроник/парно.

 

Тези които са с електронно управлене:

Бутоните и осветлението към тях са свързани към контролера чрез лентов кабел. Възможностите са: прекъсната спойка на този кабел, изгорели крушки на самата подсветка (сменят се ако не сте с лед осветлението), разпоена студена спойка по самия контролер. Най-лесното решение е да посетите близката морга, като предварително се подхотвите и разглобите панела. Маха се украсителната пластмаса/махагон, отвиват се 4-те болта, които държат контролера. На място питате имат ли същия като вашият контролер, ако имат само закачате и тествате. На старата ми Б5-ца положението беше плачевно, защото в един момент отказа да управлява клапите и топло/студено. Точно за 10 мин открих читав модул закачих го и освен, че му светеше всичко, в колата стана баня. Също симптом, който забелязах преди да се скапе беше, че при даване на контакт не се чуваше нормалното жужене от клапите, все едно размърдва всички клапи и ги наглася на последното им запаметено положение, или се чуваше само на някои. На мен управление от моргата ми струваше 20лв.

 

С механично управление:

Най-вероятно са крушки. Бушона би трябвало да прекъсне и други неща, няма специален бушон точно за осветлението на копчетата на парното. Не знам каква е зависимостта, но лично съм виждал 80-ка, на която си светят и след 1 месец нищо не свети по конзолата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...
На 19.12.2018 г. at 21:24, Crosover написа:

Добър вечер колеги, и аз имам същият проблем "Не ми светят бутоните по таблото и бутоните на климатроника". Колата ми е Audi a4 b5 '99 1.9 TDi 110 Hp. Проверих всичките бушони са ми здрави, но въпреки това продължават да не светят. Относно тази врътката на таблото от която е регулира яркостта на таблото съм е увеличил до край и резултата е нулев. 

 

20210121_141035.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...