Jump to content

Избор на кафе машина


Recommended Posts

Ради според мен си се минал.

Случвало ли ти се е жена ти да се прибере от магазина и да ти каже, че е купила невероятен електроуред, много изгодно, без да те попита? :hilezh:

Ето това е един такъв случай при мен. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Aхахах, Ради изненадали са те. Аз имам лек проблем с мойта машинка. Кафето го прави рядко и не знам откъде се регулира това нещо. Имам само едно за регулиране едрината на кафето. Сложих го на по едро. Има ли някой представа каква роля играе едрината на смилане? Кафето го прави с каймак както си трябва, но е рядко. Нагласих и дължината на кафето, за късо и за дълго кафе. Демек колко вода да слага. Обаче пак ми е рядко. Вече се изчерпах от към възможности.

Засега съм доволен от машинката. Малко е големичка. Има си самопочистваща функция при спиране и пускане. Също така като ползваш парата иска да пуснеш гореща вода след това иначе не ти дава да правиш кафе. Демек да я почистиш преди да пуснеш кафето.

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жената ме набълбука с те това чудо на технологиите! Имате ли някакви отзиви?

Имаме такава машина. Jacobs Monarch (всички разновидности) непрекъснато задръства цедката, а е кафето, което най-много ми допада. Принудихме се да експериментираме с различни марки и модели кафе, докато отгатнем кои не запушват. Сега пием Chibo. Не ми харесва, но поне става някакво кафе.

А иначе разправят, че Krups били Мерцедесът на кафемашините.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Басси, са пък и цедки да отпушвам. :gruebel: Как става това? С бутончето от обратната страна се отваря самата закопчалка за кафето и после? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно когато се приключи работа с кафемашината е желателно да се накисне ръкохватката с цедките в гореща вода и да постои известно време. Също така е желателно като направиш последното кафе преди да дръпнеш щепсела и да изключиш машината да пуснеш малко вода да потече от нея без ръкохватка да прочисти горната цедка, след което си слагаш ръкохватката и цедките в гореща водичка за няколко часа примерно и после я измиваш и оставяш да си изсъхне. Така доста рядко ще имаш проблем със запушване да не кажа никога. Нещо важно - цедките НЕ се отпушват с игла. Тази операция води до уголемяване на отворите на самата цедка, което води после до негърската пот и фини частици от смляно кафе в напитката. При мен доста игра падна докато си настроя машината да прави задоволително кафе. Машината ми както споменах по горе е доста старичка и мога спокойно да си я отварям и да си я бъзикам като нямам притеснения за гаранция. Оригиналната помпа на времето и е горяла и сегашната уж била по-силна. Няма да ви казвам колко негърска пот изпих докато разбера, че имало трипътен клапан вътре чрез който се настройва налягането което се нанася на пресовката от кафе. При мен този клапан беше затегнат до край явно при поставяне на новата помпа и цялото налягане минаваше през кафето в резултат на което чашката се пълнеше за около 4 - 5 секунди а кафето беше боза и без каймак. Сега го настроих да изтича за около 20-тина секунди в малка чашка и през крема диска става перфектно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

случайно се натъкнах на темата и това е първия ми пост във форум за коли а нямам и кола :stupid:

Видях, че има хора запознати доста с моделите саеко Ексмалл и Одеа.

На работата имаме Ексмалл и в нас от 1-2 седмици си взех от ебей Одеа на 1 седмица. Перфектрно си работи Одеата обаче забелязвам че прави по-рядко кафе (не много но се забелязва) и с не толкова дебел каймак от Ексмалл-а!?

(като вкъщи на Одеата слагам хубави кафета от сорта на Лаваца, Сакела и Верняно, а на работата са ширпотреба)

При положение че Одеата е по скъпа, дори мисля че brew-механизма е еднакъв на двата модела ми се струва малко странно Ексмалл-а да се представя по добре?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е една, три цедки са и всичките се запушват. Много са им малки дупките, пробити в метала.

При мен се запушва гумата под цедките (крема диска).

На него не са му пробити всички дупки, не знам фабричен дефект ли е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В офиса имаме Lavazza BLUE машина и капсули. Кафето е доста приятно, доста хора даже мислят, че е по-силно от необходимото :rolleyes:

Машините са доста корави - всекидневна употреба, поне по 10 кафета се правят и единствения проблем е едно уплътнение дето протича (втора машина сменяваме поради тази причина)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Публикувано (Редактирано)

Днеска се сдобих с ей това кафенце. Няма го в БГ ми казаха. Взех го от кварталния магазин, като те го вземали от Румъния. Ще го пробвам и ще кажа дали е хубаво. Кафето е австрийско.

http://www.alvorada.at

24821514.jpg

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже предполагам, че темата ще послужи за справочник при подобни терзания и на други потребители, да вмъкна нещо, което изпуснахме- цената на 'консумативните' части.

Онзи ден супер изненадващо ми се запуши цедката на ръкохватката на моята Саеко Нина Бар. В комплекта има две, сега ползвам единичната, но проверих колко струва по- голямата цедка (сваля се от ръкохватката и е прост леко вдлъбнат диск от неръждавейка)- 25лв за това парче желязо :rolleyes: Ясно е, че ще си я купя. Просто имайте в предвид цените и на консумативите за бъдещата ви машина :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото не е лошо кафе машината да се промива веднъж на 1-2 години. Продават се специални препарати за тази цел, или се слага оцет/лимонтузо във водния резервоар (не помня съотношения- google it).

Освен това съм забелязал следното: Лаваца от метална кутия запушва цедката, а същото кафе, но вакумирано в нормален пакет- не. Просто смилат зърната различно. В повечето случаи кафето за еспресо машини трябва да е по- едро смляно, но си зависи и от особеностите на конкретната марка/модел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По онзи ден правих пълна профилактика на моята кафемашина която е Gran Gaggia. Разглобих бойлерчето и вътре имаше около две супени лъжици котлен камък. Почистих го след което накиснах бойлерчето в 20% разтвор на лимонена киселина (лимонтозу) и след около час всичко блестеше. За да се извърши тази операция се наложи да откачам термодатчиците - добре, че изнамерих в килера термоконтактна паста после. Днеска купих от лидъла някаква 100% арабика за 6 и нещо полвинка. Утре ще мога да споделя как е на вкус и дали прави каймак. Към колегата Ivo Dinkov Онзи ден купих за мойта машина единична цедка и струваше седем лева. Магазина се намира на ъгъла на Пиротска и Екзарх Йосиф тръгваш по Пиротска посока ЦУМ и на 15-тина метра навътре по Пиротска от лявата страна се намира. Другият магазин който има богат избор от чаркуляци за кафе машини се намира на Цар Симеон 20-тина метра преди Мария Луиза от лявата страна, като идвате от Ботев. За тез пари където си споменал там имаше ръкохватки с цедката едва ли не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Туй мойто кафе не е много хубаво. Прави пяна, но има загорели зърна вътре. Следващото ще е Чибо арабика.

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След киснене няколко дни в Меглио, цедката се отпуши :hilezh:

Определено кафемашините си искат обгрижване редовно, за да няма неприятни изненади.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кафето от Лидъл що-годе го бива. Аз съм на принципа, че за да стане хубаво кафе трябва да се сложи кафе и слагам около 10 грама тоест цедката я пълня почти до горе след което я пресовам яко. Не знам какви са тайните за хубаво еспресо, но съм забелязъл, че кафето трябва да е по-ситничко смляно и да се отъпка добре като и разбира се да се сложи повечко кафе. Машината ми е без крем дюза и за това трябва да разчитам на натюра - какво пусне кафето пусне. обикновено каймака ми се получава около 5 мм. но някой път е и по-малко което ме дразни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aхахах, Ради изненадали са те. Аз имам лек проблем с мойта машинка. Кафето го прави рядко и не знам откъде се регулира това нещо. Имам само едно за регулиране едрината на кафето. Сложих го на по едро. Има ли някой представа каква роля играе едрината на смилане? Кафето го прави с каймак както си трябва, но е рядко. Нагласих и дължината на кафето, за късо и за дълго кафе. Демек колко вода да слага. Обаче пак ми е рядко. Вече се изчерпах от към възможности.

Здрасти,

реши ли си проблема, че и аз съм се ориентирал към същата машинка :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

реши ли си проблема, че и аз съм се ориентирал към същата машинка :bia:

Да. Проблема се реши като настроих дължината на кафето. Понеже има 2 копчета, за дълго и късо кафе. Явно са били настроени да правят дългото доста дълго и го правеше късото доста рядко. Незнам какво общо има м/у дългото и късото, но като се настроят е добре. Машинката е перфектна. Аз съм доволен. Ако искаш може да я поръчаме откъдето аз я поръчах. Машинката е купена от Италия и е с 2 години гаранция. Има си програми за самопочистване при включване и изключване. Ако имаш въпроси питай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...