Jump to content

Обикновена ролка на АБК ???


Vankata90

Recommended Posts

Колеги заминал ми е хидравличния обтегач на ангренажния ремък,а нов струва една торба пари.Има ли вариант да се сложи обикновена ролка и да се избегнат куп главоболия?Четох че има място за шпилка от голф и така се прави интервенцията  ама така и не стигнах да точен отговор.

Редактирано от Vankata90
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега аз тази интервенция съм я направил преди 5 години

взел съм шпилка и ролка от 80 б3,става перфектно,като се махне оригиналната ролка се завива шпилката и си 6

аз съм я преправил понеже не ми се даваха 60лв за ролка,все пак на 80ката е  20лв

ремъка си остава същия какъвто си дават за АБк

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами Колега за АБК немога да кажа , ама на АБТ-то моя майстор му сложи обикновена ролка , като смени и шпилката с подходяща . Не намирам разлика при двете изпънения . Даже и незнам за какво служи въпросния оптегач ли е успокоител ли е , нека по знаещите колеги да кажат , за да се знае тази подмяна опасна ли е .

А въпросния оптегач ли е какво е не съм го намирал на цена под 100-120 лв. , и ролката за него и тя е цифра спрямо обикновената .

Колегата Kimi ме е изпреварил . :zustimm:

Редактирано от paci_4444
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От знаещи хора тук съм чувал, че този обтегач много рядко дефектира, а по сервизите не съм чул да го сменяват като консуматив. Само ролка и ремък.....та и аз така две смени на ангренажа съм направил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом някой го е сложил там, значи има смисъл от него, далавера от икономия никога не е имало.

Sent from my HTC Desire 500 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 6 months later...

Колеги да попитам в тази тема. Двигател АБК - 115 к.с. . При мен мисля хидравличния обтегач си е ОК, но вероятно ролката е за смяна. Може ли да се смени само ролката и ангренажния ремък (предполагам, че може но да попитам за всеки случай) Каква ролка и ремък трябва да сложа - препоръчайте ми марка.

Виждам че има 2 номера за ролка 048109243A  и 026109243J има ли разлика :nixweiss:

...за ремъка дават само 037109119C

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти Иво видях, че си ми написал, че може само ролка, но какво се препоръчва, когато се сменя ролката да се смени и обтегача ли или ако е Ок да не го барам? .... видях някакви цени примерно че в Порше обтегача е към 87 лв (не е болка за умиране)
Ради не иска ли да смени още една ...хахаха :hilezh: ...ако ме чуе само :hilezh: ...да го поздравиш от мен

....не разбрах само твоята ролка ли е със шпилка от АДА и затова ли е на ръба ремъка !?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обтегача е омекнал, иначе ролкага му е сменяна скоро. Заменяме го с комплект от 1.6 и забравяме за проблема. Ако не ти е спешно, ще ти подаря ролката след смяната, на под 10 000 е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси Иво, при мен първо трябва да се види дали се налага спешна смяна на ролка или може да живее още и тогава, ще правя интервенции. Ще се чуем.
Иначе нещо за марка (производител) препоръчки!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако може и да снимаш какво е било и с какво го сменяте ,чеи мен ме чака тази процедура,пък друго си е да го видиш нагледно(на снимки)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Динков, ако е възможно щракнете някоя снимка на интервенцията. Със сигурност ще е полезно и за други колеги  :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сложих от 2Е двигател,на Ина.Ремъка също е на ина ,но те май не правят....

 

Т.е. отивам в магазина и казвам, че искам ролка и шпилка от 2Е двигател на Фолксваген, ремъка може и за АБК? Питам защото ми предстои смяна на ремък и ролка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз така направих, но моята е от АДА- Ради ми потвърди за нея като правилната ролка. Изглежда 1:1 с тази на снимката. Ремъка си е за АБК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...