Jump to content

проблем бензинова помпа


bativooo

Recommended Posts

Може и да можеш може и да не можеш има особености така че ако не ти се рискува смяната е 30лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Здравейте. Скоро и аз сменявах бензиновата помпа на А3 1,6 101к.с. на дъщерята. Оказа се доста лесно. Понеже не снимах ще кача снимки от нета. Под задната седалка е резервоара, маха се първо тази капачка с три винта е,

 

100_1763.JPG

после се разкачват буксата и маркучите, и се отвива пластмасовата гайка която държи цялата кошница.74933116_4_585x461_benzinova-pompa-za-audifolksvagenseatshkoda-audivwseatskoda-avtomobili-i-avtochasti.jpg

Изваждате внимателно да не изкривите поплавъка, и внимавате с бензина в помпата да не олеете всичко докато я изкарате извън колата, най добре е да я сложите в някакъв съд. Всичко е на щипки и става доста бързо смяната, само скобата на

маркучето се подменя с нова.

48494151_1_585x461_benzinova-pompa-za-audi-a3-18-turbo-gr-karlovo.jpg

Помпата е с нови О пръстени и си пасна перфектно.

бензинова+помпа+MEAT+&+DORIA+76809+Audi+A3+(8L1)+1.8+T+image-3073826282.jpg

После по обратния ред вкарвате кошницата и когато опре на дъното на резервоара с едната ръка натискате надолу докато си легне гуменото уплътнение а с другата завивате пластмасовата гайка. Горната и долната част на кошницата са подвижно свързани и има пружина която натиска надолу помпата след като горната част си легне на мястото и по този начин изтичва резервоара максимално.  В някои от темите пишеше за няколко модела помпи, като някои от тях за да излязат от

резервоара се завъртат леко да се освободи от дъното, а на други имало щипки които ги държат за дъното. При мен се оказа възможно най лесното.

След тази смяна на помпата дъщерята май се вразуми и взе вече на сериозно предупрежденията ми, че в резервоара винаги трябва да има поне 10-15 л. бензин а не винаги да и свети резервата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...