Jump to content

Избор на кафе машина


Recommended Posts

неангажиращо - да, но има няколко недостатъка.

Много малко капсули в комбинация с добра кафе машина - стават, но не са много добро еспресо.

Ограничен си към кафето в капсулите.

Замърсяваш.

През пластмасата минава горещата вода и го пиеш това

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От една-две седмици пия всякакви капсули на лаваца от две машини. По-далече са от истинското кафе от най-евтината Лаваца Крема еГусто, прекарана през машина Филипс за под 200лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пия долче густо бариста. Далеч са от истинското еспресо, но е чисто ( @OvivOтова за околната среда не го бях мислил), става бързо, резултата е винаги един и същ. Мислех за робот, но нямам място където да го сложа, почистването на определено време не ми харесва и фактора кафе е важен. Най добрата комбинация е на Сашко Червенков, но само ако имаш наблизо пекарни на кафе. Не ангажирам никой с мнението си. 

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От капсулите най-доброто за мен беше неспресо пластмасовите капсули.

Там машината е малко пари, но капсулите са скъпи.

 

От 1 кило кафе си правя 125 кафета. Обикновено купувам кафе за 72 лева. Т.е. всяко кафе ми е 58 стотинки.

При капсулите, за които споменах цената беше по 1 лев на кафе.

 

Ако не ти се прави кафе и искаш само да цъкнеш бутон - или капсула или автомат. На мен половината кеф ми е самата направа на кафето, да не говорим, че вкусът е топ.

 

 

Марто, Фурначе мисля, че правят доставки на кафе с еконт или други...ако не правят, мога да ти пратя 2-3 тестови пакетчета?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента съм с капсули.

Ще си вземам обаче кафеварка за еспресо. Т.е. това:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, redalex написа:

Марто, Фурначе мисля, че правят доставки на кафе с еконт или други...ако не правят, мога да ти пратя 2-3 тестови пакетчета?

Сакън нидеЙ, тъкмо съм мирясал. :hilezh: Запазвам си правото когато ми дойде музата да се възползвам от предложението ти. Много интересна ми изглежда машината на @Thor https://www.sageappliances.com/uk/en/products/espresso/bes875.html ще се радвам ако някой даде отзиви от нея. 

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекалено много се доверявате на мантрата "прясно печено".

Като изключим аромата, вкусът може да е катастрофален.

Фурначе са зарибили много хора, но им липсва капацитет за нещо добро като цена/качество.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, robobug said:

Прекалено много се доверявате на мантрата "прясно печено".

Като изключим аромата, вкусът може да е катастрофален.

Фурначе са зарибили много хора, но им липсва капацитет за нещо добро като цена/качество

Пробвал съм кажи речи кафета от всяко магазинче или верина, които пекат кафе в София... пил съм кажи речи и всяка друга марка продавана в мрежата.

Аз съм се спрял на това, защото ми е ок...точно защото ми предлага цена/качеството, което търся.

Например в Коферо пекат кафето по друга методика и на мен лично ми е прегорено почти винаги...но познавам хора, които купуват само от там.

 

Иначе казано - терминът "зарибен" обикновено е еквивалент на "доволен" ;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вкус е възпитава:)

Аз съм далеч от това да споря за вкус.

Само коментирам, че кафето от малка пекарна е като домашното вино и ракия.

 

ПП А допреди година пиех кафе 2-3 пъти седмично във въпросното кафене. Купувал съм и за вкъщи, не го намирам за по-различно като клас от примерно Костас, но пък е с големи претенции. Трябва да се пуска мноооого късо, за да има и вкус, освен аромат.....едва ли е сега е по-различно.

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

 

52 minutes ago, redalex said:

Пробвал съм кажи речи кафета от всяко магазинче или верина, които пекат кафе в София... пил съм кажи речи и всяка друга марка продавана в мрежата.

;)

 

Какво ти е мнението за кафетата Молинари?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, martinich said:

Сакън нидеЙ, тъкмо съм мирясал. :hilezh: Запазвам си правото когато ми дойде музата да се възползвам от предложението ти. Много интересна ми изглежда машината на @Thor https://www.sageappliances.com/uk/en/products/espresso/bes875.html ще се радвам ако някой даде отзиви от нея. 

 

Всеки път като мина през магазина и й се точа :gmorning:. Фен съм на марката откакто взехме такъв грил The Adjusta Grill & Press™

 

Само кафемелка: Sage Smart Grinder Pro

 

Демо: Compare: Breville Dose Control Pro and Smart Grinder Pro Coffee Grinders

 

Връзка между Breville & Sage Appliances - Breville

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12 hours ago, robobug said:

Вкус е възпитава:)

Аз съм далеч от това да споря за вкус.

Само коментирам, че кафето от малка пекарна е като домашното вино и ракия.

 

ПП А допреди година пиех кафе 2-3 пъти седмично във въпросното кафене. Купувал съм и за вкъщи, не го намирам за по-различно като клас от примерно Костас, но пък е с големи претенции. Трябва да се пуска мноооого късо, за да има и вкус, освен аромат.....едва ли е сега е по-различно.

 

Съгласен съм, че вкус се възпитава и че "по вкус и по цвят..."

От друга страна хем казваш, че преди ти е харесвало, а сега нещо е станало (така и не разбрах какво) и вече не ходиш там....?

Иначе аз от година и нещо купувам винаги едно и също кафе и трябва да каже, че нивото му винаги е едно и също макар, че е от различни партиди.

Иначе еспресото винаги трябва да е късо ... нещо, което в България в 95% от заведенията не спазват и ти сипват еспресо с още 2 чаши топла вода вътре. 

 

11 hours ago, SpeedyMan said:

Какво ти е мнението за кафетата Молинари?

Не е лошо, но съм го пил само по разни заведения....а там основното е кой и как го е направил.

Наздраве

c66905c41189925ec5e1f7d07fbb4656.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, еспресото трябва да е късо и ми стана странно, как на предната страница обясняваше, че изтича от цедката за около 20 сек. ... 

Thor  е прав за автоматите - в еднакъв ценови сегмент няма кой знае каква разлика. Аз съм с Gaggia Naviglio и едва ли се различава особено от подобно Saeco или Krups. Разликата според мен основно може да се усети от кафето, а не от машината или мелачката. И идеално кафе няма, всичко е въпрос на вкус, затова и има толкова различни видове.

Редактирано от Toledo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво количество изтича зависи от едрината на смилане.

Тоест трябва да е смляно до толкова, че през него да минават 30 мл вода, за 20-25 секунди.

Ако водата изтича за 10 секунди, кафето е смляно едро.

Ако изтича за 35 секунди, кафето е смляно прекалено фино.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, redalex said:

От друга страна хем казваш, че преди ти е харесвало.....

Причините са съвсем прозаични, нямат общо с кафето :) В сградата зад ъгъла има детски басейн, който вече не посещаваме.

 

Наистина не искам да коментирам конкретни вкусове нито на кафе, нито на домашна ракия.

При възможност всеки трябва да тества и да си изгради мнение сам.

Само казвам, че това, че ракията е домашна не я прави автоматично хубава, нито, че кафето е прясно печено не го прави автоматично хубаво.

 

По мои наблюдения (които са едностранни и едва ли пълни) в България ни наложиха вкуса на Нова Бразилия и Лаваца. Сега пекарните се опитват да обясняват, че това са евтини вкусове, а скъпите били киселите (може и да е така, ама в Италия веднъж не съм пил кисело кафе)  Т.е. търси се самоцелно противоположен вкус на масовия.

Наскоро ми донесоха Илли от Италия - ами чиста арабика е и няма помен от кисели нотки. Не е прясно печено, но си запази по-дълго аромата от кафе на Дабов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло съм съгласен с теб. Особено за домашната ракия :)

 

Само, че да има кисел вкус напитката може да има доста причини - от сорта кафе, земята където е гледано, опичането или дори "сваряването" му,..

Това, че е кисело не значи автоматично, че има робуста в него.

 

Основният проблем в БГ е, че масово по кафета и заведения, хората правещи кафето не знаят какво правят. Съответно получавате кофти продукт.

 

Нова Бразилия никога не съм пил, но май нямам и желание.

Лаваца не харесвам, но като цяло е ОК. Просто не е нищо особено, а то няма и такива претенции.

От друга страна от масовите кафета харесвам Илли и дори кафето на ОМВ, което е отлично балансирано. Проблемът, пак казвам е, че на повечето бензиностанции и завеседения не спазват инструкциите, които са им дадени как да приготвят кафето.

 

Имам приятел, който е дистрибутор на Юлиус Майнъл и постоянно говорим за кафета...тяхното например не го понасям защото мисля, че е прегорено. Но има хора, които много му се кефят.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Капсулите Лаваца аз ги нареждам до Нова Бразилия, изобщо не ми харесват и понасят. 

От няколко месеци съм на долче густо и за мен са много приемлив вариант, пробвах и други марки със съвместими капсули, но не съм очарован. 

Не бях пускал еспресо машината ми откакто се разглезих с удобстовото на капсулите. Тя хем не е евтина, хем не вдига/поддържа

достатъчно градуса на водата и кафето излиза киселеещо.

 Като наситеност и вкус най- много ми допада от кубинска кафеварка, но там занимавката е най- голяма с разглобяване и почистване всеки път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

06d60e651da47eb20f14d254ed8e1fc1.jpg

Дойдоха ми тези кафенца, почнах с колумбийското и съм повече от доволен. За първи път пия от тази марка и останаха впечатлен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...