Jump to content

Двутактово масло в нафтата


Schnura

Recommended Posts

  • 4 months later...
  • Отговори 104
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

До колегите слагащи двутактовото масло

Какво става, някои щяха да пишат след 2-3 месеца как се държат колите им, ама няма отзиви. Драснете някой ред. Би трябвало да сте минали 3-4-5 хиляди километра досега :respekt:

Редактирано от AsK
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм написал, но в една друга тема за моите впечатления Цък тук. За сега съм спрял с маслото в нафтата и пробвам с добавка с друга цел.

Ето ти поста ми:

Да, според мен.

Аз току що приключих с моят опит - един литър двутактово масло го изгорих с около 400-420л нафта. По около 100мл на едно зареждане за 100лв. Определено работата на горивната система стана някак "по-мека", утихнаха новите разпръсквачи и ГН помпата. За друго ако забележа ще споделя. Темата :respekt:

Редактирано от drob4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз сипвам 2Т - масло в колата от подписа .

- по-тих мотор

- по-еластичен

- по-малък разход

- .... общо взето сипвайте и карайте

:flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Добавките за дизел пристигнаха.|Темата е разчистена,няма лошо,но все пак искаме колите ни да работят добре,а само с двутактово масло едва ли ще се получи :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добавките за дизел пристигнаха.|Темата е разчистена,няма лошо,но все пак искаме колите ни да работят добре,а само с двутактово масло едва ли ще се получи :lol:

е то супер ама да имаш някаква добавка и за мен че по магасините не намирам.

и в гугъл търсих и пак не излиза. пиша." Добавка за отработено ОЛИО" и нищо. ;):);) пък тя мойта нафта не е виждала от предишната смяна на масло, и ако и сипя ще се зачуди, ще реши че съм я продал ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

изрових снимката от пролетта,

025733143-big.jpg?r=0

а ето и последната преди 2 седмици

025733149-big.jpg?r=0

Снимките са правени,на топъл мотор,без консуматори

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колегите слагащи двутактовото масло

Какво става, някои щяха да пишат след 2-3 месеца как се държат колите им, ама няма отзиви. Драснете някой ред. Би трябвало да сте минали 3-4-5 хиляди километра досега :D

Нали знаеш, Липсата на новини са добри новини.

Аз си сипвам по малко ( на око) като зареждам и всичко ми е наред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

колеги, един майстор ми каза, че вместо 2Т масло може да се сипва в нафтата по малко скоростно масло. Дали това е така и дали си заслужава да пробвам според вас...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едното масло няма нищо общо с другото,така че според мен е излишно да пробваш,аз имам същия мотор като твоя и съм му слагал досега около 4литра 2Т за около 4 резервоара и нищо не се е прецакало,даже ми се струва че и работата на мотора малко утихна на празен ход

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

темата се разми! човека питаше за помпа дюза мотор и по специално как ще се отрази на мотора.тука освен раздумки на по бира на пейката пред блока друго не прочетох а това вълнува много хора повярвайте ми.айде със здраве :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

темата се разми! човека питаше за помпа дюза мотор и по специално как ще се отрази на мотора.тука освен раздумки на по бира на пейката пред блока друго не прочетох а това вълнува много хора повярвайте ми.айде със здраве :bia:/>

Карам МБ Е320 ЦДИ! От 2 години, всеки месец слагам по 0,5 л 2Т на 20 л нафта! Проблеми нямам никакви! Напротив, доста съм доволен!

Слагайте смело!

ПП Колата много отдавна не дими, както и да е настъпя!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ти прекаляваш. Това е много. То на трабантите по-малко се слага.

И аз слагам, ама между 1/100 и 0.5/100, т.е. на 20л 0.1-0.2л.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Трабант-а се слага 0.018-0.02 литра масло, на литър бензин. Което идва да покаже, че на 70 литра ДГ са достатъчни 0.004 литра масло на литър гориво.

Въпросът с турбините е много спорен. Аз сипвах масло два пъти, на два резервоара по 300 мл. на всеки. Междувременно свалях произволно избрана подгревна свещ и резултата, е че бяха по-чисти от към сажди, отколкото преди да сипвам масло. :gruebel:/>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за помпа-дюза колеги! за помпа -дюза е въпроса ми!иначе и слагам добавка на бардал 5в1 и май си понавървява повечко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доказано е, че двутактовото масло чисти всички части от нагар! Както споменах, давам газ до край, седя и гледам, няма нито грам пушек!

Колата работи меко, има дори лееко намаление на разхода! Доказано е също, че 2т маслото има еднакво цетаново число с нафтата и изгаря напълно заедно с нея!

Така, че сипването на 2т не е никакъв проблем! Както казах, правя го от 2 години, а съм с комон рейл система! Проблеми никакви!

Редактирано от plamen hristov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има значение обаче какво е 2т маслото. В един магазин когато си вземах ми казаха,че синтетичното не ставало да се смесва с нафта. Колко е вярно не знам просто споделям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всякакъв вид двутактово масло става да се смесва с нафтата.

Аз също сложих двутактово масло на моя ТДИ и се усети добър ефект. :hilezh:

По-малко пушеци и по-тиха работа на двигателя.

Слагайте смело. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагал съм многократно двутактово масло в резервоара и само подобрения съм усещал. Но говорим за стари дизели като Фронтера и Паджеро. На тях им действа чудесно. Съотношение съм постигал дори по 1 л. на 40 л. нафта и проблем никога не е имало. Съвсем логично е да смазва помпата. Един от най-добрите помпаджии в БГ силно го препоръчва. Казва даже, че е добре на всяко зареждане да се добавя по малко масло. Аз му имам доверие и чат-пат си сипвам. Е, в Аудито не смея, защото комън рейла вероятно ще му дойде вповечко таз екстра. :hilezh:

На П.Д. обаче едва ли ще му повлияе зле. Сипвай, Шнуре и се не бой! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онзи ден на моята кошница и сипах 300гр /2т (италианско беше червено agip 14лв/л)на 70л нафта

Впечатление никакво за сега, нито усетих да утихне мотора, нито вървежа се промени,нито дпф проблем. Ще пиша ако се усети/случи нещо нередно. За сега съм минал около 200км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E кво се чудиш...поне AFN-a e всеяден. Аз на моя съм му слагал по литър и нещо на резервоар.....двигателя утихва и започва да работи по-"мазно"....проблеми за сега нямам. Като дойде време за смяна на ремъци ще има генерално почистване на EGR/колектор/турбо и ще видя колко нагар се е събрал там.

Ти внимавай със стария дизел, да не ти текне нафтовата помпа като лейка. Маслото разтваря гумата и ако има в помпата ти някакви гумени уплътнения ще стане кофти...По-новите каляски са с други уплътнения с цел да могат да ползват и биодизел, дет си е масълце по принцип.

Мисля да пробвам на буса да сложа малко - Форд Транзит 2,5D 93' година. Само ме притеснява това с уплътненията. Някой случайно да е имал опит на този мотор. Иначе не ме притесянва нищо друго - нито помпа, нито двигател нещо ще му стане, само уплътненията да не текнат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...