Jump to content

Избор на кафе машина


Recommended Posts

T.e ползата е реално между шотовете защото на машина без ПИД, си на 105, правиш едно кафе, температурата пада на 95, но машината не е отчела спада за да донагрее за следващото и нагревателя седи изключен докато не падне под 90 да речем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята машина (без да има такова устройство за темп) като пусна 1 кафе ми светва оранжева ламба - докато не изгасне, не пускам следващото. А тя светва точно като изтекат 60тина мл вода...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но като светне е много по-ниска вече. Просто при мен светва след 5-8мл вода, при теб след 60

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами биметалните термостати или както им казват тук кликсони имат хистерезис от 8-10 градуса, няма как да се сравняват с електронен терморегулатор с PID алгоритъм с точност 1 градус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той термостата е ясно, че е точен, въпроса е дали нагревателя успява да компенсира температурните загуби.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нагревателя има доста повече шанс с адекватно управление, при Силвия разликата да е 2-3 градуса с PID и 8-10 градуса при управление с термостат.

Ето това видео показва колко са неточни термостатите, тук ползват ПИД само за термометър.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

On 2/26/2019 at 2:19 PM, L&R said:

Ами биметалните термостати или както им казват тук кликсони имат хистерезис от 8-10 градуса, няма как да се сравняват с електронен терморегулатор с PID алгоритъм с точност 1 градус.

On 2/25/2019 at 5:46 PM, N1995 said:

Защото PID-а хубаво подава, ама нагревателя за колко време 

On 2/24/2019 at 11:17 AM, robobug said:

Едно е ПИД-а да отчете разлики от 1-2 градуса, а друго е да накара една силно инертна система да реагира моментално. 

Капилярният термостат реагира мигновено и няма хистерезис, като биметалния.....но при достатъчно голям и масивен бойлер не трябва да е необходимо управление на температурата по време на екстракция....ако не правим чорба :)

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Привет, някой знае ли къде може да се закупи кафе на зърна пакетирано на едро? На място или онлайн, че не намирам такъв сайт, а на дребно цените не ми харесват до край 1f642.png

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Продавалник-а има обяви на много складове на едро. 

Имаше и една обява в Кюстендил, от която твърдят, че кафето се внася от Италия, а не от Полша или ЕУ :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет! Имам питане относно смилането на кафето. Разполагам с такава мелачка: https://techmart.bg/Кафемелачка Delonghi KG79 Като си купя кафе от по-специализиран магазин ми дават препоръка от рода: "Трябва да е по-фино" или "Трябва да е по-едро". Как процедирате, когато си смилате сами кафето? Как разбирате правилната степен?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

16 hours ago, nurv said:

Привет! Имам питане относно смилането на кафето. Разполагам с такава мелачка: https://techmart.bg/Кафемелачка Delonghi KG79 Като си купя кафе от по-специализиран магазин ми дават препоръка от рода: "Трябва да е по-фино" или "Трябва да е по-едро". Как процедирате, когато си смилате сами кафето? Как разбирате правилната степен?

 

Тази кафемелачка не става за еспресо машина от класически тип, ако имаш някакво разпенващо устройство(крема диск) може да има някакъв приемлив резултат. Тук може да споделиш каква машина ползваш.

На KG винаги трябва да си на най-финото възможно, препоръчително е и да се модне допълнително за малко по фино мелене.

 

Ето и видео как става:

 

Редактирано от L&R
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Машината ми е най-обикновена - Delonghi ec221. Преди нея имах Saeco с крема диск, но си замина. Благодаря за клипчето и за препоръката.

Редактирано от nurv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има клапан за пяна в цедката на твоята машина, би трябвало тази мелачка да ти върши работа. Когато има такова у-во за разпенване машините могат да работят с по едро смляно кафе и като цяло едрината може да варира в по широки граници сравнено с класическата машина с проста цедка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Здравейте.Поръчах си една еурека миньон. Чакам да пристигне. Търся си кафемашина. Спрял съм се на Гаджия класик и ранчило силвия. Много инфо от интернет,че са почти идентични. Визуално съм за Ранчилио. Нова не ми влиза в бюджета. В какво да внимавам при покупка втора употреба? Ако някой има излишна такава да пише на л.с. Поздрави.

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk



Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

днес ме напусна евтината Gaggia с ръкохватка. Време си беше...
Четох темата отново и искам да ви попитам:

 

Кафемашина GAGGIA Classic Inox

https://www.tehnomix.bg/kafemashina-gaggia-classic-inox

 

или КАФЕ МАШИНА LELIT ANNA PL41EM

https://dabov.coffee/produkt/kafe-mashina-lelit-anna-pl41em/?lang=bg

 

Или elit Anita PL042TEMD Kombimaschine

https://www.mobacoffee.de/Lelit-Anita-PL042TEMD-Kombimaschine

 

Или без вградена мелачка - това е lelit за Франция разбрах

https://www.maxicoffee.com/machine-expresso-manuelle-aircraft-ac805-p-31168.html

 

Rancilio Silvia ми идва малко дебела :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих заложил на последната. Доколкото си спомням от информация в други форуми,това е Lellit с друго име. И е с 58мм. портафилтър ,което си е гилям плюс.

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Някой Лелит с ПИД е перфектна работа. Ранчило или гаджия няма голяма разлика, но са без ПИД.
Новите Гаджии не са толкова добре кто старите.
Отделна мелачка е много по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...