Jump to content

Избор на кафе машина


Recommended Posts

Гледам, че повече скъпи машини се коментират тук, но да питам за нещо по-различно. Търси се заместител на джезве. За двама души, пиещи по 1 чаша кафе сутрин, но пълна, около 200-250мл.

Машините с капсули очевидно нямат такъв капацитет, на еспресо машините по възможностите ли им е това? Автоматите не знам как са, но и от такъв не очаквам да може да изплюе около половин литър добро кафе, в рамките на няколко минути. Не очаквам и да изкара дълго някакъв бюджетен автомат, ако се третира така всяка сутрин, а и ще започне едно безмилостно почистване на групата и смазване. Шварц машина твърдо не, има вече една такава, която не се ползва.

Видях, че има някакви машини за турско кафе, няма никакъв избор, освен 2-3 модела на Беко. Обаче и там дават едни невероятни милилитри капацитет на съда за кафе, а иначе една доза била максимум 60мл, а за "голямата" им машина 80мл. Значи пак ще се пускат кафета в несвяст.

Някакви идеи или препоръки? Аз съм в тъч, само еспресо се пие унас, съответно нямам опит с такива за мен промишлени количества кафе. Бюджет не давам, защото ще зависи от типа уред, който да е заместител на джезвето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За еспресо, да напълниш 200-250 мл. напитка кафе ще трябва да сложиш 5-6 дози по 7-9 грама кафе.

Пробвай филтърно кафе, или ти остава вариант  шварц машината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навремето бяха популярни, а и сега ги има в различни обеми т.н. Кубински кафеварки, които реално са италиянски, стига котлона да не е индукционен. И не са скъпи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно. Ще се търси явно от машините за турско кафе да се пробва първо. Основната идея е не да се замени джезвето с друго подобно на него, а да е автоматизирано и по-лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или кафеварка тип кубинска Bialetti
или си правиш стандартно еспресо на машина или автомат и доливаш гореща вода до 250мл или доколкото искаш.
Това е начина на правене на много дълго кафе.

Да се изкарват 200-250мл кафе от машина за еспресо е абсурдно и безсмислено, отделно излизат гадни съставки и се влошава вкуса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

колеги, от къде в София си купувате кафе на зърна?
взимах няколко пъти от Barista, хареса ми на мен.
Не съм пробвал от Late в мол Парадайс, нито им знам цените, там участва или е собственик Маги Халваджиян. Любопитно ми е да ги пробвам. 

Някакви други места?

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kafemania.bg 

kafemania.bg 

По темата за кафемашините имам приятел където се занимава да внася и ремонтира втора употреба такива тук в Стара Загора.
SAECO VIENNA с метални ножове на мелачката са хубави. Като цяло гледайте да не си купувате такава с керамични че се захабяват бързо и са маса пари.
Мога да ви кажа една много яка Швейцарска марка : JURA ще си я ползвате сигурно цял живот , скъпичка си е обаче.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@vvulev: не говоря за пакетирано кафе на зърна от разпространените марки, а пекарни, които сами си пекат кафето и продават :) 

 

в офисът имаше една Jura автомат и не ме впечатли еспресото от нея, като всички автомати си го правеше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кафе на зърна, имам един автомат, който мели и прави кафе като повечето автомати. Не е да те разплаче, не е и посредствено и блудкаво. Задоволително за моя вкус.

Предпочитам 100% арабика, но може да има и процент Робуста. 

Пробвал съм Дъбов различни кафета, Barista, някои други пекарни, а в петък си взех едно 100% арабика от Пловдив в Капана, което ме разтърси, когато го пробвах на място. Много интензивно беше, но им казах, че навярно ще трябва да ми дадат и машината им, за да е същото на вкус. Човекът предложи и жена си :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Капана напоследък се е пооправил.
За София Bluebag coffee, Martínes, добре са Вертона от Своге, онлайн се купуват всички.
Купувай от евтините видове щом си с автомат.
Дъбов хем е скъп, хем свали качеството на по-добрите си кафета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря, ще ги разгледам, гледам кафето за 1кг да излиза до 80 лв, това ми е психологическата бариера към момента, а има все по-малко в тази цена...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 5.02.2023 г. at 1:14, OvivO написа:

а в петък си взех едно 100% арабика от Пловдив в Капана, което ме разтърси, когато го пробвах на място. Много интензивно беше, но им казах, че навярно ще трябва да ми дадат и машината им, за да е същото на вкус. Човекът предложи и жена си :D

Това ли ?

https://coffeecraftex.com/about-coffee-craftex/

Много симпатично място. Човекът и кафето също.

 

Има доста видове кафе, поръчки над 40лв изпращат навсякъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...