Jump to content

Избор на кафе машина


Recommended Posts

Аз пия единствено еспресо, за това реших, че няма смисъл от големия китук 24кг е.

Може би като стана голям фен някой ден. А и загрявала 30мин, което ми идва в повече

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех Силвията днес. Човека ги беше загрял и двете за проба. Исотека е много по-едра, просто не е сега момента.

На първо четене само ръкохватката е 2-3 пъти по-тежка от на нормалните домашни машини.

@redalex не знам защо си скептично настроен към ръчните кафемелачки.

Аз съм доволен, даже сега съм се запалил по една много добра. Ще дебна да изпадне употребявана - Lido

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

18 hours ago, nichirenshu said:

А кафемашина която е за обикновяенни хора, а не за масони около 200+ лева има ли или да си правим кафето на брикк-ата?

Откакто Gaggia, Saeco и Philips са едно, тези машини казват, че са еднакви отвътре.

Другата марка в този клас е Делонги.

Ако ще се ползва с готово смляно кафе, машината трябва задължително да има "крема диск", т.е. система с клапанче, което да прави пяна.

Филипс групата мисля, че са минали на алуминиев нагряващ елемент (не мога да го нарека "бойлер"), а Делонги трябва да са с иноксов бойлер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12 hours ago, toro said:

@redalex не знам защо си скептично настроен към ръчните кафемелачки.

 

 

Защото въртиш като изоглавен, защото не знаеш колко точно ти е смляно кафето и защото не можеш да направиш две смилания с еднаква едрина, а количеството трябва да го мериш всеки път.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Па що мислиш че с ел мелачка винаги е еднакво добре смляно?

На всеки пакет се настройва едрината на смилане ,да не казвам че при мен като остане малко кафе накрая пак се променят нещата. 

С ръчната могат да се постигнат добри резултати. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, redalex said:

 

Защото въртиш като изоглавен, защото не знаеш колко точно ти е смляно кафето и защото не можеш да направиш две смилания с еднаква едрина, а количеството трябва да го мериш всеки път.

 

 

:razz: Смилането е абсолютно еднакво и равномерно! Не знам какъв опит имаш с такива мелачки и защо реши, че едрината е променлива! Може да си теглиш предварително кафето, аз лично за 1-2 месеца вече уцелвам точно колко ми трябва на ръка, остават половин до един грам макс, които ги ползвам следващия път.

За въртенето, за някои е мъка, мен ме кефи да въртя 2 минути. 

Just now, moto_fan said:

Па що мислиш че с ел мелачка винаги е еднакво добре смляно?

На всеки пакет се настройва едрината на смилане ,да не казвам че при мен като остане малко кафе накрая пак се променят нещата. 

С ръчната могат да се постигнат добри резултати. 

За това говоря и аз. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, moto_fan said:

Па що мислиш че с ел мелачка винаги е еднакво добре смляно?

На всеки пакет се настройва едрината на смилане

Ако кафето е едно и също се смила за единица време еднакво ситно/едро.

Разбира се - ако смениш кафето, сменяш настройката на мелачката.

 

Торо, няма сила на света, която да ме кара да въртя 2 минути...особено както ги пия двойни - но пък ако гледаме позитивно е готино да направиш едно сутрешно раздвижване :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено че говоря за различни марки кафе,но пак казвам, ако в мелницата има 400гр мели по един начин, а ако са останали 50 почва да го прави една различно. 

Тва са некви крайности разбира се и едва ли има нужда да ги коментираме....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз повечето кафета ги меля на една степен, но се е случвало да сменям по 2 степени при смяна на марка-модел. Чак се чудих как е възможно да има такава разлика.

Иначе позна, лекото раздвижване ми идва добре сутрин, докато чакам да загрее.

Друг проблем ми е, че стандартните кафемелачки заемат място като за още една машина...

А вчера ми мляха с една такава Lido 3, и там нямаше минута процеса за две кафета.

Редактирано от toro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 minutes ago, moto_fan said:

ако в мелницата има 400гр мели по един начин, а ако са останали 50 почва да го прави една различно. 

При мен няка такава разлика - даже контейнера не събира повече от 250 грама ....и не е препоръчително да има голямо количество кафе, за да не изветрява.

 

Единственото сигурно е, че на ръчното мелене винаги получаваш различно смилане - просто няма как да го докараш толкова еднакво, както го прави машината.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, пак да питам, защо решаваш, че ще има разлика??

Каква разлика има според теб между ръчната и електричката, освен в начина на задвижване?

Останалото е еднакво, зависи си от модела, ножове и т.н.

Колкото ще има разлика при едната, толкова и при другата. 

Минусите са ясни, въртене, плюсовете са, че не заема място.

Но качеството и равномерността не е фактор

Редактирано от toro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще пробвам да обясня.

 

Електрическата/автоматична мелачка има 2 настройки - разстояние между дисковете и време за което мели една доза. Нагласяш я спрямо кафето и със същото това кафе ще ти изплюва 99.9% еднакво смляно кафе всеки път- дистанцията между дисковете е същата и времето на смилане е също - т.е. нищо не се променя.

При ръчната мелиш на око и на усет (който винаги е неточен). Един ден ще въртиш по-бързо, друг ден по-бавно. За единица време (да кажем 2 минути) веднъж ще си направил 200 оборота, друг път ще са 188, трети път 193 и тн...

 

Електрическата мелачка при първоначално нагласяне или при смяна на кафето винаги отнема 3-4-5 проби (с варене на кафе) докато я нагласиш точно (по-назад съм обяснил какво е точно смляното кафе). Докато ръчната ме съмнява да си играеш да засечеш колко врътки трябват за дадено кафе...защото след 3-4-5 проби ще си въртял почти 10 минути и ще ти е писнало на фуя ;)

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм забелязал да има разлика, а и не въртя с някаква огромна разлика, я има, я не 10-15%. Дори да има, тя е много  малка, както се каза, за това влияе и дали е току що отворен пакета или на седмица. Не се вманиачавам чак толкова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако успяваш да изкарваш от единичната доза смляно кафе (7-8 грама) 30 мл течност за 20-25 секунди си ок.

Това е единственият мерител дали кафето е "правилно" смляно. 

 

Разлика при ръчно мелене винаги ще има...без значение дали я забелязваш или не :)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това гледам.

Ето едно от преди малко. Кафето е 100% Арабика -Corsini Ел Салвадор.

Нямам преса и се мъча с една доста по-малка. Нали вчера взех Ранчилото и сега ми трябва 58мм и тия дни ще търся да купя.

168dae38b459d91f15d286bc4b6afa5c.jpg

Редактирано от toro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темепри има хубави в коферо

Sent from my iPhone using Tapatalk

Тея май серозно слагат цените.

Погледнах кафемелачката Hario, давят я за 95лв, в Дъбов който не е евтин магазин е по 69лв!

В неделя ще ходя до Италия и ще погледна за чашки, темпер и гумена подложка.

Ако не видя ще си направя сам темпер или по-точно ще го направи някой стругар за 10лв от неръждаема стомана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, toro написа:

 .......някой стругар за 10лв от неръждаема стомана......

Много някой трябва да е тоя стругар, че да го направи за десятка^_^. И то от "неръждавейка".

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко темпера от неръждаема стомана си "врътнал" дотук?:rolleyes: 

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...