Jump to content

Възстановяват точките на всички!!!


Guest KOBRETI

Recommended Posts

Цитат в-к Труд:

"По закон три дни след след като излезе в Държавен вестник, наредбата с по-строгите санкции трябва да влезе в сила. Според нея всички шофьори ще имат отново на разположение 39 точки. Но сега капиталът им ще се изчерпва много по-бързо."

Някой да знае нещо повече?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, не се хващай толкова лесно на вестникарските изкривявания.

Най-вероятно се има предвид, че началният капитал на всеки шофьор си остава 39, а не, че ще има амнистия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам да ли знаете но от лятото на 2003г на сам всички нови шофъори имат по 27 точки.

Видял съм го с очите си ,защото сестрами взе книжка преди нова година.В синия толон където пише 39т е задраскано и пише 27 ,по разпитахме и се оказе че на всички е така.

:!: Ако някой има повечко инфо по въпроса нека го сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което чух е, че за превишаване с 50км ще взимат 16т., за говорене по тел. и без колан по 10. Отделно и за алкохола - примерно над 0.5 директно ти взимат книжката. Абсолютни педали. Според мен отдавна е време всички шофьори да се вдигнем на една стачка за оправяне на пътищата, проблемите с паркирането, паяците, данъците и въобще против това, че си правят с нас каквото им скимне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

новите (мисля под 1 или 2 години стаж) имат по 27, за да си ги пестят и да се ошлайфат...

бяха правили неква статистика, че голям процент от ПТП-тата били със 'нови', и така (с по-малкото точки) щели да ги накарат да спазват повече правилника...

обаче ми се ще да разбера дали има резултат това нещо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което чух е, че за превишаване с 50км ще взимат 16т., за говорене по тел. и без колан по 10. Отделно и за алкохола - примерно над 0.5 директно ти взимат книжката. Абсолютни педали. Според мен отдавна е време всички шофьори да се вдигнем на една стачка за оправяне на пътищата, проблемите с паркирането, паяците, данъците и въобще против това, че си правят с нас каквото им скимне.

Каква стачка, бе Антипоп? Много добре си ги увеличават наказанията... Че шофьорите карат безобразно, така е, и това е една от рпавилните мерки според мен... Какво толкова се възмощаваш, че за 50 км над допустимото ти взимат много точки... Ако искаш в града да караш със 100 примерно, застрашаваш не само своя, а и живота на другите. А така като знаеш, че като те спрат 3 пъти и отиваш на изпит, сигурно ще върбнеш малко газта...

Подкрепям вдигането на наказанията! И тези проблеми, които ги споменаваш, нямат нищо общо с наказанията...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво ще стане с тия наказания? Кукуте просто ще взимат повече парички наръка... Тия наказания ще се прилагат само за дядовци и разни заблудени моралисти, за другите всичко си е постарому.... :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво ще стане с тия наказания? Кукуте просто ще взимат повече парички наръка... Тия наказания ще се прилагат само за дядовци и разни заблудени моралисти, за другите всичко си е постарому.... :roll:

Много съм съгласен с теб.

Но има и един друг факт.

Куките ще взимат повече, но пък те ще ги взимат от теб. Тъй, че като цяло, пак наказанието се увеличава. Вярно косвено, но пък.... увеличено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори и куките да взимат, пак ще внимаваш повече, защото вместо да буташ 5 лв, ще трябва да буташ пимерно 20-30... А ова вече ще те накара да се замислиш...

Иначе и аз съм против катаджиите - трябва единна видео система с автоматични камери-радари, за да няма на кого да се бута...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори и куките да взимат, пак ще внимаваш повече, защото вместо да буташ 5 лв, ще трябва да буташ пимерно 20-30... А ова вече ще те накара да се замислиш...  

Иначе и аз съм против катаджиите - трябва единна видео система с автоматични камери-радари, за да няма на кого да се бута...

напълно съм съгласен с теб Кобра !!! По пътищата на БГ е ХАОС! Никой не ебава пешеходци, светофари или предимство .... просто защото на никой не му дреме за последствията ако го хванат! Всеки е баровец .... но какво от това !?!? да не би да му е по-голяма пиш__та ?? :)

То не, че след увеличението на глобите ведната ще спрат нарушенията, ама както каза Кобра поне идиотите ще се замислят малко! А аз съм сигурен, че ще има ефект ... надявам се, че и събираемостта на глобите ще се увеличи!

За даването на пари на Куките сте си виновни самите вие ... така, че няма какво да се оплаквате ... като нещете на давате на куките - не им давайте и още по-важно не ги карайте дори да ви спират и да ви искат .... карайте най-много с 10-20 км/ч повече от разрешеното и глобите се понасят ... от 10 до 20 лв са ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...и точки, и разправии в КАТ.... Не си тук и сигурно си забравил какво е в КАТ. На мен лично не ми се е налагало да ходя заради мен, но съм виждал какво е и тоя кошмар е по-страшен от 10-те лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което чух е, че за превишаване с 50км ще взимат 16т., за говорене по тел. и без колан по 10. Отделно и за алкохола - примерно над 0.5 директно ти взимат книжката. Абсолютни педали. Според мен отдавна е време всички шофьори да се вдигнем на една стачка за оправяне на пътищата, проблемите с паркирането, паяците, данъците и въобще против това, че си правят с нас каквото им скимне.

samo da ti kaja 4e a alkohol shte se vliza v zatvor ve4e :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което чух е, че за превишаване с 50км ще взимат 16т., за говорене по тел. и без колан по 10. Отделно и за алкохола - примерно над 0.5 директно ти взимат книжката. Абсолютни педали. Според мен отдавна е време всички шофьори да се вдигнем на една стачка за оправяне на пътищата, проблемите с паркирането, паяците, данъците и въобще против това, че си правят с нас каквото им скимне.

Каква стачка, бе Антипоп? Много добре си ги увеличават наказанията... Че шофьорите карат безобразно, така е, и това е една от рпавилните мерки според мен... Какво толкова се възмощаваш, че за 50 км над допустимото ти взимат много точки... Ако искаш в града да караш със 100 примерно, застрашаваш не само своя, а и живота на другите. А така като знаеш, че като те спрат 3 пъти и отиваш на изпит, сигурно ще върбнеш малко газта...

Подкрепям вдигането на наказанията! И тези проблеми, които ги споменаваш, нямат нищо общо с наказанията...

hi4 ne me kefi kak mislish.men ne mi dopada da karam s 60 po carigradsko i kato me fanat s 110 da mi vzemet knijkata.btw to4no tam mi e parviq akt za previshavane s 50.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво ще стане с тия наказания? Кукуте просто ще взимат повече парички наръка... Тия наказания ще се прилагат само за дядовци и разни заблудени моралисти, за другите всичко си е постарому.... :roll:
]

da ti kaja , ima takiva koito si izlizat za da pishat aktove i tova me plashi mnogo.za previshavane s 50km/h mi vzeha 10 to4ki i platih 100 leva akt, a dvamata koito me hvanaha shtqha da si gi razdelqt na mqsto ako me bqha pusnali.purviqt slu4ai v koito ne puskat za pari na men se padna mai.zapo4nahme ot 20 lv i na 100 se otkazah da predlagam ve4e,napisaha akta i tova e .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори и куките да взимат, пак ще внимаваш повече, защото вместо да буташ 5 лв, ще трябва да буташ пимерно 20-30... А ова вече ще те накара да се замислиш...  

Иначе и аз съм против катаджиите - трябва единна видео система с автоматични камери-радари, за да няма на кого да се бута...

напълно съм съгласен с теб Кобра !!! По пътищата на БГ е ХАОС! Никой не ебава пешеходци, светофари или предимство .... просто защото на никой не му дреме за последствията ако го хванат! Всеки е баровец .... но какво от това !?!? да не би да му е по-голяма пиш__та ?? :)

То не, че след увеличението на глобите ведната ще спрат нарушенията, ама както каза Кобра поне идиотите ще се замислят малко! А аз съм сигурен, че ще има ефект ... надявам се, че и събираемостта на глобите ще се увеличи!

За даването на пари на Куките сте си виновни самите вие ... така, че няма какво да се оплаквате ... като нещете на давате на куките - не им давайте и още по-важно не ги карайте дори да ви спират и да ви искат .... карайте най-много с 10-20 км/ч повече от разрешеното и глобите се понасят ... от 10 до 20 лв са ...

dokato ne se nau4at peshehodcite kade da presi4at i kak da go pravqt nqma da se opravi nishto. v mladost za edno lqto ubiha ne znam i az kolko hora,i kakvo stana slojiha svetofari prez 20 metra ,pribiram se po 40 min ot centura i vijdam kak mi minavat i presi4at na 4erveno.trqbva da se opravdavat i shofiorite. na edin priqtel kakto si kara v lqvata lenta na carigradsko(nqkude okolo vranq) mu se hvurli edinna kapaka i na mqsto.posle 2 godini sud za da ti kajat 4e kato e izlqzat ot hrastite(zashtoto nakiva ima na mantinelite tam) si nevinen.za men shte ima zakon , ako vkarvat i globi na peshehodcite :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

hi4 ne me kefi kak mislish.men ne mi dopada da karam s 60 po carigradsko i kato me fanat s 110 da mi vzemet knijkata.btw to4no tam mi e parviq akt za previshavane s 50.

И какъв е проблемът да караш по цариградско с 60? Че ще стигнеш с 4 минути по-бавно, отколкото ако караш със 110?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЯсенКид, сега вече ще се замисляш дали да караш със 110 по цариградско, нали?

Първо, че точно там стават толкова много катастрофи, точно заради такива, които карат с по над 100, и точно това е причината да слагат ниско ограничение - заради многото катастрофи. Ако помниш, преди беше 80, сега го намалиха на 60, заради многото катастрофи...

Според мен никое ченге няма да те спре, ако караш с 10, дори 20 над допустимото, с 10 със сигурност, според мен, така че какъв е проблема да караш с 90, или съответно сега със 70?

Сметни само - от орлов мост до Окръжна болница е към 5 км. Значи ако караш със 70, ще стигнеш за 4 мин 20 сек, а ако караш със 110, ще стигнеш за 2 мин 45 сек - е какво печелиш - минута и половина...

Извинявай, вярно, че времето е пари, но ако една минута ти е по-спъпоценна от 100 лв и след това 2 часа чакане в КАТ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахах jasenkidd, затуй ли те подминах като спрял на цариградско 8)

Верно е че гледах някакви 60км/ч, ама не ми направи впечатление че е за цялото. Но по принцип зимата слагат такива ограничения, и миналата зима имаше, после го върнаха на 80..

Абе напоследък си карам с по 120 и то покрай разни дебнещи на платното патрулки и никой не направи опит да ме спира.. Сигурно се съмняват че ще мога да спра с тая лада :):)

Баси, яко се кефя че вече и с тая кола мога да съм с над 50км/ч отгоре :):P:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен наказанията и в момента са абсолютно достатъчни. Проблемът не е, че взимат малко точки за превишаване, а в това, че куките не ебават въобще да глобяват. Просто са абсолютно изключение хората, които биха предпочели глобата срещу това да минат с 5 кинта и да забравят. Отделно всеки е бил свидетел на случаите, когато има развален светофар => лудница на кръстовището, а куките дебнат 50 м по-нататък, защото всеки като се измъкне от мелето после настъпва... Дупките са абсолютно същия случай - влачиш се с 5км, чупиш си колата, изнервяш се и след това пак газ. Или например спирали са ме за минаване на жълто и в тоя момент момчетата с G-класите прелитат на тъмно червено и никой не ги ебава. За това умните глави решават, че точките и глобите им били малко и така щало да се оправи положението по пътищата, дедовия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

spored men ne e nomera da karash byrzo, a dinamichno, t.e da se syobrazjavash s intenzivnostta na dvijenieto. Ne moje sutrin i vecher na nai-golemite zadrystvanija nekolko pensii da se naredat edna do druga po trite platna na carigradsko i da karat s 40 shtoto stava ebem ti zadrystvaneto - ili kato svetne zeleno na svetofara i njakoja lelka da ne moje da trygne 20 sekundi ili da izchaka toja pred neja da e na okryjna za da trygne tja...ili drugija sluchai - njakoi trygne da presicha na cherveno sled nego oshte 20 "ovce" i se izpuska svetofaraaaaa i pak stava zadrystvane. Kato se syberat njakolko ei takiva sluchaja - stava ludnica, naroda se iznervja i stava da si takova onakovata... Spored men reshenieto e v dve nasoki. 1 - globi za peshehodcite - absoljutno zadyljitelno - zashtoto pak povtarjam - 90% ot naroda vyobshte ne mu dreme i reje ostro prez sredata na bulevardite, na cherveno abe kak mu doide i 2 - koito se e kachil v kolata da ne blee po zvezdite mi da si gleda pytja i ako moje da ne zabavja dvijenieto. V toz sluchai i s 60 ogranichenija trafika shte byde mnooogo po-dobyr i dinamichen i byrz i kvoto oshte se setite...tui to

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЯсенКид, сега вече ще се замисляш дали да караш със 110 по цариградско, нали?

Първо, че точно там стават толкова много катастрофи, точно заради такива, които карат с по над 100, и точно това е причината да слагат ниско ограничение - заради многото катастрофи. Ако помниш, преди беше 80, сега го намалиха на 60, заради многото катастрофи...

Според мен никое ченге няма да те спре, ако караш с 10, дори 20 над допустимото, с 10 със сигурност, според мен, така че какъв е проблема да караш с 90, или съответно сега със 70?

Сметни само - от орлов мост до Окръжна болница е към 5 км. Значи ако караш със 70, ще стигнеш за 4 мин 20 сек, а ако караш със 110, ще стигнеш за 2 мин 45 сек - е какво печелиш - минута и половина...

Извинявай, вярно, че времето е пари, но ако една минута ти е по-спъпоценна от 100 лв и след това 2 часа чакане в КАТ....

Кобра,

незнам кой набор си, но имаш мислене на човек живял през комунизма и е свикнал да го мачкат.

Сори за израза и не ме разбирай погрешно. Но мнението ти е много пораженско.

Прекомерните забрани - НЕ РЕШАВАТ проблема. Даже имат и обратен ефект! Карат хората все повече и повече да ги отсвирват!

Ако искат да ограничат загиналите на цариградско - решението е много по-елементарно. Просто слагат една висока мрежа! Така, че пешеходците да немога да преминат.

Да... но да се въведе забраната не струва пряка инвестиция. Докато оградата струва!

Как ще се решат голяма част от проблемите (и проблемните места) ?

Като се сложат забрани и ограничения ?

НЕ. Така няма да стане. Хората ще ги нарушават. Полицаите немогат да бъда пъдари.

Ами решението е просто. Да се променят пътните участъци така, че да се избегнат тези произшествия.

Но това струва пари. Да... но е много по-ефективно. И реално държавата в дългосрочен план ще има много по-голяма печалба от данъкоплатците които ще спаси и щетите които няма да бъдат нанесени.

Другото което може да се направи: Ами да се спрат шибаните ТИРове през почивните дни, когато хората патуват най-много.

Защото цяла Европа минава през БГ. А на никой не му е приятно да кара с 20 след 30тонен ТИР по нагорно!

Да, няма да печелят от пътните такси, но ще печелят от спасените човешки животи.

Защо никой от управляващите не се е сетил затова ?

Ами моето обяснение е, че те никога не са сядали зад волана и незная за какво става въпрос. Винаги са със шофьор и докато те си четат вестниците на задната седалк, полицаите отбиват движението или пред тях патрулната кола свисти със сирената да отцепва пътя.

Това което имах в предвид Кобра, е че след като ПЛАЩАШ данъци - имаш право да РЕШАВАШ и да избираш алтернатива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

hi4 ne me kefi kak mislish.men ne mi dopada da karam s 60 po carigradsko i kato me fanat s 110 da mi vzemet knijkata.btw to4no tam mi e parviq akt za previshavane s 50.

И какъв е проблемът да караш по цариградско с 60? Че ще стигнеш с 4 минути по-бавно' date=' отколкото ако караш със 110?[/quote']

problema e golqm kato vidq kak se vla4at hora kato teb i me hvashta nqkakva bolest. a 4e kolata ne moje i polovinata ot kilometraja da napulni v cqla bg,ako spazvash zakona e mnogo golqm problem.ti ako iskash da karash s 60 po carigradsko si kupi kolelo i si varni knijkata v kat.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахах jasenkidd' date=' затуй ли те подминах като спрял на цариградско 8)

Верно е че гледах някакви 60км/ч, ама не ми направи впечатление че е за цялото. Но по принцип зимата слагат такива ограничения, и миналата зима имаше, после го върнаха на 80..

Абе напоследък си карам с по 120 и то покрай разни дебнещи на платното патрулки и никой не направи опит да ме спира.. Сигурно се съмняват че ще мога да спра с тая лада :):)

Баси, яко се кефя че вече и с тая кола мога да съм с над 50км/ч отгоре :):P:P[/quote']

abe i ti kato fanesh lqvata lenta ne moe te izgoni 4ovak ,ama ... kakvo da obqsnqvam 4 minuti :P .... , tapotii ne moga da se vla4a v kolonata i tova e. 8) to4no ti razbirash nai-dobre ,zakona e za kon. tova e.kolkoto do katasrofite ima mnogo po-nelepi ot tezi na carigrasko.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

hi4 ne me kefi kak mislish.men ne mi dopada da karam s 60 po carigradsko i kato me fanat s 110 da mi vzemet knijkata.btw to4no tam mi e parviq akt za previshavane s 50.

И какъв е проблемът да караш по цариградско с 60? Че ще стигнеш с 4 минути по-бавно' date=' отколкото ако караш със 110?[/quote']

problema e golqm kato vidq kak se vla4at hora kato teb i me hvashta nqkakva bolest. a 4e kolata ne moje i polovinata ot kilometraja da napulni v cqla bg,ako spazvash zakona e mnogo golqm problem.ti ako iskash da karash s 60 po carigradsko si kupi kolelo i si varni knijkata v kat.

Е, твоята позиция ме разби, честно!!!! Значи те дразнят хора, които спазват законите? И смяташ, че трябва да си върна книжката, щом карам според закона? и не искам да изхвърча върху някоя спирка със 100 км, както се случва постоянно, защото някой се чувства много добър шофьор и решен на всяка цена да спести две-три минути?

Пробвай някой път да минеш със 120 км от орлов мост до Горубляне, и със 60 на връщане, засечи си време и ми кажи, дали наистина си струва? Дори да знаеш, че никога никъде по пътя няма да има ченге, дали все пак си струва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

hi4 ne me kefi kak mislish.men ne mi dopada da karam s 60 po carigradsko i kato me fanat s 110 da mi vzemet knijkata.btw to4no tam mi e parviq akt za previshavane s 50.

И какъв е проблемът да караш по цариградско с 60? Че ще стигнеш с 4 минути по-бавно, отколкото ако караш със 110?

problema e golqm kato vidq kak se vla4at hora kato teb i me hvashta nqkakva bolest. a 4e kolata ne moje i polovinata ot kilometraja da napulni v cqla bg,ako spazvash zakona e mnogo golqm problem.ti ako iskash da karash s 60 po carigradsko si kupi kolelo i si varni knijkata v kat.

Е, твоята позиция ме разби, честно!!!! Значи те дразнят хора, които спазват законите? И смяташ, че трябва да си върна книжката, щом карам според закона? и не искам да изхвърча върху някоя спирка със 100 км, както се случва постоянно, защото някой се чувства много добър шофьор и решен на всяка цена да спести две-три минути?

Пробвай някой път да минеш със 120 км от орлов мост до Горубляне, и със 60 на връщане, засечи си време и ми кажи, дали наистина си струва? Дори да знаеш, че никога никъде по пътя няма да има ченге, дали все пак си струва?

za men si struva.kolkoto do izhvar4aneto na nqkoq spirka vqrvash li 4e samo skorosta e vinovna??? ne znam ima mnogo fenove na maior kostov tuka.ako go znaete koi e.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...