Jump to content

Монтаж на халогени


Tsanko Veselinov Dimitrov

Recommended Posts

Здравейте колеги, купих си въпросните халогени от колега от форума и съм решил да ги сложа на моята Б5-ца 1998 година, която е преди фейслифта. Интересувам се някой от Вас дали е правил това и как е закрепил самите халогени за бронята, тъй като на обикновената броня няма къде да стане това. Не искам да сменям цялата броня с фейслифтова, а просто да ги сложа тези. Имам разни идеи как да стане това, но искам и да чуя мнение от Вас, ако може и с някоя друга снимка ще бъде чудесно.

Благодаря Ви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз го правих преди около 5 години и не си спомням добре , но направих си самоделен държач , който захванах за металната греда на бронята и всичко си беше ок! държача беше Г образен с 2 дупки по спомени и слизайки от гредата надоле през 2те дупки захващах халогена на 2 от ушите му , които бяха едно върху друго и това беше достатъчно! надявам се горе доле си се ориентирал!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз ги хванах за оригиналните даржачи на бронята и халогените с по-дълги рапитки и станаха реглаж всичко ОК..пласмасите използвах само кръгчето на самия халоген,изрязах отигиналните решетки малко колко да се постави краглата пласмаса и ги напаснах залепих ги с поялника отвътре и заспаха :)..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

метни една снимка да видим точно, как е станало :)

ел инсталацята как я прекара? оригиналния сноп кабели ли върза или?

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

метни една снимка да видим точно, как е станало :)

ел инсталацята как я прекара? оригиналния сноп кабели ли върза или?

Има си букса с 2 кабела на халогена и си пуснах 2 кабела от фара,че бях с стария трисекционен кадето халогена е в фара пък ако си и сложил фейс фарове то тоя кабел за халогена ти остава излишен и вече връзваш,той ти е плюса минус хващаш някаде от купето и си ти..връзват се за 15 минути точно ебаното е с решетките кръглата на халогенчето не съвпада с завоя на бронята малко на шмиргела и стана ,и остана 1 ръбче там кадето съм ги лепил да дооправя и си стават като оригиналните <_<..Ако ти си ги правил решетките по друг начин сподели :)

Редактирано от Blese
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам, затова те питам. Лошото е, че фабрично нямам никакви фарове за мъгла отпред, т.е. при мен трябва да се пуска цялата инсталация. Това те питам реално :) Но при теб е било по-различно.

Може би най-добрия вариант е да си потърся инсталация от някоя фейслифт на части

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам, затова те питам. Лошото е, че фабрично нямам никакви фарове за мъгла отпред, т.е. при мен трябва да се пуска цялата инсталация. Това те питам реално :zustimm: Но при теб е било по-различно.

Може би най-добрия вариант е да си потърся инсталация от някоя фейслифт на части

Aко си двусекционен мисля, че и релета ти трябват но нека каже някой по запознат с кабеляците...при мен беше много лесно за това и ги купих :arrow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.

Моите фарове бяха трисекционни, в тях имаше халоген и имам всичко необходимо като инсталация. Замених ги с лупи и остана само окабеляването. Новите решетки ги пилнах малко на шмиргела и сега пасват доста добре на бронята. Кабелите на халогените ги удължих и сега събота и неделя се заемам с поставянето им. Смята да ги захвана за бронята с една ламаринка зад самия халоген или с две ламаринки в ляво и в дясно. Само ме притеснява това, че от ляво където е отвора за интеркулера е почти затворен от халогена. Има малък отвор който е някъде 1/4 от предишния и незнам дали няма да имам проблеми, но ще видим. Като започна ще направя снимки.

Поздрави :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...